Ухвала ВАСУ від 18.11.2014 № К/800/41442/14
   
ВАСУ розглянув справу, предметом доказування у якій укотре становили обставини, що надають право на податковий кредит та збільшення витрат. При цьому суд відзначив, що встановленню факту здійснення господарської операції передує встановлення усіх обставин, яким належить давати оцінку з урахуванням усіх доказів у їх сукупності.
   
Так, усі витрати суб'єкта господарювання мають бути здійснені у межах господарської діяльності та підтверджені відповідними первинними документами. Це однаковою мірою стосується як витрат із податку на прибуток, так і сум податкового кредиту з ПДВ. Водночас наслідки для податкового обліку створює лише фактичний рух активів.
   
Тобто норми податкового законодавства пов'язаність язують формування витрат та/або податкового кредиту із фактом придбання товарів чи послуг з метою використання у господарській діяльності. І в основі оподаткування лежить не волевиявлення осіб у вигляді цивільно-правового правочину, а фактичний рух активів із урахуванням ділової мети такого руху та його зв'язку із господарською діяльністю платника податків. Отже, вирішальне значення має не ті, про що сторони домовилися, а те, що вони вчинили. Тобто не зміст зобов'язання, а його фактичне виконання.
   
Відповідно, одним із юридичних елементів дійсності правочину є його спрямування на реальне настання правових наслідків, обумовлених ним. При цьому в первинних документах, які є підставою для бухобліку, фіксуються дані лише про фактично здійснені господарські операції. У свою чергу дані бухгалтерського та податкового обліку відображуються у податкових деклараціях платників податків.

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей7554
mod_vvisit_counterВчера посетителей3168
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей30720
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе34098
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей38963
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце109361
mod_vvisit_counterВсего посетителей26411015

We have: 110 guests online
0: 3.238.235.155
 , 
0