Чи включаються до доходів внески до статутного капіталу, якщо збільшення статутного капіталу не зареєстровано в Єдиному державному реєстрі?
   
   Створення підприємства передбачає формування його статутного капіталу шляхом внесення засновниками внесків до статутного капіталу. Згідно з ч. 2 ст. 115 Цивільного кодексу України № 435-IV від 16.01.2003 р. (далі - ЦКУ) внеском до статутного (складеного) капіталу господарського товариства виступають гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права. Найчастіше статутний капітал підприємства формується за рахунок грошових коштів або рухомого майна.
   
   Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV державна реєстрація юридичних осіб - засвідчення факту її створення або припинення, а також вчинення інших реєстраційних дій шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
   
   Порядок проведення державної реєстрації включає, зокрема, внесення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Зміни до установчих документів юридичної особи підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру.
   
   Єдиний державний реєстр містить такі відомості про юридичну особу: дані про розмір статутного капіталу (статутного або складеного капіталу), у тому числі частки кожного із засновників (учасників), а також розмір сплаченого статутного капіталу (статутного або складеного капіталу) на дату проведення державної реєстрації та дата закінчення його формування.
   
   Відповідно до пп. 14.1.81 п. 14.1 ст. 14 ПКУ прямі інвестиції - це господарські операції, що передбачають внесення коштів або майна в обмін на пайові права, емітовані юридичною особою при їх розміщенні такою особою.
   
   Згідно з пп. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - ПКУ) вартість товарів, безоплатно отриманих платником податку у звітному періоді, визначена на рівні не нижче звичайної ціни, суми безповоротної фінансової допомоги, отріманої платником податку у звітному податковому періоду, як інші доходи враховуються у складі доходів при обчисленні об'єкта оподаткування.
   
   Відповідно до пп. 136.1.3 п. 136.1 ст. 136 ПКУ для визначення об'єкта оподаткування не враховуються суми коштів або вартість майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій або реінвестицій у пайові права, емітовані таким платником податку, в тому числі грошові або майнові внески згідно з договорами про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи.
   
   Отже, виходячи з викладеного, можемо зробити висновок: якщо збільшення статутного капіталу не оформлено належний чином та відповідні зміни не зареєстровані в Єдиному державному реєстрі, то отримані грошові кошти (вартість товарно-матеріальних цінностей) вважатимуться для платника податку безповоротною фінансовою допомогою (безоплатно отриманими) та відповідно включатимуться до доходів такого платника, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, у порядку, визначеному Податковим кодексом України для оподаткування безповоротної фінансової допомоги.

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей7300
mod_vvisit_counterВчера посетителей3168
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей30466
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе34098
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей38709
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце109361
mod_vvisit_counterВсего посетителей26410761

We have: 90 guests, 3 bots online
0: 3.238.235.155
 , 
0