Аудиторская компания «Престиж-Аудит»
   www.buh-audit.com
    Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
   тел.: (044) 229-10-51

   
   Спрощення умов провадження господарської діяльності в Україні
   
   Сьогодні вводиться в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення обмежень у провадженні господарської діяльності». Основною метою цього Закону його творці вважають суттєве зменшення адміністративного тиску на підприємців шляхом запровадження обмежень втручання суб'єктів владних повноважень у господарську діяльність підприємців.
   
   Цим Законом вносяться зімни до Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
   
   Найважливішими змінами є:
   
   • скасування впровадження нового напряму експертизи проектів будівництва – експертизи з питань цивільного захисту;
   
   • позбавлення центральних органів виконавчої влади, які здійснюють державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, права брати участь у проведенні експертизи проектів будівництва, оскільки така експертиза здійснюється експертними організаціями відповідно до вимог Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності";
   
   • скасування необхідності подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки:
   
   • усунення дублювання функцій центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту в інших сферах державної політики, зокрема функцій щодо контролю за додержанням вимог техногенної та пожежної безпеки під час проектування та будівництва приміщень, будівель і споруд виробничого призначення;
   
   • унеможливлення відповідно до вимог Закону України "Про адміністративні послуги" надання органами державної влади у сфері цивільного захисту платних господарських послуг тощо.
   
   Також змінами до Кодексу адміністративного судочинства України поряд з уже запровадженою процедурою обов'язкового судового контролю за випадками втручання контролюючих органів у різні сфери господарської діяльності підприємців встановлюється механізм перевірки окружним адміністративним судом за позовами контролюючих органів обгрунтованості більшості прийнятих такими контролюючими органами рішень щодо вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Тобто, якщо контролюючий орган виносить рішення про вжиття інших заходів реагування за результатами перевірок (наприклад щодо застосування штрафних санкцій, винесення приписів про усунення недоліків тощо), то він зобов’язаний звернутися до суду для підтвердження такого рішення. Ці випадки будуть встановлені галузевими законами. Тобто, підприємці звільняються від обтяжливих процедур оскарження в судах прийнятих рішень про накладення санкцій.
   
   Тож, підприємці звільнятимуться від необхідності самим звертатися до суду за оскарженням рішення контролюючого органу, а отже, й від необхідності збирати докази неправомірності рішення контролюючого органу, доводити суду свою правоту, сплачувати судовий збір. Адже сам контролюючий орган подаватиме до суду позов про ревізію власного рішення щодо вжиття відповідного заходу реагування.
   
   Такий позов подаватиметься одночасно з прийняттям контролюючим органом обмежувального рішення. Саме на контролюючий орган покладатиметься обов'язок довести суду обґрунтованість і законність свого рішення.
   
   У разі ж якщо контролюючий орган не доведе обґрунтованість і законність свого рішення і суд відмовить контролюючому органу у задоволенні його позову, відповідні заходи реагування не застосовуватимуться.
   
   Таким чином, з прийняттям Закону підприємці убезпеченні від застосування до них контролюючими органами неадекватних заходів.
   
   Тож вважаємо, що цей Закон насправді спростить умови ведення бізнесу в Україні та сприятиме поліпшенню підприємницького клімату, стимулюватиме залучення в економіку внутрішніх та зовнішніх інвестицій.

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей8794
mod_vvisit_counterВчера посетителей8346
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей8794
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе60635
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей126078
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце109361
mod_vvisit_counterВсего посетителей26498130

We have: 110 guests, 6 bots online
0: 3.236.222.124
 , 
0