ДПАУ листом від 03.02.2009 р. № 2012/7/10-1017 з метою відпрацювання суб'єктів господарювання, які надали податковий кредит і не задекларували податкові зобов'язання, здійснюють операції, не обумовлені економічними причинами (цілями ділового характеру), направила для використання в роботі Методичні рекомендації (орієнтовний алгоритм дій) органів ДПС по руйнуванню схем ухилення від оподаткування та формуванню доказової бази у справах про стягнення коштів, отриманих за нікчемними угодами. Зазначений документ розроблено відповідно до вимог ГКУ, ЦКУ, Кодексом адміністративного судочинства України, Закону України «Про державну податкову службу в Україні», правовою позицією суддів, сформованої в рішеннях вищих касаційних інстанцій, та з урахуванням міжнародного досвіду.
   
   У Методичних рекомендаціях, зокрема, зазначається, що у відповідності зі ст. 228 Цивільного кодексу України правочин, учинений з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, водночас є таким, що порушує публічний порядок, а отже, нікчемним, тому на підставі частини другої ст. 215 цього Кодексу визнання судом такого правочину недійсним не вимагається. Органи ДПС можуть звертатися в суди з позовами про стягнення в доход держави коштів, одержаних за правочинами, вчиненими з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, посилаючись на їхню нікчемність.
   
   Доказ факту існування нікчемного правочину повинно здійснюватися певними засобами докази з урахуванням індивідуальних обставин кожної справи. Наявність комплексу доказів, посилання на які містяться в акті перевірки, буде підставою для встановлення факту нікчемності (удаваності) правочину та звернення до суду з позовом про стягнення з платника податку коштів, отриманих за нікчемними угодами. При цьому необхідним та ефективним буде встановлення факту нікчемності угоди по всій ланцюга по схемі руху товару (документів, грошових потоків), а подання такого позову - до кінцевого вигодонабувачу.
   
   Методичні рекомендації містять також перелік заходів для забезпечення реалізації повноважень органів ДПС при формуванні доказової бази, серед яких:
   
   - звернення з відповідними позовами до суду у разі недопуску працівників ОДПС до перевірок платників податків;
   
   - адміністративний арешт активів платника податків та звернення до суду з клопотанням про продовження терміну його застосування;
   
   - виявлення і попередження випадків використання недобросовісними платниками податків процедур банкрутства підприємств;
   
   - звернення до суду з позовом про розкриття банківської таємниці з метою отримання інформації щодо обігу грошових коштів і т. п.
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей7548
mod_vvisit_counterВчера посетителей11865
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей49872
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе48406
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей106521
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце109361
mod_vvisit_counterВсего посетителей26478573

We have: 122 guests online
0: 3.238.130.97
 , 
0