Ексклюзив газети "ДЕЛО".
   
Експерти Офісу ефективного регулювання BRDO розробили законопроект, який допоможе захистити інвесторів від дій недобросовісних забудовників. Основне нововведення, яке пропонує документ — можливість державної реєстрації прав власності на об'єкт, який тільки будується і якого за фактом ще немає.
   
Інвестори на ринку нерухомості в українських реаліях є найбільш незахищеною ланкою. Це доводять ситуації як з аферою "Еліта-Центр", вкладникам якій владі й досі доводиться виділяти житло, так і з будівельною пірамідою бізнесмена Анатолія Войцеховського, коли люди вкладають гроші в житло, що будується без всієї необхідної дозвільної документації. А іноді забудовник може побудувати більше поверхів, ніж планувалося в проекті, що також є незаконним. Таким чином, найбільшим ризиком для інвесторів є недобросовісні забудовники, але ні один з існуючих на сьогодні способів інвестування в будівництво житла не може захистити вкладників.
   
Щоб убезпечити людей, бажаючих придбати квартири на стадії будівництва, експерти Офісу ефективного регулювання BRDO розробили законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту прав власності на об'єкти нерухомого майна, які будуть побудовані в майбутньому". За словами експерта BRDO Таїсії Барингольц, документ пропонує ряд нововведень, які зможуть перешкодити подвійний перепродажу і незаконної зміни технічних характеристик об'єктів, які будуть побудовані в майбутньому.
   
Основне нововведення — можливість державної реєстрації прав власності на об'єкт, який тільки будується, але якого за фактом ще немає.
   
На сьогоднішній день такої можливості інвестори не мають, а покупка житла, що будується відбувається через фонди фінансування будівництва (ФФБ), фонди операцій з нерухомістю (ФОН), інститути спільного інвестування (ШНМ) шляхом випуску цільових облігацій, а також через укладання договору купівлі-продажу.
   
"Ми намагаємося впровадити альтернативний, спрощений механізм залучення грошей в інвестування будівництва. Наша концепція полягає в тому, щоб держреєстрація проходила в будь-якому випадку, незалежно від того, який інструмент покупки вибирає забудовник", — вважає експерт BRDO Марія Грабовська.
   
Документом пропонується проводити процедуру державної реєстрації в три етапи. На першому за забудовником буде реєструватися право власності на кожний об'єкт (квартиру або інше приміщення в будинку), що підлягає продажу, який після введення будівлі в експлуатацію стане окремим майном. Тільки після проведення цієї реєстрації в реєстрі прав власності забудовник матиме право продавати квартири в своєму будинку або житловому комплексі.
   
На наступному етапі, у разі якщо інвестор вкладе гроші в об'єкт, забудовник повинен буде перереєструвати права власності на інвестора. А після введення будівлі в експлуатацію буде проводитися перереєстрація титулу з "права власності на об'єкт нерухомого майна, яке буде побудовано в майбутньому" на "право власності на об'єкт нерухомого майна".
   
Також пропонується законодавчо зобов'язати забудовника створювати веб-сайт, на якому розміщуватиметься інформація про об'єкт інвестування, хід будівництва, форум інвесторів та інша важлива інформація. Адреса цього порталу повинен бути вказаний у всій рекламі об'єкта. "Створення такого сайту забезпечить інвестора повною інформацією про об'єкт, у який він бажає вкласти гроші", — зазначила Барингольц.
   
Крім того, завдяки сайту вкладник зможе дізнатися все технічні характеристики майбутнього об'єкта,і якщо забудовник почне продавати квартири на 10-му поверсі будівлі, а згідно з проектом на сайті поверхів повинно бути п'ять, це може вберегти людей від надійного вкладення грошей.
   
Наступне нововведення — зменшення розміру державного мита за нотаріальне посвідчення договорів відчуження забудовником вже побудованої нерухомості. На сьогоднішній день розмір цього мита становить 1% від суми договору, законопроект пропонує зафіксувати його на рівні 170 грн.
   
Крім того, забудовника можуть звільнити від сплати податку на нерухомість на вже побудований будинок.
   
Для реалізації цих нововведень законопроект передбачає внесення змін до 12 законодавчих актів, починаючи з цивільного та податкового кодексів і закінчуючи законами "Про рекламу", "Про інвестиційну діяльність", "Про державну реєстрацію" і т. д.
   
У Мін'юсті відзначили, що запропонований експертами законопроект може насправді стати дієвим захистом для інвесторів.
   
"У результаті введення цього механізму, по-перше, ми зможемо отримувати інформацію про об'єкт будівництва на етапі, коли відбувається залучення інвестицій. Крім того, це додатковий захист для інвестора, коли він зможе перевірити реєстр, побачити, що саме він є власником прав на об'єкт", — резюмував начальник управління нормативно-правового забезпечення державної реєстрації Департаменту цивільного, фінансового законодавства та законодавства з питань земельних відносин Мін'юсту Анатолій Лещенко.
   
   
   Анастасія Шевченко, журналіст
   
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей4901
mod_vvisit_counterВчера посетителей3403
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей17657
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей17657
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27258390

We have: 128 guests, 1 bots online
0: 3.92.28.52
 , 
0