24.04.2018
Posted in Бухгалтерия - Новости сайта 2016

Експерти Офісу ефективного регулювання BRDO розробили законопроект, який допоможе захистити інвесторів від дій недобросовісних забудовників. Основне нововведення, яке пропонує документ — можливість державної реєстрації прав власності на об'єкт, який тільки будується і якого за фактом ще немає.
Інвестори на ринку нерухомості в українських реаліях є найбільш незахищеною ланкою. Це доводять ситуації як з аферою "Еліта-Центр", вкладникам якій владі й досі доводиться виділяти житло, так і з будівельною пірамідою бізнесмена Анатолія Войцеховського, коли люди вкладають гроші в житло, що будується без всієї необхідної дозвільної документації. А іноді забудовник може побудувати більше поверхів, ніж планувалося в проекті, що також є незаконним. Таким чином, найбільшим ризиком для інвесторів є недобросовісні забудовники, але ні один з існуючих на сьогодні способів інвестування в будівництво житла не може захистити вкладників.
Щоб убезпечити людей, бажаючих придбати квартири на стадії будівництва, експерти Офісу ефективного регулювання BRDO розробили законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту прав власності на об'єкти нерухомого майна, які будуть побудовані в майбутньому". За словами експерта BRDO Таїсії Барингольц, документ пропонує ряд нововведень, які зможуть перешкодити подвійний перепродажу і незаконної зміни технічних характеристик об'єктів, які будуть побудовані в майбутньому.
Основне нововведення — можливість державної реєстрації прав власності на об'єкт, який тільки будується, але якого за фактом ще немає.
На сьогоднішній день такої можливості інвестори не мають, а покупка житла, що будується відбувається через фонди фінансування будівництва (ФФБ), фонди операцій з нерухомістю (ФОН), інститути спільного інвестування (ШНМ) шляхом випуску цільових облігацій, а також через укладання договору купівлі-продажу.
"Ми намагаємося впровадити альтернативний, спрощений механізм залучення грошей в інвестування будівництва. Наша концепція полягає в тому, щоб держреєстрація проходила в будь-якому випадку, незалежно від того, який інструмент покупки вибирає забудовник", — вважає експерт BRDO Марія Грабовська.
Документом пропонується проводити процедуру державної реєстрації в три етапи. На першому за забудовником буде реєструватися право власності на кожний об'єкт (квартиру або інше приміщення в будинку), що підлягає продажу, який після введення будівлі в експлуатацію стане окремим майном. Тільки після проведення цієї реєстрації в реєстрі прав власності забудовник матиме право продавати квартири в своєму будинку або житловому комплексі.
На наступному етапі, у разі якщо інвестор вкладе гроші в об'єкт, забудовник повинен буде перереєструвати права власності на інвестора. А після введення будівлі в експлуатацію буде проводитися перереєстрація титулу з "права власності на об'єкт нерухомого майна, яке буде побудовано в майбутньому" на "право власності на об'єкт нерухомого майна".
Також пропонується законодавчо зобов'язати забудовника створювати веб-сайт, на якому розміщуватиметься інформація про об'єкт інвестування, хід будівництва, форум інвесторів та інша важлива інформація. Адреса цього порталу повинен бути вказаний у всій рекламі об'єкта. "Створення такого сайту забезпечить інвестора повною інформацією про об'єкт, у який він бажає вкласти гроші", — зазначила Барингольц.
Наступне нововведення — зменшення розміру державного мита за нотаріальне посвідчення договорів відчуження забудовником вже побудованої нерухомості. На сьогоднішній день розмір цього мита становить 1% від суми договору, законопроект пропонує зафіксувати його на рівні 170 грн.
Крім того, забудовника можуть звільнити від сплати податку на нерухомість на вже побудований будинок.
Для реалізації цих нововведень законопроект передбачає внесення змін до 12 законодавчих актів, починаючи з цивільного та податкового кодексів і закінчуючи законами "Про рекламу", "Про інвестиційну діяльність", "Про державну реєстрацію" і т. д.
У Мін'юсті відзначили, що запропонований експертами законопроект може насправді стати дієвим захистом для інвесторів.
"У результаті введення цього механізму, по-перше, ми зможемо отримувати інформацію про об'єкт будівництва на етапі, коли відбувається залучення інвестицій. Крім того, це додатковий захист для інвестора, коли він зможе перевірити реєстр, побачити, що саме він є власником прав на об'єкт", — резюмував начальник управління нормативно-правового забезпечення державної реєстрації Департаменту цивільного, фінансового законодавства та законодавства з питань земельних відносин Мін'юсту Анатолій Лещенко.
Анастасія Шевченко, журналіст
Комментарии
< Предыдущая | Следующая > |
---|
Предыдущие материалы:
- 25.02.2016 «Податкові сюрпризи-2016» Самарченко Е. Р.
- Звітуємо до фонду соцзахисту інвалідів вчасно
- Оприлюднений проект нового порядку реєстрації РРО і КОРО
- Е. Р. Самарченко, семінар "Основні фонди-2016", 9 березня, Київ
- Які витрати при визначенні сукупного чистого доходу має право врахувати адвокат, що здійснює незалежну професійну діяльність
- Гудвіл — розбираємо основи
- Податковий облік договорів оренди земельних паїв
- ОСББ: бухгалтерський і податковий облік
- Відеофіксація перевірки. Права підприємства.
- Штрафні (податок на прибуток) і перевірочні мораторії: на що сподіватися цього року
- 25.02.2016 «Податкові сюрпризи-2016» Самарченко Е. Р.
- Щодо страхового стажу для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності
- Госпдіяльність у квартирі
- На яку дату подається податкова декларація при ліквідації ЮО?
- Як судяться за «реглимит» і реєстрацію ПН
- Платник податків може стягнути невиплачене відшкодування ПДВ через суд, - ВАСУ
- Проект Мінфіну: визначення відповідності платника ПДВ критеріям для автоматичного відшкодування ПДВ, зміни в декларації з ПДВ та Порядку заповнення податкової накладної
- Що дасть українцям підвищення порогу індексації доходів
- Трудовий кодекс: затверджено статті щодо умов надання відпусток
- У "багатих" українців можуть відібрати субсидії на оплату комунальних послуг
- ЖБК або ОСББ, перспективи співіснування
- Бути чи не бути в Україні будівельним внеску
- Огляд інтернет-видань (22.02.2016 - 28.02.2016)
- А. Клунько, семінар "Податкові новації 2016", 3-8 травня, Львів, ГК «Таурус»
- Порядок заповнення листка непрацездатності в лікувально-профілактичному закладі
- Продаж частки підприємства нерезиденту
- Затверджено порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних та порядок роботи системи електронного адміністрування реалізації пального
- Система електронного адміністрування реалізації пального: готуємося до введення
- А. Клунько, семінар "Першоквартальна податкова звітність 2016 року: і відгомін 2015 року", 11 березня, Київ
- Особливості звільнення працівників за угодою сторін
- Податкова соціальна пільга платника податку який утримує двох дітей віком до 18 років
- Продаж палива з 1 березня 2016 року – як нові вимоги щодо акцизу можуть стосуватися різних підприємств: орендодавців, стивідорних компаній, портів, експедиторів, вантажовласників, забудовників, суднових агентів, баз по зберіганню палива?
- А. Клунько, семінар "Першоквартальна податкова звітність 2016 року: і відгомін 2015 року", 11 березня, Київ