Фахівців ДФСУ подали напругу: до якого органу ДФС переселенцю із тимчасово окупованої території необхідно подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи з метою реалізації права на податкову знижку: за адресою (місцезнаходженням) органу ДФС, який переміщено з тимчасово окупованої території, чи до органу ДФС за місцем його реєстрації, як тимчасового переселенця?
   
Відповідь була наступною. Згідно з п. п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
   
Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ рядка контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).
   
Пунктом 45.1 ст. 45 ПКУ встановлено, що податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органів. Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
   
Згідно з п. 5 Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015 № 1146 (далі – Порядок), повернення помилково та/або надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб здійснюється на підставі поданої до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплачених сум.
   
Отже, законодавством України не передбачена подача платником податку Декларації, за результатами відповідного звітного податкового року, більше ніж за однією податковою адресою.
   
Крім того, повернення помилково та/або надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб здійснюється лише органом ДФС, до якого подана така податкова декларація.
   
У зв'язку з ситуацією, яка склалася у Донецькій та Луганській областях, та на виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» із змінами та доповненнями та наказу Державної фіскальної служби України від 07.11.2014 № 256 «Про переміщення та закінчення простою» із змінами та доповненнями (далі – Наказ) функціональні обов'язки з обслуговування платників податків, які перебувають на обліку у територіальних органах, що переміщуються, покладаються у межах компетенції на територіальні органи, які знаходяться на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, відповідно до додатка до Наказу.
   
Водночас, процедуру та порядок реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та перелік необхідних для цього документів передбачено Законом України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1382).
   
Абзацом дев'ятим ст. 3 Закону № 1382 передбачено, що документи, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, - паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні.
   
Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 із змінами та доповненнями.
   
Пунктом 70.7 ст. 70 ПКУ передбачено, що фізичні особи - платники податків зобов'язаннями зобов'язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
   
Відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 № 779, фізичні особи - платники податків зобов'язаннями зобов'язані інформувати контролюючі органи про зміну даних шляхом подання заяви за формою № 5ДР.
   
Враховуючи викладене вище, з метою реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно надати до органу ДФС за місцем його реєстрації, як тимчасового переселенця, відповідні документи про зміну місця проживання та Декларацію.

Комментарии

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить


Предыдущие материалы:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей7680
mod_vvisit_counterВчера посетителей16350
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей53809
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе73489
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей244380
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце367473
mod_vvisit_counterВсего посетителей15850786

We have: 189 guests online
0: 54.224.121.67
 , 
0