У доходи хочуть включити відсотки по вкладах, але обіцяють не штрафувати за недостовірні дані в декларації на отримання субсидії, повідомляє СЕГОДНЯ.
   
Людей, які отримують субсидії від держави на оплату "комуналки", може стати в цьому році значно менше: Мінфін почав перевірку доходів тих, хто у 2015 році попросив допомоги від держави. Допомоги тоді попросили багато (сыше 5,5 млн сімей, або близько 15 млн осіб) адже зростання тарифів на оплату тепла, води, електроенергії і особливо природного газу склав 200-400%.
   
Тепер же влада запідозрила, що не всі одержувачів держдопомоги дійсно є незаможними. Тому фіскали (ГФС підпорядковується Мінфіну) зайнялися "чисткою рядів": за словами міністра фінансів Наталії Яресько, очікується, що казна заощадить на цьому близько 5 млрд грн.
   
"Доходи пенсіонерів перевірити швидко, ці люди є в базі Пенсфонда. А ось за працездатним розсилаємо запити — це займає більше часу", — роз'яснила Яресько.
   
   БЕЗ ШТРАФІВ. Як розповів нам директор департаменту держсоцдопомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, на даний момент налічується понад 5,5 млн домогосподарств, які отримують держдопомогу на оплату компослуг. За прогнозами Музиченко, в 2016 р. з-за нового підвищення тарифів (з 1 березня та 1 вересня планово подорожчає струм, також можливе зростання цін на газ, опалення та вивезення сміття. — Авт.) їх може стати 6,5 млн чол.
   
У міністерстві цю цифру оцінюють як граничну (вважається, що ще стільки ж домогосподарств мають доходи, що не дозволяють претендувати на субсидію навіть при підвищенні тарифів. — Авт.). Ще до 1 млн сімей отримуватимуть з травня по вересень (не в отопсезон) так звані нульові субсидії: у списку одержувачів допомоги вони є, але реально субсидія їм влітку дорівнює 0 грн і відновиться тільки з початком отопсезона.
   
Що стосується перевірок отримувачів субсидій, то Музиченко роз'яснив: насправді социнспекторы на місцях постійно перевіряють тих, хто отримує будь-яку державну допомогу — і малозабезпечених, одиноких матерів, і т. д. За його словами, порушення вони знаходять, але трохи (в Мінсоцполітики нам уточнили: за 2014 р. порушників було менше 10 тис. чол., а дані за 2015 р. будуть у березні. — Авт.).
   
"Але навіть якщо з'ясується, що субсидія призначена незаконно, або вона повинна бути меншою, ніяких штрафів і повернення в подвійному розмірі, не буде, — запевнив нас Музиченко. — У першому випадку доведеться повернути виплату, а в другому відбудеться взаємозалік субсидії та переплати. Тобто до погашення переплати осіб одержувати держдопомогу не буде".
   
   ПЕРЕГЛЯНУТЬ? І все ж кількість одержувачів субсидій готуються урізати. Як повідомило нам джерело в Мінсоцполітики, готується перегляд положення про призначення соцдопомоги з оплати компослуг: зокрема, доходи людей, які претендують на держдопомогу, включать відсотки за депозитами (зараз їх не враховують). Саме тому, на думку президента Украналітцентра Олександра Охріменка, Мінфін і заявив про перевірки.
   
"У Мінсоцполітики стверджували, що перевіряють доходи всіх претендентів на субсидії. Але технічно в короткі терміни (питання про призначення субсидії розглядається до 3 міс. — Авт.) всіх не охопили і зайнялися цим зараз, — пояснив Охріменко. — Тому скоро частина одержувачів позбудеться або вже втратила субсидій. Ну а коли додадуть доходи за депозитами, права на держдопомогу відберуть ще оціночно у мільйони тих, хто її отримує".
   
Експерт вважає цей захід вимушеним, так як отримувачів субсидій виявилося майже вдвічі більше, ніж планували у Мінсоцполітики: рік тому мова йшла про 3-3,5 млн чол. Тому в казні не вистачає грошей для виплат комунальникам. Це, до речі, підтверджують і в Держстатистики: за їхніми даними, бюджет заборгував за субсидованих 14,5 млрд грн, хоча рік тому борг був майже нульовим.
   
Що така проблема є, визнав і Музиченко. Але, за його словами, брак поступово погашається, і відключень тепла, води і т. д. споживачам бути не повинно.
   
А ось старший консультант з питань соцзахисту населення Інституту місцевого розвитку Антон Левицький прогнозує, що відключення можливі: "Постраждають постачальники тепла і води в невеликих містах, де немає великих запасів грошових коштів: їм за борги відключать струм і газ, і вони будуть змушені припинити опалювати і подавати воду споживачам. Також позбудуться компослуг ОСББ, яким держава не перерахувало грошей за мешканців — одержувачів субсидій".
   
    Олександр Панченко, Коновалова Христина

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1985
mod_vvisit_counterВчера посетителей19919
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей21904
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей61397
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27335678

We have: 31 guests, 2 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0