Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 17 лютого 2016 року розглянув справу № 6-1601цс15 за позовом «Реал Банк» до вкладнику про застосування наслідків нікчемності правочину, повідомляє ЮРЛІГА.
   
При розгляді була сформована наступна правова позиція. Згідно з частиною третьою статті 36 Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та пункту 1.3 глави 1 розділу ІІІ рішення Фонду від 5 липня 2012 № 2 «Про затвердження Положення про виведення неплатоспроможного банку з ринку» правочини, вчинені органами управління та керівниками банку після призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб є нікчемними.
   
Згідно частини першої статті 42 Закону україни «Про банки і банківську діяльність» керівниками банку є голова, його заступники та члени ради банку, голова, його заступники та члени правління (ради директорів), головний бухгалтер, його заступник, керівники відокремлених підрозділів банку.
   
За змістом статті 23 цього Закону відокремленими підрозділами банку є філії, відділення, представництва тощо, які відкриває банк на території України в разі його відповідності вимогам щодо відкриття відокремлених підрозділів, встановленим нормативно-правовими актами Національного банку України.
   
Отже, керівники структурних підрозділів (філій) є також керівниками банку, а тому згідно з частиною третьою статті 36 Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» правочини, здійснені ними після призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, є нікчемними.

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей3730
mod_vvisit_counterВчера посетителей8669
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей31199
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе61265
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей222964
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце305592
mod_vvisit_counterВсего посетителей25333343

We have: 109 guests, 12 bots online
0: 18.215.33.158
 , 
0