Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 24 лютого 2016 року розглянув справу № 6-50цс16 про стягнення боргу за договором позики (укладено фізособами), повідомляє ЮРЛІГА.
   
При розгляді була сформована наступна правова позиція.
   
Поняття договору позики визначено статтею 1046 Цивільного кодексу, згідно з якою за цим договором одна сторона (позикодавець) передає у власність іншій стороні (позичальникові) гроші або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду і якості.
   
За своїми ознаками договір позики є реальним, оплатним або диспозитивно безоплатним, одностороннім, строковим або безстроковим.
   
Договір позики вважається укладеним в момент здійснення дії по передачі предмета договору на основі попередньої домовленості (пункт 2 частини першої статті 1046 ЦК).
   
Ця особливість реальних договорів зазначена в частині другій статті 640 ЦК, згідно з якою якщо відповідно до акта цивільного законодавства для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії, договір вважається укладеним з моменту передачі відповідного майна або вчинення певної дії.
   
Письмова форма договору позики внаслідок його реального характеру є доказом не лише факту укладення договору, але і передачі грошової суми позичальнику.

Комментарии

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить


Предыдущие материалы:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей7688
mod_vvisit_counterВчера посетителей16350
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей53817
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе73489
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей244388
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце367473
mod_vvisit_counterВсего посетителей15850794

We have: 187 guests online
0: 54.224.121.67
 , 
0