У податківців запитали: які сільськогосподарські підприємства — експортери зернових та технічних культур мають право на бюджетне відшкодування ПДВ?
   
У відповіді контролери нагадали, що відповідно до п. 151 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України (далі — ПКУ) тимчасово, до 31 грудня 2014 року включно, від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001-1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД. Дана норма не поширюється на першу поставку зазначених зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами — виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств — виробників, а також на постачання таких зернових та технічних культур Аграрним фондом у разі їх придбання з ПДВ.
   
Операції з експорту зазначених зернових та технічних культур звільняються від оподаткування ПДВ, крім вивезення сільськогосподарськими підприємствами — виробниками таких зернових і технічних культур, вирощених на землях сільськогосподарського призначення, які знаходяться у їх власності та/або постійному користуванні, і/або на орендованих землях, зареєстрованих належним чином у відповідності з встановленим законом порядком, на дату такого експорту.
   
У той же час п. 209.4 ПКУ передбачено, що при вивезенні сільськогосподарських товарів у митному режимі експорту сільськогосподарське підприємство — виробник таких товарів/послуг має право на бюджетне відшкодування ПДВ, сплаченого (нарахованого) постачальникам товарів/послуг, вартість яких включається до складу виробничих факторів. Таке відшкодування здійснюється в загальному порядку.
   
Враховуючи викладене, на бюджетне відшкодування ПДВ мають право сільськогосподарські підприємства, що експортують зернові культури товарних позицій 1001-1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічні культури товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, які вирощені ними на землях сільськогосподарського призначення, що перебувають у їх власності та/або постійному користуванні, і/або на орендованих землях* на дату такого експорту. При цьому для сільськогосподарських підприємств — суб'єктів спеціального режиму оподаткування обов'язковим є виконання вимог ст. 209 ПКУ.
   
Зазначений порядок діє до 31 грудня 2014 року включно (п. 151 підрозд. 2 розд. XX ПКУ).
___________________________
   * Зареєстровані належним чином відповідно до встановленим законом порядком.
   
   
Категорія 101.18.01 Інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР»

   
За матеріалами: Податки та бухгалтерський облік

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей9537
mod_vvisit_counterВчера посетителей18310
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей98101
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе74413
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей153689
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце260338
mod_vvisit_counterВсего посетителей24372723

We have: 132 guests, 18 bots online
0: 34.204.191.145
 , 
0