Як враховуються витрати на придбання ПММ, якщо в наказі Міністерства транспорту України «Про затвердження норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті» від 10.02.98 № 43 відсутні норми витрат палива на автомобіль?
   
Відповідно до пункту 138.2 Податкового кодексу України (ПК), витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку та інших документів, встановлених розділом ІІ ПК.
   
Зокрема, для цілей оподаткування платники податку зобов'язаннями зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ПК).
   
Частинами другою та третьою статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV зі змінами та доповненнями передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, що фіксують факт здійснення господарської операції. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.
   
Списання пально-мастильних матеріалів здійснюється виходячи з даних про пробіг автомобіля, визначених на підставі подорожнього листа, та норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті (далі — норми витрат палива), затверджених наказом Міністерства транспорту України від 10.02.98 № 43 зі змінами та доповненнями (далі — наказ № 43).
   
Для нових моделей (модифікацій) автомобілів та автомобілів оригінальної конструкції, що не увійшли до наказу № 43, обладнання, що встановлюється на колісних транспортних засобах, технологічних машин і механізмів, автомобілів при виконанні спеціальної роботи або здійсненні перевезень в специфічних умовах експлуатації, виконанні технологічних операцій встановлюються тимчасові та тимчасові індивідуальні, базові, базові лінійні та диференційовані норми витрат палива з уточненням, за необхідності, коефіцієнтів їх коригування, які розробляються головним інститутом Міністерства інфраструктури України за заявками заводів-виробників чи підприємств — власників автомобілів на договірних засадах (пп. 2.1.5 ст. 2 наказу № 43).
   
   Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 102.07.20

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей3798
mod_vvisit_counterВчера посетителей8918
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей22948
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе63655
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей103785
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце318514
mod_vvisit_counterВсего посетителей24641333

We have: 89 guests, 14 bots online
0: 3.235.107.209
 , 
0