У фахівців ГФСУ запитали: за якою ознакою доходу відображається в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ сума (вартість) благодійної допомоги, надана благодійниками — суб'єктами господарювання на користь платників податку, визначених п. п. 165.1.54 Податкового кодексу України (далі — ПКУ)?
   
У відповіді фіскали зазначили, що сума (вартість) благодійної допомоги, яка не підлягає оподаткуванню та надана благодійниками — суб'єктами господарювання платникам податків, визначеним п. п. 165.1.54 ПКУ, відображається у ф. № 1ДФ під ознакою «169».
   
При цьому якщо сума (вартість) такої благодійної допомоги платникам податків, визначеним п. п. 165.1.54 ПКУ, підлягає оподаткуванню, то така сума відображається у ф. № 1ДФ під ознакою «127».
   
Нагадаємо, що не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається відповідно до п. п. 165.1.54 ПКУ:
   
а) у будь-якій сумі (вартості), яка надається:
   
— платникам податків, визначеним абз. 2 п. п. «а» і «б» п. п. 165.1.54 ПКУ, — на придбання або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених у відповідності з військовими стандартами), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення або інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається КМУ, або для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;
   
— платникам податків, визначеним абзацами 3-5 п. п. «а» п. п. 165.1.54 ПКУ, — для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;
   
б) у сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 1000 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, — на відновлення втраченого майна та на інші потреби за переліком, який визначається КМУ, що виникли у платників податків, визначених п. п. 165.1.54 ПКУ. Якщо загальна сума отриманої благодійної допомоги протягом звітного (податкового) року перевищує зазначений граничний розмір, сума перевищення над такою розміром оподатковується за ставками, встановленими п. 167.1 ПКУ, платник податків зобов'язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням сум благодійної допомоги.
   
   Категорія 103.25 Інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР»
   
За матеріалами: Податки та бухгалтерський облік

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей5703
mod_vvisit_counterВчера посетителей7128
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей5703
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе50073
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей97772
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце205464
mod_vvisit_counterВсего посетителей22058623

We have: 92 guests, 10 bots online
0: 3.226.255.55
 , 
0