Вищий господарський суд України уточнив раніше озвучену позицію щодо порядку розгляду судами справ з поправкою на АТО.
   
Зокрема, ВГСУ вважає: якщо учасник судового процесу знаходиться на території проведення АТО, його вважають належним чином повідомленим про час і місце засідання суду при наступних умовах:
   
1. Якщо визначення надіслано поштою за місцезнаходженням учасника судового процесу, зазначеній в Єдиному госрестре юросіб і фізосіб-підприємців.
   
2. Коли учасника судового процесу у згаданому реєстрі немає — якщо визначення надіслано поштою за адресою, вказаною у заяві (скарзі), або за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням відокремленого підрозділу юрособи (коли заява пов'язана з його діяльністю).
   
3. Якщо у суду є достовірні (тобто документально підтверджені підприємством зв'язку) відомості про неможливість доставити поштове відправлення у населений пункт чи місцевість, перші дві дії не роблять. Тоді суд надсилає телеграму (телефонограму) факсом, електронною поштою або з використанням інших засобів зв'язку. Документи, що підтверджують отримання учасником судового процесу повідомлення (наприклад, завірена судом витяг з журналу реєстрації телефонограм, журналу реєстрації електронних поштових відправлень тощо), долучають до справи.
   
Якщо неможливо повідомити учасника судового процесу одним з перелічених способів, інформацію про час і місце судового засідання розміщують на сторінці відповідного суду (у розділі «Новини та події суду») офіційного веб-порталу " Судова влада в Україні. На сторінці роздрукованого з мережі Інтернет, на якій розміщена інформація про час і місце засідання суду, вказується дата розміщення інформації, прізвище та ініціали судді, у провадженні якого перебуває відповідне справу, а також здійснюється його підпис.
   
Разом з тим люди в мантіях відзначають: достатність наданих учасниками судового процесу документів і матеріалів для вчинення процесуальних дій визначає суд, до якого звернувся заявник, з урахуванням їх змісту і конкретних обставин справи. Отже, у суду є два варіанти вчинення процесуальних дій:
   
а) по можливості — без відновлення втраченої справи або його частини (тобто за наявними документами та матеріалами). Такий варіант, на думку служителів Феміди, забезпечує більш оперативну захист прав та інтересів учасника (учасників) судового процесу;
   
б) коли наявних документів і матеріалів для вчинення процесуальних дій не вистачає, справу можна відновити у порядку, передбаченому п. 7 постанови пленуму ВГСУ «ПРО деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» (в редакції постанови пленуму ВГСУ від 24.11.14 р. № 2) від 26.12.11 р. № 18. Відновлення втрачених справ лягає на плечі місцевих господарських судів.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей9519
mod_vvisit_counterВчера посетителей18310
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей98083
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе74413
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей153671
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце260338
mod_vvisit_counterВсего посетителей24372705

We have: 134 guests, 16 bots online
0: 34.204.191.145
 , 
0