ВСУ ухвалою від 21.10.2014 р. у справі № 3-86гс14 поставив крапку у справі щодо відшкодування шкоди, заподіяної вибухами боєприпасів на території військових частин.
   
На думку суду, обов'язок держави відшкодувати шкоду, завдану майну інших осіб внаслідок вибуху військових боєприпасів у мирний час, та шкоду, заподіяну внаслідок незаконних дій і бездіяльності військовослужбовців при здійсненні ними своїх повноважень, покладається на Міністерство оборони України.
   
Даний висновок судді зробили керуючись наступним: у відповідності зі ст. 1174 ЦК, шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи органу державної влади, органу влади АР Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні нею своїх повноважень, відшкодовується державою, АР Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цієї особи.
   
Вироком військового суду встановлена вина посадових осіб військової частини у вибухах боєприпасів поблизу с. Новобогданівка.
   
За змістом ч. ч. 1, 5 ст. 1187 ЦКУ до джерел підвищеної небезпеки відноситься діяльність з використання, зберігання вибухо - і вогненебезпечних речовин, яка створює підвищену небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, та інших осіб. відповідно До ч. 2 ст. 1187 ЦК, шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
   
На Міністерство оборони України як центральний орган управління Збройних сил України покладено обов'язок здійснювати від імені держави управління військовим майном, зокрема боєприпасами, яке є джерелом підвищеної небезпеки, та здійснювати контроль за їх використанням і зберіганням, в тому числі в разі закріплення військового майна за військовими частинами, а також забезпечувати комплектування Збройних сил України особовим складом та його підготовку.
   
Міноборони як центральний орган управління Збройними силами України здійснює управління військовим майном, у тому числі закріплює військове майно за військовими частинами (у разі їх формування, переформування), приймає рішення щодо перерозподілу цього майна між військовими частинами Збройних сил України, в тому числі у разі їх розформування (ст. 2 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних силах України» від 21.09.1999 р. № 1075-XIV).
   
Таким чином, відповідати за шкоду, заподіяну майну громадян і підприємств, заподіяну вибухами боєприпасів з військових частин, має саме Міноборони.

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей790
mod_vvisit_counterВчера посетителей8870
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей9660
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе85058
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей243017
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце288660
mod_vvisit_counterВсего посетителей23892065

We have: 50 guests, 3 bots online
0: 34.238.190.122
 , 
0