Державна реєстраційна служба України у листі від 15.12.2014 р. № 14453/06-15-14 нагадує: законодавством встановлено спрощений порядок оформлення права власності з видачею свідоцтва про право власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що розташовані в сільській місцевості та будівництво яких закінчено до 5 серпня 1992 року.
   
При цьому ведення погосподарського обліку в сільських, селищних, міських радах здійснюється у відповідності з Інструкцією з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах, затвердженої наказом Держкомстату від 08.12.2010 р. № 491 (далі — Інструкція). Погосподарських облік ведеться за формами первинної облікової документації, затвердженими наказом Держкомстату від 11.10.2010 р. № 418, у тому числі за формою № 1 «Похозяйственная книга на 2011-2015 роки».
   
Внесення достовірних показників у похозяйственную книгу провадиться шляхом її перезакладання раз на п'ять років на основі суцільного обходу об'єктів погосподарського обліку в період з 1 по 15 січня. У наступні чотири роки місцеві ради щорічно за станом на 1 січня проводять суцільну перевірку та уточнення записів у ній.
   
Об'єктами погосподарського обліку є домогосподарство з реєстрацією місця проживання (перебування) на території відповідної ради разом з нерухомістю, домоволодіння, місце проживання власника (власників) якого зареєстровано за межами місцевої ради, включаючи земельні ділянки, що належать цій особі (особам) у межах місцевої ради або землеволодіння, не має розташованого на ній житлового будинку, але на ньому можуть перебувати окремі господарські споруди.
   
Похозяйственная книга обов'язково включає записи про власника (співвласника) об'єкта нерухомого майна, відповідального квартиронаймача або користувача, рік будівництва об'єкта нерухомого майна, матеріал стін і покрівлі, загальну та житлову площа, кількість кімнат і інші технічні характеристики об'єкта, у тому числі наявність каналізації, водопроводу, централізованого опалення і т. д. (п. п. 7.4.1, 7.4.4–7.4.10 Інструкції).
   
Тобто відомості погосподарської книги є, як правило, достатніми для формування розділу Держреєстру речових прав на нерухоме майно відповідно до вимог п. 20 Порядку ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2013 р. № 1141.
   
До таких відомостей, зокрема, відносяться:
   
- тип об'єкта нерухомого майна;
- призначення об'єкта нерухомого майна (житловий або нежитловий);
- площа об'єкта нерухомого майна (загальна та (за наявності) житлова);
- відомості про складові частини об'єкта нерухомого майна (найменування та/або присвоєння літери, загальна та (за наявності) житлова площа об'єкта нерухомого майна, який є складовою частиною складної речі та призначений для обслуговування іншої (головної) речі, пов'язаний з нею спільним призначенням та є її приналежністю);
- адреса об'єкта нерухомого майна.
   
Законодавством не встановлено, в якій формі повинна видаватися виписка з погосподарській книги. При цьому зазначений документ повинен бути виданий уповноваженою особою органу місцевого самоврядування чи відповідним архівним установою і містити відомості, передбачені Інструкцією.
   
   Таким чином, виписка з погосподарській книги, надається виконавчим органом сільської ради, сільським головою (у разі, коли виконавчий орган не створено) або відповідною архівною установою, в тому числі сформована з допомогою програмного комплексу «погосподарського обліку для сільських, селищних рад», містить вищевказані відомості, замінює надання технічного паспорта.
   
Технічний паспорт потрібно виключно тоді, коли виписки з погосподарської книги відсутні необхідні для відкриття розділу в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відомості про технічні характеристики об'єкта нерухомого майна.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1493
mod_vvisit_counterВчера посетителей15487
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей1493
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе85156
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей238813
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце249429
mod_vvisit_counterВсего посетителей23343025

We have: 62 guests, 19 bots online
0: 35.175.121.230
 , 
0