Як змінилися вимоги до використання печатки юридичними особами в податкових звітах і документах у зв'язку з набранням чинності Закону «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо спрощення відкриття бізнесу» від 15.04.2014 р. № 1206-VII?
   
30 жовтня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо спрощення відкриття бізнесу» від 15.04.2014 р. № 1206-VII, яким скасовано обов'язковість використання печаток в більшості сфер господарської діяльності. На думку законодавців, це має наблизити Україну до розвинених країн, в яких друку практично не використовуються.
   
Слід зазначити, що Законом № 1206 не вносилися зміни до Податкового кодексу, на підставі якої в податкових відносинах друк застосовується в основному при складанні податкової звітності та податкових накладних. В частині, що стосується податкової звітності, п. 48.3 ПКУ передбачає, що печатка в ній проставляється при її наявності.
   
Що стосується заповнення податкової накладної, то слід зазначити, що п. 18 діючої на даний момент редакції наказу Міндоходів «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 14.01.2014 р. № 10, говорить про те, що усі примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати постачання товарів/послуг, та скріплюються печаткою такого платника податку – продавця. То ж передбачено і наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. № 957, скасовує вищеназваний миндоходовский наказ з 01.12.2014 р. Внесення змін щодо друку податкових накладних передбачено наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1129, але вони почнуть діяти з 01.01.2015 р.
   
Отже, на сьогодні податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник податку в контролюючому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість. Таким чином, на даний момент суб'єкти господарювання – платники ПДВ повинні мати печатку.
   
У зв'язку з цим, на нашу думку, не повинно бути ситуації, коли друк буде проставлятися на податкових документах і не проставлятися на всіх інших (договори, рахунки, видаткові накладні, акти виконаних робіт тощо). Тобто не повинно бути так, що на одних документах проставляється печатка, а на інших – ні.
   
   Ольга Буркун
Аудитор АФ «Курсор-Аудит»

   
   Будьте уважні: у законодавство могли бути внесені зміни! У цій статті наведено посилання на законодавство, актуальне на листопад 2014 р.

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей5700
mod_vvisit_counterВчера посетителей7128
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей5700
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе50073
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей97769
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце205464
mod_vvisit_counterВсего посетителей22058620

We have: 90 guests, 10 bots online
0: 3.226.255.55
 , 
0