У період, коли Уряд проводить кардинальні податкові реформи адміністрування ПДВ з метою припинення схем незаконної оптимізації цього податку, вводиться система електронного адміністрування, ускладнюється процедура документообігу, платнику податків варто переглянути напрацьовану систему організації та ведення бізнесу. Проаналізувавши дані обліку, необхідно відповісти для себе на питання: чи варто бути платником ПДВ у 2015 році?
   

   А як же інакше?
   
Іноді підприємство просто працює за «накатаною» схемою і просто не розглядає для себе інші варіанти. Хоча насправді необхідно постійно аналізувати динаміку обсягів продажів, структуру клієнтської бази і порівнювати суму податків, яку можна було б платити, обравши іншу систему оподаткування. Шляхом нескладних підрахунків можна прорахувати фактичний розмір економії на податках, якого можна досягти, змінивши систему оподаткування.
   
   Загальна система vs єдиний податок: як підрахувати?
   
   Приклад. Підприємство «А» – платник податку на прибуток з річною виручкою 3 000 000 грн. У 2014 році суми сплачених податків склали: ПДВ – 200 000 грн., податок на прибуток (розрахунок за даними податкового обліку) – 100 000 грн. Сумарно податкове навантаження становить 300 000 грн., тобто 10 % (300 000 / 3 000 000 х 100%). Проаналізувавши діяльність підприємства, виявилося, що більша частина клієнтів – фізичні особи-підприємці на спрощеній системі, неплатники ПДВ. Націнка на товар перевищує 100%, тобто собівартість товару досить низька.
   
При переході на спрощену систему оподаткування (єдиний податок за ставкою 5% без ПДВ) при аналогічній виручці податкове навантаження складе 150 000 грн. Це вдвічі менше, ніж у поточному році. У цьому випадку підприємству варто переглянути податкову схему ведення бізнесу і віддати перевагу спрощеній системі.
   
Окрему увагу варто приділити прорахунку варіанти залишитися платником ПДВ, але обрати спрощену систему. У такому разі ставка єдиного податку для юридичних осіб на 4 групи ЄП складе 3%. Якщо сума єдиного податку є меншою, ніж сума податку на прибуток (для сфери послуг, торгівлі товарами з великою націнкою) – то вибір на користь спрощеної системи оподаткування стає очевидний. Як швидко порівняти, яка система оподаткування краще для підприємства?
   
Якщо компанія – платник податку на прибуток, потрібно взяти суму в рядку «Дохід» декларації з податку на прибуток і помножити на ставку єдиного податку. Якщо сума єдиного податку вийшла менше, ніж сума податку на прибуток, то в цілях економії варто розглянути варіант зміни системи оподаткування.
   Мікро-бізнес: залишитися на загальній системі без ПДВ
   
З 01.01.2015 р. у Податковому кодексі України змінено поріг для обов'язкової реєстрації платником ПДВ. Замість 300 000 грн. оподатковуваних операцій критерій визначено на рівні 1 000 000 грн. Тобто підприємство може залишатися на загальній системі оподаткування, але не бути платником ПДВ у 2015 році у випадку, якщо його річний дохід (виручка) – в межах 1 000 000 грн.
   
Тому для підприємств мікро-бізнесу існує варіант добровільного анулювання свідоцтва платника ПДВ із збереженням статусу платника податку на прибуток. Таким чином, підприємство може подавати тільки один звіт рік – річну декларацію з прибутку – і сплачувати лише податок на прибуток (не бути платником ПДВ).
   
   Коли варіантів немає - залишитися платником ПДВ
   
Випадки, коли вибір залишається один: бути платником ПДВ:
   
- на підприємстві виручка набагато перевищує межі права перебування на спрощеній системі оподаткування;
   
- підприємство займається діяльністю, яка не дає права обрати спрощену систему;
   
- у підприємства на балансі значну кількість запасів (товарів, цінностей) або основних засобів (транспорт, будівлі), які придбані з ПДВ. При анулюванні свідоцтва платника ПДВ всі ці цінності будуть вважатися умовно проданими і потрібно нарахувати податкові зобов'язання по операції «умовного продажу»;
   
- контрагенти – великі підприємства, які співпрацюють лише з платниками ПДВ. В цьому випадку клієнти фактично диктують умови, на яких вони готові співпрацювати.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1534
mod_vvisit_counterВчера посетителей15487
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей1534
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе85156
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей238854
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце249429
mod_vvisit_counterВсего посетителей23343066

We have: 77 guests, 9 bots online
0: 35.175.121.230
 , 
0