Головне управління ГФС р. в Києві нагадує, що платник податків зобов'язаний, зокрема повідомляти контролюючі органи за основним місцем обліку про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням.
   
Податкові органи свої вимоги про необхідність подачі з 01 січня 2011 р. ф.20-ОПП платниками податків обґрунтовують п. 63.3. ПКУ та розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПАУ № 3979 від 22.12.2010 р.
   
Мова йде про обов'язки юридичних осіб (їх відокремлених підрозділів) та самозайняті особи (ФОП) повідомляти формою 20-ОПП органи ДПС про майно та дії (об'єкти оподаткування), у зв'язку з якими у них виникають обов'язки щодо сплати податків і зборів. Такими об'єктами може бути будь-яке нерухоме майно, обладнання, транспортні засоби, а також відкриття відокремлених підрозділів. Головний критерій — при їх наявності у платника виникає певна податкова обов'язок. Перелік типів об'єктів оподаткування, про які слід повідомляти контролюючі органи, розміщений на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) в рубриці "Довідники". Напрошується висновок, якщо існує перелік об'єктів, рекомендований податківцями, то платник податку може посилатися на даний перелік і не подавати інформацію про інших об'єктах, не включених в рекомендований перелік.
   
Податківці наполягають на тому, що потрібно повідомляти не тільки про новостворених і зареєстрованих об'єктах, але і про тих об'єктах, які з'явилися у платника податків до 01 січня 2011 р. Крім того, податківці стверджують, що форму 20-ОПП зобов'язані подавать всі платники податків без винятку, тобто і юридичні особи і підприємці. Думка податківців щодо цього питання викладено в Єдиній базі податкових знань у підрозділі 040.07 – «особливості обліку платників податків за окремими податками.
   
На наш погляд, обов'язкова подача ф. 20-ОПП платниками податків по об'єктах до 01.01.2011 р. не обов'язкова, оскільки ПКУпо даних об'єктах особливих перехідних положень не містить. А в загальному порядку подавати повідомлення необхідно тільки при виникненні змін стану зазначених об'єктів або їх припинення.
   
Зазвичай платник податків має одне місце обліку в ДПІ, а саме — за своїм місцезнаходженням. Але якщо обов'язки щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів виникають на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то він повинен стати на облік в органі ДПІ, до юрисдикції якого належить така територія. Наприклад, підприємство перебуває на обліку в одній з районних податкових інспекцій р. Києва і відкрило магазин в Одесі, на роботу в який найняв працівників, які проживають в р. Одеса. Тоді у нього виникне обов'язок по сплаті ПДФО до місцевого бюджету, і водночас воно повинно стати на облік у місцевій податковій інспекції. І навіть не обов'язково, щоб цей магазин був зареєстрований як філію або інший відокремлений підрозділ.
   
Стати на облік за неосновним місцем потрібно протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об'єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню чи пов'язані з ним. Для цього потрібно подати реєстраційну заяву за ф. № 1-ОПП або ф. № 5-ОПП з позначкою "Облік за неосновним місцем обліку". Судячи з існуючих норм законодавства, стати на Облік за неосновним місцем обліку" для податківців тепер недостатньо, потрібно ще й подати ф. 20-ОПП.
   
Отже, платники повинні повідомляти про об'єкти оподаткування органи ДПС за місцезнаходженням цих об'єктів за допомогою Повідомлення за ф. № 20-ОПП. На це відведено 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об'єкта. Більше того, навіть у разі зміни типу, найменування, місцезнаходження або стану об'єкта оподаткування платникам також доведеться подавати це Повідомлення з оновленою інформацією (п. п. 8.4,8.5 Порядку № 979). Повідомлення за ф. № 20-ОПП подається у кількості, яка є достатньою для надання відомостей про всі об'єкти оподаткування. При першому поданні повідомлення зазначаються всі об'єкти оподаткування. При наступному поданні зазначається новий об'єкт оподаткування або об'єкт, щодо якого відбуваються зміни. При цьому у разі зміни призначення об'єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об'єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об'єкта оподаткування, призначення якого змінюється, у другому – оновлена інформація про об'єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого.
   
   Напрошується висновок, надання ф. 20-ОПП має бути безпосередньо пов'язане з тими об'єктами, щодо яких виникає обов'язок ставати на облік. Подавати відомості про будь-які об'єкти, що перебувають на тих чи інших правових підставах (право власності, оренда та інше) у платника податку немає необхідності.
   
Не слід забувати і про те, що інформацією про подібних об'єктах з органами ДПС будуть ділитися органи державної реєстрації, виконавчої влади та місцевого самоврядування (ст. 72 ПКУ). Вся ця інформація буде осідати в Єдиному банку даних юридичних осіб або Реєстрі самозайнятих осіб. Її податківці будуть «відпрацьовувати» та використовувати для виконання своїх функцій і завдань.
   
Виходячи з вищевказаного, логічно виникає висновок, що немає необхідності подавати ф. 20-ОПП щодо тих відомостей, якими встановлено спеціальний порядок. Але однозначно стверджувати можна лише при оприлюдненні думки податківців з цього питання.
   
Звертаємо увагу, Повідомлення за ф. 20-ОПП не є звітом, а носить форму повідомлення податкової служби. Податківці намагаються кваліфікувати неподання ф. 20-ОПП як порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) в органах ДПС.
   
Відповідно до п. 117.1 ст. 117 р. ІІ ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, відповідно до вимог встановлених ПКУ, - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб або юридичних осіб, відповідальних за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень. У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року повторно - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб - 1020 гривень. Радує лише той факт, що штраф застосовується разово (або повторно), а не за кожен факт неповідомлення.
   
Слід зазначити, що форма 20-ОПП складена таким чином, що інформацію, наприклад про орендованому складі, необхідно подавати і власнику, і орендодавцю (якщо він не є власником), і орендарю. З таким підходом, поданняф. 20-ОПП можна розглядати як «перепис населення», причому в перепис потрапляють всі об'єкти, про які повідомляє або сам платник податків, або його контрагент. Така перепис стане зручною базою даних в арсеналі податківців. І що дивно, в більшості випадків дані перепису будуть формуватися на даних самих платників податків. Їм доведеться або самим «висповідатися» і чекати податківців в гості, щоб не отримати штраф, або в іншому випадку сплатити штрафні санкції. І як тільки «перепис» дасть свій ефект, можливі штрафи значно збільшаться, і тоді вибір стане більш болючим.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей3736
mod_vvisit_counterВчера посетителей8918
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей22886
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе63655
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей103723
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце318514
mod_vvisit_counterВсего посетителей24641271

We have: 89 guests, 9 bots online
0: 3.235.107.209
 , 
0