Ухвала ВАСУ від 17.11.2014 № К/9991/54708/11
   
ВАСУ погодився з рішенням апеляційного суду, яким податковому органу відмовлено у задоволенні позову щодо скасування держреєстрації підприємства, а також з тим, що провадження у справі в частині визнання недійсними реєстраційні та первинних фінансово-господарських документів підприємства підлягає закриттю. Адже чинним законодавством не передбачено право податкового органу звертатись з позовом про визнання недійсними установчих документів. Крім того, вимоги про визнання недійсними установчих документів та первинних фінансово-господарських документів не можуть бути самостійними позовними вимогами. З огляду на положення законодавства щодо припинення юрособи установчі документи, первинні документи суб'єкта господарювання підлягають правовій оцінці у справі за позовними вимогами про припинення юридичної особи. Визнання зазначених документів недійсними законом не вимагається.
   
Позовні ж вимоги про скасування держреєстрації юрособи, спрямовані на втрату останньою цивільної правоздатності, хоча й відповідають повноваженням податківців, але винятково тим повноваженням, які направленні на виконання покладених на них законом функцій (контроль відносин у сфері оподаткування).
   
Позивач підставою для постановлення судового рішення щодо скасування держреєстрації юрособи визначив частину другу статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV (далі — Закон № 755). А саме: визнання судом недійсною держреєстрації юрособи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути. В обгрунтуванні позову податковий орган посилався на те, що засновник підприємства не має стосунку до створення підприємства та його фінансово-господарської діяльності.
   
Проте податкові органи можуть звертатися з вимогами про припинення суб'єктів господарювання не в усіх випадках, визначених статтями 38 та 46 Закону № 755, а лише в тих, коли діють на реалізацію своєї владної компетенції. Тім паче, що доводь податкового органу грунтувалися виключно на матеріалах перевірки контрагента податковою міліцією.

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей2709
mod_vvisit_counterВчера посетителей9459
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей41551
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе53280
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей157711
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце237155
mod_vvisit_counterВсего посетителей23012494

We have: 97 guests, 3 bots online
0: 3.233.221.149
 , 
0