Ростислав Шаправский, ділова газета «Капітал»
   
Верховна Рада пропонує фіскальним органам і утаившему податки бізнесу підписати мирову. Входять в коаліцію народні депутати внесли у парламент законопроект про податковий компроміс. З документа випливає, що всі податки, які компанії оптимізували за допомогою тіньових схем до 1 квітня 2014 р. і не розкрили їх, будуть на 95 % списані при сплаті решти 5 %. Мова йде про податок на прибуток і ПДВ. Протягом 90 днів після прийняття закону про компанії повинні будуть уточнити розрахунки податкових зобов'язань. Грішників обіцяна амністія і гарантія того, що податкові і правоохоронні органи забудуть про їх темному минулому. Ті, кому нема чого приховувати від фіскальної служби, від нововведень не в захваті і просять не поспішати з прийняттям закону до його доопрацювання.
   
Спроба номер два

   
Закон про податковий компроміс повинні були прийняти ще кілька місяців тому. У червні попередній скликання парламенту проголосував за схожий по суті документ у першому читанні, але провалив у другому. Для податкових ухильників перша версія була менш привабливою, так як передбачала 15 % виплати податкового боргу та строк на добровільну сплату на 30 днів менше. Раніше видання «Економічна правда», посилаючись на свої джерела, писало, що на 5 % у цьому законі наполягав керівник групи «Приват», губернатор Дніпропетровської області Ігор Коломойський. Втім, були й інші «нужденні».
   
Опитані «Капіталом» експерти стверджують, що при обговоренні норм законопроекту про 5 % висловлювалися багато компанії. У деяких підприємств за схемами ухилення від податків проходив чи не весь товар, говорить віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП Юлія Дроговоз. «Тепер таким підприємствам потрібно буде не просто дооблагать прибуток, а весь оборот. А 10 % або 15 % для них дуже багато», — вважає експерт УСПП. Більш високий відсоток податкового компромісу влаштував би компанії, які мінімізували свої доходи або перевищили податковий кредит з ПДВ. До того ж, як пояснила Дроговоз, пропорції податкового компромісу 5 % і 95 % були застосовані в свій час в Італії. Після відкриття реальних доходів бізнесу в Італії був найбільший ефект для бюджету серед країн, які застосовували цей інструмент. 2-3 млрд грн додаткових коштів надійде до держбюджету до кінця року в разі прийняття закону про податковий компроміс Тому не дивно, що в уряді підтримують ідею податкового компромісу, розуміючи, що при нинішньому невиконанні бюджету будь компенсатори хороші. Якщо парламент ухвалить документ ще в цьому році, то, за словами голови Державної фіскальної служби (ГФС) Ігоря Білоуса, бюджет отримає додатково близько 2-3 млрд грн. Тим більше що в ГФС прогнозують провал по збору податку на прибуток, раніше обраного авансовими платежами.
   
   Ланцюгова реакція
   
Але надії Кабміну не поділяє той бізнес, у якого проблеми з податківцями немає. «Компанії, які платять чесно, переживають, що коли їх постачальники чи покупці почнуть донараховувати собі податки і виправляти декларації, податківці можуть піти по ланцюжку і вимагати від них доплату», — пояснює Дроговоз.
   
Раніше з подібною заявою виступила компанія «Енергоатом», звернувшись до влади з проханням більш чітко прописати гарантії для чесних платників податків. «Згідно з алгоритмом, прописаному в законопроекті, компанія зобов'язана надати уточнені розрахунки по сплаті податків в попередні періоди на однакових умовах з тими, хто ухилявся від сплати податків. До чого це призведе — нескладно здогадатися: нескінченні прискіпливі перевірки фіскальних органів можуть просто паралізувати фінансово-економічну діяльність компанії», — повідомили в прес-службі «Енергоатому».
   
Є ймовірність, що документ про податковий компроміс все-таки буде прийнятий до кінця року, але тільки в бюджетному пакет законів, сказав «Капіталу» голова депутатської групи «Економічний розвиток», один з авторів законопроекту про податковий компроміс Віталій Хомутиннік. Необхідність голосувати за цей документ в комплексі з іншими законопроектами підтверджує і Дроговоз. Адже, отримавши податковий компроміс, але залишившись зі старої фіскальної базою, бізнес буде змушений знову вдаватися до «ямах» та ухилення від сплати податків.
   
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей9677
mod_vvisit_counterВчера посетителей18310
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей98241
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе74413
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей153829
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце260338
mod_vvisit_counterВсего посетителей24372863

We have: 133 guests, 19 bots online
0: 34.204.191.145
 , 
0