У контролерів запитали: чи підлягає коригуванню постачальником податкове зобов'язання в разі повернення ним суми попередньої оплати (авансу) покупцю після списання безнадійної заборгованості і відображається така операція у податковій звітності з ПДВ?
   
Контролери відзначили, що якщо покупцем на дату перерахування попередньої (авансової) оплати за товари/послуги було сформовано податковий кредит, а продавцем — податкові зобов'язання, але протягом терміну позовної давності, такі товари/послуги не були поставлені, то такий платник податку (покупець) при списанні дебіторської заборгованості зобов'язаний самостійно зменшити раніше сформований ним податковий кредит за такою операцією, а платник податку-продавець при списанні кредиторської заборгованості за такої операції має право зменшити податкові зобов'язання.
   
При цьому платник податку — продавець у звітному періоді, у якому відбулося списання кредиторської заборгованості за отриманими авансовими платежами за продукцію, яка не була поставлена, включає суму такого авансового платежу до складу доходів звітного періоду відповідно до п. п. 135.5.4 Податкового кодексу України.
   
Повернення постачальником суми попередньої оплати (авансу) покупцю після списання безнадійної заборгованості у податковій звітності з ПДВ не відображається.
   
   Категорія 101.07 Інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР»
   
За матеріалами: Податки та бухгалтерський облік

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1400
mod_vvisit_counterВчера посетителей15487
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей1400
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе85156
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей238720
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце249429
mod_vvisit_counterВсего посетителей23342932

We have: 53 guests, 7 bots online
0: 35.175.121.230
 , 
0