Наталія Непряхіна, "Апостроф"
   
   Міністр фінансів Наталія Яресько так і не зволила прийти на засідання комітету з питань податкової та митної політики, тому депутати вирішили виключити з проекту Податкового кодексу, запропонованого урядом, ряд суперечливих норм. Таким чином, завтра в сесійній залі парламентарії у першому читанні будуть приймати документ без ініціатив Кабміну про запровадження електронного адміністрування ПДВ, непрямих методів оцінки доходів громадян і обмежень для платників єдиного податку.
   
Комітет Верховної ради з питань податкової та митної політики рекомендував парламенту прийняти у першому читанні проект змін до Податкового кодексу, однак без найбільш спірних норм, спрямованих на посилення фіскального навантаження. Слід зазначити, що міністр фінансів Наталія Яресько і сьогодні вирішила проігнорувати запрошення членів комітету, посилаючись на необхідність присутності в уряді. Нагадаємо, вчора її запросили в комітет для того, щоб знайти компромісне рішення щодо ініціатив Кабміну, які викликають масу критики, як депутатів, так і у бізнесу.
   
В результаті депутати пропонують виключити із законопроекту норми про розширення повноважень податківців по списанню коштів підприємств з рахунків без рішення суду, норми про ведення обмежень на включення у валові витрати витрат, понесених великим бізнесом на придбання товарів, робіт і послуг у платників єдиного податку. Кабмін пропонує обмеження в розмірі 30%. Заступник міністра фінансів Денис Фудашкін просив депутатів не виключати цю норму, а доопрацювати до другого читання, оскільки великий бізнес користується послугами «єдиноподатників» для оптимізації податку на прибуток. «Цю норму вдалося скасувати в 2011 році. Азаров тоді почув нас, а зараз бізнес не чують»,‒ зазначила Оксана Продан («Блок Петра Порошенко»).
   
Крім того, комітет рекомендує голосувати за проект кодексу в першому читанні без ініціатив Кабміну щодо легалізації доходів, які передбачають запровадження непрямих методів оцінки доходів громадян, подачу «нульову» декларацію з 1 січня по 31 жовтня 2015 року та зобов'язання торговельних мереж надавати контролюючим органам інформацію про покупки своїх клієнтів на суму понад 25 тис. грн. «Коли ви пропонуєте відхилити цю пропозицію, то хочете щоб тіньові гроші були в обігу і далі? ‒ не погоджувався з рішенням комітету Олег Ляшко.‒ Ми всі говоримо, що грошей у бюджеті немає, але при цьому нічого не робимо». У відповідь на це пані Продан запропонувала відпрацювати механізми «нульову» декларацію на чиновників і депутатів. Серед виключених норм виявилися: введення 5-відсоткової ставки на спадщину, якщо його обсяг перевищує 1 млн грн, а також продовження режиму нульового оподаткування ПДВ при постачанні зерна. Аргумент щодо останньої норми ‒ всі сільгоспвиробники повинні працювати в рівних умовах. Замість цієї норми депутати з аграрного комітету запропонували втричі підвищити ставки фіксованого сільгоспподатку та плати за землю. У нині діючій редакції ‒ тобто без змін, запропонованих Кабміном,‒ комітет пропонує залишити і норми податку на нерухомість. Нагадаємо, зараз податком не обкладається комерційна нерухомість, і є мінімальний межа, на який не нараховується податок (120 кв. м для квартир і 250 кв. м для будинків), а ставка застосовується до житлової площі, а не спільною, як пропонує Кабмін. Уряд запропонувало переглянути принцип сплати податку для того, щоб розширити доходи місцевих бюджетів. Крім того, комітет хотів скасувати норму про введення ще одного місцевого податку ‒ 5-відсоткового з роздрібних продажів підакцизних товарів. Проте після довгих дискусій його не виключили з документа.
   
Рекомендує податковий комітет виключити з тексту кодексу норму про запровадження електронного адміністрування ПДВ. Раніше комітет прийняв рішення про скасування ПДВ-рахунків, на які повинні вступити в силу 1 січня. Поправки до кодексу передбачають відстрочення ще на один квартал. Всі виключені пропозиції Кабміну можна буде доопрацювати до другого читання або ж протягом першого кварталу. Вже завтра Верховна рада розглядатиме у першому читанні пакет законопроектів, зокрема, Податковий і Бюджетний кодекси.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1950
mod_vvisit_counterВчера посетителей15487
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей1950
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе85156
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей239270
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце249429
mod_vvisit_counterВсего посетителей23343482

We have: 140 guests, 22 bots online
0: 35.175.121.230
 , 
0