Всі Фізособи-підприємці, незалежно від системи оподаткування – загальної чи спрощеної, є платниками ЄСВ «за себе». У зв'язку з цим, підприємці зобов'язані ЩОРІЧНО подавати податкову службу звіт ЄСВ форми № Д5 про виплачений та нарахований дохід за рік «за себе». (передбачено Законом № 2464 пп. 4 п. 1 ст. 4, пп. 4 ч. 2 ст. 6)
   
   В яких випадках звіт не подається
   
Кожен підприємець повинен подати звіт ЄСВ форма № Д5 в податкову, в будь-якому випадку, не залежно від:
  • наявності підприємницької діяльності в звітному році;
  • наявності найманих працівників.
Звіт не подається тільки в разі, якщо підприємець є пенсіонером за віком або інвалідом, які отримують пенсію або соціальну допомогу згідно законодавства, і при цьому добровільно не беруть участь в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, тобто підприємцем, який не сплачує добровільно щомісяця ЄСВ (пп. 3.3 Порядку № 454).
   
   УВАГА: Звіт ЄСВ за формою Д5 повинен містити виключно дані про нарахованих і сплачених фізособою-підприємцем суми ЄСВ «за себе». У звіті НЕ відображаються дані про нараховані, утримані та сплачені суми ЄСВ із заробітної плати найманих працівників, а також з доходу фізосіб, які працюють на умовах цивільно-правових договорів (ЦПД)!
   
   В якому вигляді подавати звіт
   
Звіт ЄСВ форма № Д5 можна подати у двох форматах (за бажанням самого підприємця):
  • в електронному форматі (при цьому особиста присутність підприємця і паперовий бланк не потрібно)
  • в письмовому форматі на паперовому носії (потрібно електронна версія звіту на флешці і особиста присутність підприємця або уповноваженої ним особи в податковій службі)
   Надання звіту через поштове відділення не передбачено. Якщо звіт відправити поштою, то податкова служба дасть відмова в прийомі звіту таким шляхом. Звіт виявиться не зданими.
   
   Терміни подачі звіту в 2014 році
   
Здавати звіт ЄСВ форма № Д5 треба в податкову до 10 лютого року наступного за звітним. Таким чином звіт за 2014 рік підприємці повинні подати не пізніше 9 лютого 2015 року! У разі якщо день здачі випадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем подання вважатиметься наступний за ним робочий день. При здачі звітності за 2014 р. термін подачі звітів не переноситься.
   
Доходи за періоди, за які не наданий Звіт з ЄСВ за формою №Д5, не будуть включені в страховий стаж підприємця, так як необхідні дані відображаються в системі персоніфікованого обліку на підставі цього звіту.
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей10437
mod_vvisit_counterВчера посетителей18310
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей99001
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе74413
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей154589
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце260338
mod_vvisit_counterВсего посетителей24373623

We have: 123 guests, 32 bots online
0: 34.204.191.145
 , 
0