Компаніям з пропискою в зоні АТО соцстрах перестав покривати лікарняні та інші соціальні виплати. Фактичне місце розташування підприємств і можливість отримувати гроші в банківській системі значення не мають.
   
«Навіть якщо фактично компанія знаходиться в Києві, але юридична адреса – наприклад, в Донецьку, то вона для нас є страхувальником, який зареєстрований на території, не підконтрольною Україні», – каже спеціаліст Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФСС) Наталія Мозгова. Таке «соціальне ембарго» передбачено постановою Кабміну № 595 від 7 листопада. «Соціальні виплати і будь-які державні виплати на території, не підконтрольною української влади, не виробляються. Лікарняні, виплати по вагітності, допомога на поховання...» – перераховує вона. Мозкова підкреслює, що прив'язка траншей з ФСС до юридичною адресою – це практика і «мирного» часу.
   
Павло Розенко, міністр соцполітики, підтверджує: позиція держави залишається незмінною – всі соціальні виплати здійснюються тільки на територіях, підконтрольних владі. «Так, під це [обмеження] підпадають підприємства, які знаходяться на території зони АТО. В тому числі це стосується і державних підприємств», – сказав він Forbes. Розенко зазначає, що на сьогодні технічно неможливо забезпечити проведення соціальних виплат, тому що всі системи захоплені і заблоковані.
   
Роман Распопов, генеральний директор компанії «АПК-Інвест» (провідний гравець на ринку промислового виробництва свинини, зареєстрований Донецьку), підтверджує: платежі від Фонду соціального страхування перестали надходити. «За законом перші п'ять днів лікарняного оплачує підприємство, після – зобов'язаний платити фонд. На сьогоднішній день фонд не платить, і заборгованість становить близько 500 000 гривень», – сказав він, зазначивши, що компанія продовжує справно платити податки в бюджет України.
   
Сума загальної заборгованості ФСС за липень-жовтень перед підприємствами групи «Метінвест» склала більше 15 млн гривень. «Фонд соціального страхування (ФСС) перестав проводити платежі працівникам підприємств, які перебувають у зоні АТО, ще в середині літа 2014 року. Останній платіж був здійснений в липні за червень на АКХЗ, ИНКОРе, ХТЗ, «Краснодонвугіллі», Комсомольському рудоуправлінні, ЄМЗ, ЕКХП і ТОВ «Метінвест Холдинг», – повідомили в прес-службі компанії. – Це означає, що працівники, які перебували на лікарняному довше п'яти днів, виплати не отримують. Така ж ситуація і з тривалими лікарняними по вагітності та пологах». Податки в бюджет України компанія продовжує платити, незважаючи на тривалі бойові дії на Донбасі.
   
Крім того, у вересні в лікувальних закладах міст у зоні АТО закінчилися бланки листків непрацездатності встановленого зразка. «Для підтвердження тимчасової непрацездатності працівникам стали видавати довідки, які не є легітимними, і підприємства не мають права проводити за них оплату. З вересня на підприємствах почала накопичуватися заборгованість по оплаті п'яти днів», – відзначають в «Метінвесті».
   
У соцстраху запевняють – держава визнає заборгованість, і «після звільнення Донбасу» вся сума буде виплачена. «У постанові чітко прописано – всі виплати будуть проведені після повернення контролю над цими територіями. Ці суми не обнуляться, вони зафіксовані в статусі заборгованості», – підкреслює Мозгова.
   
Для не бажають чекати відновлення статус-кво є ще один варіант – перереєструвати компанію в регіоні, який підконтрольний Україні. У цьому випадку вона буде відновлена в статусі отримувача соціальних виплат. «Дані передають з умовного Донецька в Київ або інший український регіон – і місцева дирекція визнає цю заборгованості і виплачує. Це самий безболісний варіант, тим більше, що Кабмін спростив порядок перереєстрації», – пояснює Мозгова.
   
Втім, і в ФСС визнають, що випадки перереєстрацій складно віднести до масових. А бізнесмени неофіційно скаржаться, що навіть з урахуванням нового – либерализированного – близько перереєстрація вимагає багато часу і зусиль.
   
У поточному періоді кожне підприємство вирішує проблему організації соціальних виплат співробітникам самостійно. Група «Метінвест» прийняла рішення підтримати своїх працівників, надавши їм можливість одержання поворотних позичок згідно з лікарняним листом. «Для цього на кожному підприємстві групи в Донецькій і Луганській областях створена спеціальна комісія, яка розглядає кожне звернення. Позики, що підлягають поверненню після погашення заборгованостей з боку ФСС», – пояснили в компанії.
   
Втім, автоматично зарахувати ці суми підприємству, коли/якщо ФСС їх перерахує, не вийде. «Вони можуть заплатити зі своєї кишені. Але ті кошти, які ми перерахуємо, вони все одно будуть зобов'язані видати працівнику», – попереджає Мозгова.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей757
mod_vvisit_counterВчера посетителей8870
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей9627
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе85058
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей242984
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце288660
mod_vvisit_counterВсего посетителей23892032

We have: 44 guests, 6 bots online
0: 34.238.190.122
 , 
0