Верховна рада у іншому читанні та в цілому ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо удосконалення податкового контролю над трансферним ціноутворенням.
   
За законопроект №1264-1, проголосувало 279 народних депутатів, при необхідних 226.
   
Згідно із пояснювальню запискою, проект Закону підготовлено з метою удосконалення існуючої системи держрегулювання трансфертного ціноутворення, усунення суперечностей та конкретизації норм, які негативно впливають на забезпечення реалізації податкової політики з урахуванням міжнародного досвіду та оптимального поєднання фіскальної та регулюючої функції оподаткування.
   
Крім того, законопроектом запроваджується принцип "витягнутої руки", що є основним стандартом для трансфертного ціноутворення та змінюється основна мета трансфертного ціноутворення з визначення звичайної ціни на "визначення зіставності умів у контрольованих операціях.
   
Документ також уточнює перелік контрольованих операцій та ліквідовано схеми ухилення від оподаткування через штучне зменшення суми операції з одним контрагентом менше 50 млн гривень на рік та запропоновано звільнити підприємства, що відповідають ознакам малих підприємств та операції на незначні суми від контролю за трансфертним ціноутворенням.
   
Також законопроектом з метою запобігання виходу платників податків з-під дії контролю за трансфертним ціноутворенням пропонується визнати контрольованими господарські операції з продажу товарів через комісіонерів - нерезидентів та операції за участю одного або декількох непов'язаних посередників якщо така операція підлягала б контролю без участі посередників та/абопосередник (і) не виконують істотних функцій/ризиків.
   
Удосконалено поняття "пов'язаних осіб", включено як критерій пов'язаність язаності суму кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги та /або кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги, гарантованих однією особою, стосовно іншої особини перевищує суму власного капіталу більш ніж у 3,5 рази (для фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю, - більш ніж у 10 разів).
   
Крім того, звіт про контрольовані операції подають лише платники податків, обсяг контрольованих операцій яких з одним контрагентом перевищує 5 млн грн (без урахування ПДВ).
   
Решта платників податків, які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов'язання зобов'язані надавати спрощену інформацію щодо проведених контрольованих операцій одночасно із поданням декларації з податку на прибуток як додаток до неї.
   
Запроваджено штрафні санкції за не включення контрольованої операції у звіт у розмірі 1% від суми операцій, що не були задекларовані у звіті, але не більше 100 розмірів мінімальної заробітної плати за всі не задекларовані операції та 3 % від суми операцій, щодо яких не була - подана документація.

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей801
mod_vvisit_counterВчера посетителей8870
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей9671
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе85058
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей243028
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце288660
mod_vvisit_counterВсего посетителей23892076

We have: 47 guests, 2 bots online
0: 34.238.190.122
 , 
0