Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Мінсоцполітики щодо розширення переліку категорій пенсіонерів-підприємців, звільнених від сплати єдиного соціального внеску. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, коментуючи прийняття на засіданні КМУ рішення про підтримку законопроекту «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
   
   «Поданий законопроект розширює категорії пенсіонерів-підприємців, які можуть бути звільнені від сплати єдиного соціального внеску. Якщо раніше на звільнення від обов'язкової сплати єдиного соціального внеску могли розраховувати тільки пенсіонери за віком та інваліди, то тепер в категорію пільговиків включено одержувачі усіх видів пенсій, які досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"», - зазначила Наталія Королевська.
   
   «Реформування системи соціального страхування має на меті встановлення в суспільстві соціальної справедливості. Подолання несправедливості серед пенсіонерів-підприємців - це один з кроків на цьому шляху », - зазначила Міністр.
   
   За чинним законодавством фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (частина четверта статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).
   
   «При цьому в Міністерство надходить багато звернень щодо звільнення від сплати єдиного внеску пенсіонерів-підприємців, які отримують пенсію за вислугу років і досягли загальновстановленого пенсійного віку. Для усунення непорозумінь Мінсоцполітики розроблено проект закону, яким пропонується чітко визначити умови звільнення від сплати єдиного внеску. Згідно із запропонованим Мінсоцполітики законопроекту фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за досягнення загальновстановленого пенсійного віку незалежно від закону, згідно з яким цим особам призначено пенсію», - зазначила Міністр.
   
   Чисельність пенсіонерів і інвалідів, які сьогодні звільнені від сплати єдиного внеску, - 164 436 осіб. Сума єдиного внеску, яка буде недоотримано в результаті прийняття законопроекту, складе 51,6 млн. грн. на рік (з розрахунку 10 746 пенсіонерів, які є фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування та отримують пенсію за вислугу років і досягли віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).
   
   Наприклад
   
   Зараз підприємець, яка отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" по досягненню 60 років звільняється від сплати єдиного внеску.
   
   У той же час підприємець, яка отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", по досягненню 60 років не має такого права щодо звільнення від сплати єдиного внеску. Якщо запропонований Мінсоцполітики законопроект буде прийнятий Верховною Радою, такий підприємець буде звільнятися від обов'язкової сплати ЄСВ і буде мати право добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей874
mod_vvisit_counterВчера посетителей9413
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей874
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе66072
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей167306
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце246566
mod_vvisit_counterВсего посетителей19264732

We have: 99 guests, 17 bots online
0: 54.159.91.117
 , 
0