17.01.2021
Posted in Бухгалтерия - Архив сайта 2013_ru
У книгах обліку розрахункових операцій не збереглись деякі Z-звіти. За їх незбереження п. 4 ст. 17 Закону про РРО передбачена санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Така санкція застосовується разово за всі незбережені Z-звіти чи в розрахунку за кожний Z-звіт окремо?Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон про РРО) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:
6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки та забезпечувати їх зберігання у книгах обліку розрахункових операцій.
У разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку (Z-звіту) або його незберігання до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 4 ст. 17 Закону про РРО). Тобто 340 грн.
На думку податкового органу, у разі встановлення факту незабезпечення зберігання чотирьох фіскальних звітних чеків у книзі обліку розрахункових операцій до суб'єкта господарювання застосовується штрафна (фінансова) санкція на суму 340 х 4 = 1360 грн. (лист ДПАУ від 24.12.2009 р. № 13432/6/23-7015/1445). Аналогічна думка наведена у роз'ясненні в Єдиній базі податкових знань.
Водночас судова практика свідчить, що вищенаведене роз'яснення податкового органу не відповідає законодавству.
Так, у постанові ВСУ від 16.04.2013 р. № 21-89а13 зазначено наступне:
«Не виконуючи протягом певного періоду обов'язку щодня друкувати фіскальний звітний чек, суб'єкт підприємницької діяльності вчиняє продовжуване порушення, а не зберігаючи цей чек у книзі обліку розрахункових операцій – триваюче.
Враховуючи, що згідно зі статтею 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, за дії (бездіяльність), які у своїй сукупності складають єдине продовжуване чи триваюче правопорушення, можливо притягнути до відповідальності лише один раз.
Отже, за вчинення порушень, про які йдеться у пункті 4 статті 17 Закону № 265/95-ВР, відповідний орган державної податкової служби України може застосувати лише одну фінансову санкцію у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян незалежно від кількості виявлених під час перевірки суб'єкта підприємницької діяльності, який здійснює розрахункові операції за товари (послуги), випадків невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку та/або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій».
Аналогічне рішення ВСУ прийняте в постанові від 04.06.2013 р. № 21-155а13.
Тобто штраф за п. 4 ст. 17 Закону про РРО повинен нараховуватися у розмірі 340 грн. незалежно від кількості незбережених Z-звітів.
Проаналізувавши наведену у питанні ситуацію, можна зазначити, що податковий орган при виявленні незберігання кількох Z-звітів може нарахувати штрафи в розмірі 340 грн. за кожний незбережений Z-звіт. Але в цьому разі підприємству слід оскаржувати таке нарахування в суді, зазначаючи позицію Верховного Суду України, наведену в постановах від 16.04.2013 р. № 21-89а13 та від 04.06.2013 р. № 21-155а13.
Олег Коваль
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
Дата підготовки 21.06.2013
Комментарии
< Предыдущая | Следующая > |
---|
Предыдущие материалы:
- ВАСУ допустил субъективное толкование норм об админаресте имущества налогоплательщика, - юрист
- Безвозмездная передача товара: нюансы с НДС
- Нерезидент предоставляет услуги по международной перевозке: что в НДСном учете резидента-получателя
- Разный размер суточных для работников частного предприятия: правомерно ли это?
- Как учитывается операция по продаже технических условий?
- Как вести себя бизнесу в спорах по налоговым и таможенным вопросам
- Особенности получения кредитов, займов, возвратной финансовой помощи в иностранной валюте юридическими лицами от нерезидентов и отражение таких операций в бухгалтерском и налоговом учете
- Возможно ли взыскание с должностного лица нескольких штрафов в ходе проведения контролирующим органом одной проверки?
- Новое пугало для бизнеса
- Виталий Хомутынник: Клименко передо мной задач не ставит
- Правительство готово отказаться от закона о внутренней торговле
- Неясно, как будет осуществляться досудебное расследование в отношении юрлиц, - юрист
- Особенности предоставления займов (возвратной финансовой помощи) плательщиком налога на прибыль нерезидентам и отражения их в налоговом и бухгалтерском учете
- Как изменится регистрация бизнеса с 1 июля 2013 года
- Час «Ч» для владельцев РРО. Ответственность за не предоставление е-отчетности наступает с 1 июля 2013 года
- Оценка выбытия запасов по методу цены продажи
- Деньги заменят бумагой
- Налоговую могут лишить возможности "выбивать" из бизнеса дополнительные налоги
- Некоторые вопросы проверок субъектов хозяйствования контролирующими органами. Часть 1.
- Будет ли нарушением проведение компенсации расходов работника на выполнение служебного поручения, если подтверждающие документы он предоставил с опозданием (через месяц)?
- Как облагать доход турагента-единщика
- Актуальные вопросы по налогу на недвижимое имущество, отличное от земельного участка
- Некоторые вопросы проверок субъектов хозяйствования контролирующими органами. Часть 2.
- Зигзаги налогового дела
- Некоторые вопросы проверок субъектов хозяйствования контролирующими органами. Часть 3.
- 8 самых странных налогов в мире
- Бизнес будут регистрировать по-новому
- Счета, на которые необходимо платить киевлянам налог на доходы физических лиц
- Отражение в учете бартерных операций
- Финансовая и административная ответственность за налоговые правонарушения: виды, механизмы, ответственность
- Выплачивается ли компенсация за неиспользованный отпуск работнику, с которым был заключен срочный трудовой договор?
- Применение календарных, рабочих, банковских дней согласно нормам НКУ
- Правительство берет свои льготы обратно
testtest