Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Нагадаємо, що минулого тижня ми повідомляли про можливість відкликання заяви про реєстрацію баз персональних даних, ведення яких пов’язано із забезпеченням та реалізацією трудових відносин; членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок, політичних партій.
   
   Це стало можливим у зв’язку з набранням чинності Законом N 5491-VI від 20.11.2012 р., адже тепер реєстрація таких баз не є обов’язковою.
   
   27 грудня наші рекомендації знайшли свою офіційну підтримку – ДСЗПД на своєму сайті zpd.gov.ua розмістила зразок листа про відкликання заяви про реєстрацію БПД.
   

Від: володілець персональних даних (заявник), (поштова адреса)

Кому: Державна служба України з питань захисту персональних даних

вул. Марини Раскової, 15, м. Київ, 02660

У зв’язку з набранням чинності 20.12.2012 р. Закону України від 20.11.2012 N 5491-VI "Про внесення змін до Закону України "Про захист персональних даних" просимо Вас не реєструвати базу(и) персональних даних. Для пошуку заяви надаю наступний перелік інформації:

- найменування володільця персональних даних, наприклад - ТОВ «Мрія» або Пилипенко Микола Сергійович;

- код ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків володільця персональних даних;

- вихідна дата та номер поданої заяви про реєстрацію бази персональних даних;

- найменування бази персональних даних, зазначеної у заяві, наприклад – База персональних даних «Працівники»;

- адреса електронної пошти/контактний телефон.

Підпис (печатка)

*- усі пункти обов’язкові для заповнення

   
   Зауважте, що ДСЗПД в зразку заяви додала, що " усі пункти обов’язкові для заповнення". Тому краще притриматися цієї рекомендації, хоча насправді лист може бути складений і у довільній формі.
   
   Також хочемо підкреслити, що ДСЗПД не уточнила, хто саме може відкликати свою заяву. Але враховуючи її попередні роз’яснення*, висновок може бути лише такий: відкликати заяву може той, кому ще не видано свідоцтво про реєстрацію БПД. Хто свідоцтво вже отримав, той матиме базу на своєму "утриманні", адже процедури анулювання реєстрації в Законі про ЗПД не передбачено. Хіба що з часом в нього будуть внесені відповідні зміни. Сподіваємося, ДСЗПД виступить з такою ініціативою.
   
   ---------------------------------------------
   
   * zpd.gov.ua, розділ "Рекомендації":
   
   Щодо можливості відкликання заяви на реєстрацію бази персональних даних .
   
   ДСЗПД повідомляє про можливість відкликання заяви на реєстрацію бази персональних даних, поданої володільцем бази персональних даних (юридичною особою та фізичною особою-підприємцем) у порядку, встановленому законодавством, шляхом надсилання на адресу ДСЗПД відповідного звернення.
   
   Проте, зауважимо, що ті заяви, які вже знаходяться у стадії обробки працівниками ДСЗПД, на сьогодні відкликати неможливо. За результатами їх розгляду володільцю бази персональних даних буде надіслано Свідоцтво про державну реєстрацію відповідної бази персональних даних або лист ДСЗПД про відмову у державній реєстрації бази персональних даних з метою подальшого доопрацювання відповідної заяви володільцем бази персональних даних.

   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей5983
mod_vvisit_counterВчера посетителей6897
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей45979
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе44303
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей126193
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце185995
mod_vvisit_counterВсего посетителей21459806

We have: 84 guests, 6 bots online
0: 3.84.139.101
 , 
0