23.01.2021
Posted in Бухгалтерия - Архив сайта 2012_ru
Запровадження національних стандартів трансфертного ціноутворення дозволить упередити виведення з України майже 100 млрд. грн. в країни із низькими ставками оподаткування. Відповідні законодавчі пропозиції будуть подані до парламенту вже в січні 2013 року. Про це заявив Голова ДПС України Олександр Клименко під час зустрічі з представниками великого бізнесу.Згідно з проектом закону, контроль за трансфертними цінами буде здійснюватися у тому випадку, якщо сукупний об’єм операцій з контрагентом перевищив 50 млн. грн. на рік. Бізнес подаватиме звітність раз на рік – до 1 травня наступного за звітним року. Податкова служба проводитиме аналіз інформації дистанційно, без втручання у діяльність бізнесу. В разі неподання звіту чи документації по трансфертним цінам або виявлення порушень податкова служба зможе здійснити перевірку. При цьому в проекті закону передбачено, що ДПС не має права перевіряти ціноутворення в контрольованих операціях у межах звичайної податкової перевірки.
Голова ДПСУ підкреслив, що податкова служба свідомо презентувала законопроект для обговорення з великим бізнесом до його внесення у Верховну Раду. Платники матимуть час ознайомитися із законопроектом та внести у нього свої пропозиції.
«Це новий формат стосунків податкової служби та бізнесу. Ми налаштовані на цивілізований і конструктивний діалог. Україна дає бізнесу можливість отримувати прибуток за рахунок національних ресурсів – людських, природних, інфраструктурних. І цілком справедливо, що бізнес має сплачувати податки саме в Україні. Великі підприємства повинні стати прикладом високої культури сплати податків та брати активну участь у створенні іміджу нашої держави на міжнародних ринках капіталу. Це вигідно, у першу чергу, для самого бізнесу, оскільки імідж країни конвертується в її економічний капітал», - наголосив Олександр Клименко.
Національні стандарти трансфертного ціноутворення були розроблені за ініціативою ДПС України представниками авторитетної консалтингової компанії PriceWaterhouseCoopers.
«Ми взяли за основу найкращий світовий досвід контролю за трансфертними цінами та розробили найбільш оптимальний і комплексний підхід з урахуванням українських реалій. Ми прагнули уникнути помилок, яких припускалися інші країни при запровадженні стандартів трансфертного ціноутворення. Після запровадження цього підходу, український бізнес сам матиме можливість визначити метод встановлення звичайної ціни, обґрунтувати ії ринковість чи прийняти рішення доплатити податки. Це цивілізований підхід, це загальносвітова практика», - запевнив під час презентації проекту партнер PriceWaterhouseCoopers В`ячеслав Власов.
Нагадаємо, трансфертне ціноутворення – це правила податкового законодавства, згідно з якими рівень цін, які використовуються в операціях з поставки товарів, робіт чи послуг між пов’язаними особами, має відповідати рівню звичайних цін. Питання трансфертного ціноутворення можуть виникати як у зовнішньоекономічних, так і у внутрішніх операціях.
Додаткові матеріали
Презентація проекту Закону "Про трансферне ціноутворення"
Презентація Центру моніторингу товарних ринків
Комментарии
< Предыдущая | Следующая > |
---|
Предыдущие материалы:
- Курс на регуляцию
- Некоторое время предпринимателям придется получать справки из ЕГРПОУ, - юрист
- Налог на прибыль: в новом году отчитываемся по-новому
- Данные автоматизированной системы сопоставления не является доказательством в налоговом споре
- Актуальные вопросы уплаты платы за землю для физических лиц
- Налоги попали под выборы
- Учет расходов на лицензии
- Рисковый бизнес: скрытые опасности новых оснований для проверок бизнеса
- Расчет средней зарплаты для оплаты больничных
- Психология для бухгалтера. Пережить налоговую проверку поможет актерское мастерство
- В каких случаях товары и услуги, приобретенные для хозяйственной деятельности без НДС, включаются в строки 11.1 и 11.2 декларации по НДС? Следует ли отражать эти операции в Реестре выданных и полученных налоговых накладных?
- «Мусорные» игры вокруг чистой прибыли
- Новый модуль в составе системы «M.E.Doc» - «Финансовый анализ деятельности»
- ГТД в налоговой накладной
- Замечания к Обобщающей налоговой консультации относительно порядка обложения НДС транспортно-экспедиторской деятельности
- Как учитывать расходы на рекламу
- Чем подтвердить, что нерезидент подлежит налогообложению в отношении роялти в государстве, резидентом которого он является?
- Учет расходов на маркетинговые исследования
- В октябре зафиксирована нулевая инфляция
- Изменился главбух: что делать с электронной цифровой подписью в «M.E.Doc»
- Нюансы отражения безнадежной задолженности
- Обязано ли предприятие предоставлять налоговой информацию о сделках с контрагентом, если в запросе ничего не указано о возможных нарушениях?
- Прибыль авансом
- Программное решение нового поколения - «M.Е.Doc-Online»
- Есть ли особенности представления формы № 1ДФ относительно работающих лиц без налогового номера?
- Кипрская конвенция: последствия для украинского бизнеса
- Учет расходов на обучение персонала
- Какие проблемы могут возникнуть у предприятия с отнесением в состав расходов сумм на проведение маркетинговых мероприятий с использованием товарного знака, зарегистрированного за контрагентом?
- Убытки прошлых периодов: перезагрузка ценно-бумажного учета
- Как облагаются НДФЛ выплаты по листкам нетрудоспособности (более 5 дней), если средства от ФСС на расчетный счет налогового агента поступают в следующем налоговом периоде?
- Кое-что о налогообложения адвокатской деятельности
- Налоговые проверки: фискальный подход не обязателен. Последние новости с налогового фронта
- Арендная плата по простаивающим объектам в налоговые расходы не включается?
testtest