Фізична особа - підприємець працює на єдиному податку (2 група). Чи має право ФОП продавати свою продукцію юридичним особам? Сплату будь-яких податків повинен провести ФОП при перевищенні граничних оборотів доходу?
   
   З 1 січня 2012 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» від 04.11.11 № 4014 (далі - Закон), яким внесено зміни, зокрема, до глави І розділу XIV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс).
   
   Відповідно до п. 291.4 ст. 291 Кодексу суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку, зокрема:
   
   - друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
   
   - не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
   
   - обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.
   
   Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005) (va375202-0 ). Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи.
   
   Тобто платники єдиного податку другої групи не мають право здійснювати господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, юридичним особам не платникам єдиного податку, проте обмеження продажу товарів платниками єдиного податку другої групи юридичним особам законодавством не передбачено.
   
   Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
   
   для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
   
   Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп у розмірі 15 відсотків:
   
   1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2 і 3 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу;
   2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;
   3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі;
   4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування (п. 293.4 ст. 293 Кодексу).
   
   Відповідно до пп. 2 п. 293.8 ст. 293 Кодексу платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.
   
   Такі платники до суми перевищення зобов'язаннями зобов'язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.
   
   Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.
   
   Консультує Тетяна ВАЙСЕРО,
   головний державний податковий ревізор-інспектор управління оподаткування фізичних осіб ДПС у Київській області.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей860
mod_vvisit_counterВчера посетителей9413
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей860
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе66072
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей167292
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце246566
mod_vvisit_counterВсего посетителей19264718

We have: 92 guests, 14 bots online
0: 54.159.91.117
 , 
0