Який звітний податковий період з ПДВ необхідно застосовувати юрособі, що сплачує ЄП за ставкою 6 %, у тому числі при переході з спрощеної системи оподаткування на загальну?
   
   Згідно з п. 202.1 ст. 202 розд. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал.
   
   Згідно з п. 202.2 ст. 202 розд. V ПКУ платники податку, які відповідно до п.п. «б» п. 154.6 ст. 154 ПКУ мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток, на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року можуть вибрати квартальний податковий період. Заява про вибір квартального податкового періоду подається податковому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. При цьому квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року.
   
   Відповідно до підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ з 1 січня 2011 року до внесення змін до розд. XIV ПКУ в частині оподаткування суб'єктів малого підприємництва застосовується Указ Президента України від 3 липня 1998 року № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» (з наступними змінами) (далі - Указ), але з урахуванням особливостей, визначених цим підрозділом.
   
   Усім платникам єдиного податку, у тому числі й тим, які одночасно є платниками ПДВ, Указом встановлено квартальний податковий період подання звітності, у тому числі і з ПДВ. Таким чином, юридична особа, яка є платником єдиного податку за ставкою 6 % та платником ПДВ, повинна звітувати з ПДВ щоквартально до моменту переходу на загальну систему оподаткування. При цьому заяву про застосування податкового періоду, що дорівнює календарному кварталу, їм не подається.
   
   З моменту переходу на загальну систему оподаткування юридична особа повинна щомісячно подавати податкову декларацію з ПДВ, починаючи з місяця, з якого право на застосування спеціального режиму оподаткування втрачено.
   
   За матеріалами Єдиної бази податкових знань, розміщеної на офіційному сайті ДПАУ: www.sta.gov.ua.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей5889
mod_vvisit_counterВчера посетителей8160
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей57307
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе59949
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей187807
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце305592
mod_vvisit_counterВсего посетителей25298186

We have: 135 guests, 10 bots online
0: 18.210.11.249
 , 
0