Верховна Рада прийняла за основу проект закону "Про засади запобігання і протидії корупції в Україні", який був ініційований для розгляду в парламенті Президентом України. Цей документ підтримав 261 народний депутат.
   
   Законопроектом передбачено створити дієве антикорупційне законодавство України, передає кореспондент Укрінформу. Документ підготовлений з урахуванням пропозицій групи країн проти корупції Ради Європи (GRECO), та застережень Конституційного Суду України, експертів.
   
   Згідно з проектом закону, планується розширити коло суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення, встановити обмеження для осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, ввести новий порядок здійснення фінансового контролю, встановити обов'язку декларування як доходів, так і витрат, визначити строки подання декларації та опублікування в офіційних друкованих виданнях декларацій про майновий стан, доходи і витрати посадовців.
   
   Законопроект містить положення про запровадження антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів, у тому числі актів, які вносяться на розгляд Президента України, Верховної Ради і Кабінету Міністрів з метою запобігання корупційним проявам ще на стадії розробки проектів будь-яких нормативних актів.
   
   Передбачається також встановити заборону на одержання органами державної влади та місцевого самоврядування безоплатних послуг і майна від фізичних, юридичних осіб, крім випадків, передбачених законами або чинними міжнародними договорами України, укладеними в установленому порядку. Документ також пропонує надавати права об'єднанням громадян, а також окремим громадянам брати участь у діяльності із запобігання та виявлення корупційних проявів, у тому числі шляхом здійснення громадського контролю за дотриманням законів, спрямованих на запобігання та протидію корупції.
   
   Крім того, планується запровадити єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення.
   
   Документ також пропонує внести зміни в Кодекс про адміністративні правопорушення, Кримінальний і Кримінально-процесуальний кодекси.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей2319
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей10289
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей2319
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27276600

We have: 44 guests, 1 bots online
0: 18.212.120.195
 , 
0