2 грудня Верховна рада врахувала пропозиції президента Віктора Януковича та прийняла у новій редакції Податковий кодекс.
   
   За таке рішення проголосували 268 народних депутатів з 417 зареєстрованих в залі.
   
   Пропозиції президента до Податкового кодексу на засіданні парламенту представила перший заступник глави адміністрації президента Ірина Акімова.
   
   Новою редакцією Податкового кодексу збільшена ставка рентних платежів за видобуток газу на території України до 18,5%.
   
   Раніше парламент прийняв рішення підвищити ставки рентних платежів за видобуток вуглеводнів на 40%, у подальшому депутати планували розглянути варіант більш значного збільшення рентних платежів.
   
   У той же час у відповідності з пропозиціями президента до документа, які підтримав парламент, ставка рентної плати за природний газ, зокрема нафтовий (попутний), що видобувається з глибини до 5 тис. м, повинна зрости до 200 грн/тис. куб. м до 237 грн/тис. куб. м; з глибини більше 5 тис. м - 100 грн/тис. куб. м до 118,5 грн/тис. куб. м.
   
   Для компаній, які реалізують газ для формування ресурсу, що використовується для потреб населення, рентна ставка при видобутку з глибини до 5 тис. м повинна зрости з 50 грн/тис. куб. м до 59,25 грн/тис. куб. м; з більшої глибини - з 40 грн/тис. куб. м до 47,4 грн/тис. куб. м; на континентальному шельфі і у виключній морській економічній зоні - з 10 грн/тис. куб. м до 11,85 грн/тис. куб. м.
   
   Крім того, документ дозволяє відносити на валові витрати витрати на роботи (послуги) з консалтингу, маркетингу, реклами від нерезидентів, що забороняла прийнята раніше редакція документа в другому читанні парламентом.
   
   Також новою редакцією кодексу змінена процедура застосування податкової застави, яка тепер передбачає, що податкова застава поширюється на майно, балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу. Раніше документ передбачав, його поширення на майно платника податків, балансова вартість якого прирівнюється до дворазової суми податкового боргу.
   
   Обов'язок доведення правомірності рішення контролюючого органу, в тому числі щодо нарахувань податкових зобов'язань, покладається на контролюючий орган, тоді як раніше вона покладалася на платника податків.
   
   У той же час, з документа вилучено главу 1 розділу 14 щодо спрощеної системи оподаткування та збережено чинний формат цієї системи, яка на сьогодні регулюється Указом президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" № 727/98 від 3 липня 1998 року. Зберігається діюча ставка єдиного податку на рівні 200 грн за річної виручки до 500 тис. грн для фізичних осіб-підприємців, крім якої підприємці сплачують внесок до Пенсійного фонду у розмірі 300 грн. Чинна спрощена система оподаткування може бути застосована як фізичними особами-підприємцями, так і юридичними особами.
   
   У той же час, за словами глави комітету Верховної ради з питань митної та податкової політики Віталій Хомутинніка, протягом 2 місяців (з введення в дію Податкового кодексу - ІФ) повинен бути розроблений новий законопроект щодо спрощеної системи, до якого будуть залучені фахівці Кабінету міністрів, асоціації підприємців, промисловців і т.д., а згаданий указ президента діє до внесення запропонованих змін до розділу 14 Податкового кодексу щодо спрощеної системи оподаткування.
   
   Крім того, глава парламентського комітету повідомив, що з 1 січня 2011 року до внесення змін у згаданий розділ Податкового кодексу спрощена система оподаткування може застосовуватися як фізичними особами-підприємцями, так і юридичними особами.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей676
mod_vvisit_counterВчера посетителей3403
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей13432
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей13432
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27254165

We have: 20 guests, 1 bots online
0: 52.90.49.108
 , 
0