В "кращих" традиціях законодавчих ініціатив, в черговий раз норми Податкового кодексу не узгоджуються з нормами інших нормативно-правових актів, що регламентують господарську діяльність та особливості бухгалтерського і податкового обліку. Таким чином, з-за законодавчих розбіжностей, бухгалтерам загрожує перспектива ведення подвійних розрахунків. Таку думку висловив в ексклюзивному коментарі UBR.UA сертифікований аудитор, керуючий партнер аудиторської компанії Arthur Сурменко.
   
   "На мій погляд, при сформованих обставинах, пов'язаних з прийняттям Податкового кодексу, слід говорити швидше не про складнощі бухгалтерського обліку, а про труднощі бухгалтерів, пов'язаних із застосуванням відомих до цього знань бухгалтерського обліку на новий лад, та ще в такий хитромудрий спосіб, щоб виконати тепер вже є вимоги Податкового кодексу. Добра ідея укладачів Податкового кодексу зблизити між собою відповідні положення та вимоги бухгалтерського обліку України і діючого до цього податкового законодавства в межах одного важкого документа, на жаль, у деяких випадках дає збій і деколи дуже серйозний", - говорить експерт.
   
   "Наприклад, існуюча на сьогоднішній день у Податковому кодексі норма про Собівартість реалізованої продукції повністю виключила Загальновиробничі витрати з її складу. При цьому Загальновиробничі витрати були не просто виділені упорядниками кодексу в окрему статтю під назвою "Інші витрати", але ще і піддалися не зовсім адекватному, на мій погляд, способом їх визнання. Тепер, виявляється, Загальновиробничі витрати визнаються витратами того періоду, в якому вони понесені. І це при тому, що профільні українські стандарти бухгалтерського обліку, які розглядають дане питання (наприклад, НП(с)БО 16 "Витрати") залишилися на сьогоднішній день без змін. Більш того, вони зберегли у собі логічну, можна також сказати загальносвітову практику формування Виробничої собівартості, коли Загальновиробничі витрати не включаються відразу на витрати періоду, а визнаються такими, тільки коли відповідна продукція буде реалізована", - пояснює А. Сурменко.
   
   Отже, за словами експерта, перед бухгалтерами маячить перспектива двох розрахунків - собівартості реалізованої продукції за бухгалтерським стандартам і собівартості реалізованої продукції для цілей оподаткування. Подібний приклад є показовим для відповіді на питання, з якими труднощами можуть зіткнутися бухгалтери, якщо будуть в повній мірі виконувати вимоги Податкового Кодексу України.
   
   Нагадаємо, 3 грудня Податковий кодекс підписали Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, а також Президент України Віктор Янукович.
   
   Податковий кодекс набуде чинності з 1 січня 2011 року.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1910
mod_vvisit_counterВчера посетителей19919
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей21829
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей61322
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27335603

We have: 23 guests, 3 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0