НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 14.12.2010 р. N 25-111/2972-22535


   
   Департамент платіжних систем
   
   Територіальним управлінням
   ОПЕРУ Національного банку України
   Банкам України
   Асоціації українських банків
   Українському кредитно-банківському союзу
   
   

Щодо відкриття страхувальниками-роботодавцями окремих поточних рахунків


   
   У зв'язку з набиранием з 1 січня 2011 року дії Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон про єдиний внесок) Національний банк України повідомляє наступне.
   
   Підпунктом 9 пункту 11 розділу VIII Закону про єдиний внесок передбачено внесення змін до статті 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (далі - Закон).
   
   Частиною другою вищеназваної статті Закону у новій редакції, зокрема, передбачено, що:
   
   - страхувальник-роботодавець відкриває у банку окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів (далі - окремий рахунок) у порядку, встановленому Національним банком України;
   
   - страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок, можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам;
   
   - страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону;
   
   - у разі порушення провадження у справі про банкрутство страхувальника-роботодавця страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, повертаються до районної, міжрайонної, міської виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яка в подальшому забезпечує надання матеріального забезпечення застрахованим особам.
   
   Відзначаємо, що правовідносини, які виникають під час відкриття банками поточних і вкладних (депозитних) рахунків клієнтам у національній та іноземних валютах, регулюються Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 р. N 492 (далі - Інструкція).
   
   Згідно з пунктом 1.8 глави 1 Інструкції до поточних рахунків належать рахунки за спеціальними режимами їх використання, які відкриваються у випадках, передбачених законами України або актами Кабінету Міністрів України.
   
   Особливості правового режиму використання окремого рахунку, визначені Законом, передбачаються у договорі банківського рахунку.
   
   Порядок відкриття поточного рахунку юридичній особі або фізичній особі - підприємцю встановлено главами 3 і 4 Інструкції.
   
   Отже, відповідно до Закону банк відкриває страхувальнику-роботодавцю окремий рахунок у порядку, встановленому вищевказаними головами Інструкції.
   
   Банк відкриває окремий рахунок юридичній особі, в тому числі небанківській фінансовій установі, та фізичній особі - підприємцю за балансовим рахунком 2604 "Цільові кошти на вимогу суб'єктів господарювання", а окремий рахунок приватному нотаріусу або адвокату, який відповідно до Закону є роботодавцем, - за балансовим рахунком 2620 "Кошти на вимогу фізичних осіб".
   
   Одночасно інформуємо, що на виконання частини 2 статті 24 Закону про єдиний внесок постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. N 21-3"1" затверджено Порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати"2". Цей Порядок регулює механізм прийняття банками грошових чеків, платіжних доручень та інших розрахункових документів на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону про єдиний внесок нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
   
   
   "1" Постанова набуває чинності з 1 січня 2011 року.
   
   "2" Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.10. 2010 р. за N 953/18248.
   
   Національним банком України на сьогодні підготовлено проект змін до пункту 3.9 глави 3 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті"3" щодо заміни назви внеску,який буде оприлюднений на офіційній сторінці Національного банку в мережі Інтернет.
   
   "3" Затверджено постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 р. N 22 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 р. за N 377/8976 (зі змінами).
   
   Виконавчий директор з питань
   платіжних систем та розрахунків
   
   В. Н. Кравець

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1253
mod_vvisit_counterВчера посетителей6771
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей20780
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей20780
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27261513

We have: 21 guests, 1 bots online
0: 54.227.97.219
 , 
0