- Михайло Юрійович, давайте почнемо з «єдиноподатників», це самий гострий момент.
   
   - Почекайте, я б хотів почати з концепції. Насправді в Податковому кодексі вирішується одне питання - як прикрити оптимізаційні схеми, як зробити так, щоб бізнес припинив займатися крадіжкою податків. У нашій країні 90% бізнесу перебуває в тіні. Легальний тільки великий бізнес, і то не до кінця. По суті, тисяча підприємств оплачує весь бюджет країни. Найголовніший бізнес у нас в країні - хто більше вкраде від ПДВ, хто більше грошей переведе гроші і оптимізує прибуток, хто заплатить найменшу зарплату, а решту видасть в конверті. Це, начебто, весело, всім все подобається. Бізнес, який повинен працювати на свій страх і ризик, виробляти додану вартість, платити зарплати, створювати ВВП, займається оптимізацією податків або торгує. І якщо нічого в країні не змінювати, не виводити країну з тіні, не робити її легальною - ми не те, що в Європу не потрапимо, ми втратимо свою незалежність. У Податковому кодексі ми просто сказали: панове, давайте жити цивілізовано, давайте почнемо хоча б щось міняти. Я переконаний, що цей Податковий кодекс навіть на 50% не вирішує проблему країни - а проблема країни в тому, що ми живемо в борг, ми банкрути. Підприємці не платять податки, пенсіонери не отримують гідну пенсію, бюджетники не отримують нормальну зарплату. А з чим підприємці вийшли під Верховну Раду? Вони кажуть - ми не хочемо платити податки (сміється), ми не хочемо платити 400 гривень, ми хочемо платити 200. Про що йдеться, вдумайтеся. Давайте завтра виведемо пенсіонерів, вони теж скажуть: ми не хочемо отримувати 700 гривень, давайте бюджетники вийдуть, учителі, які отримують по 1,5 тисячі гривень. Ось проблема!
   
   Звичайно, треба було б починати з реформи податкової адміністрації, спростити процедури, скоротити кількість податківців. Але сьогодні немає часу, ми щодня стоїмо на колінах перед МВФ. Інші реформи теж робляться, вони всі готуються, розробляються і я переконаний, що найближчим часом буде скорочення витрат держави. Це теж важливий момент, як і боротьба з корупцією.
   
   Мене дуже дратують переможні вигуки: нам знову дає в борг МВФ. Ура, товариші підприємці, які пікетують Верховну Раду, ми перемогли! Так і хочеться поставити запитання: куди ми йдемо? А якщо вони не дадуть?
   
   - Отже, «єдиноподатники»...
   
   - 2 мільйона осіб сплачують податок у 200 гривень. Їх попросили: панове, треба заплатити ще в пенсійний фонд, це 300 гривень. Ви будете отримувати мінімальну пенсію в 724 грн, плюс буде йти стаж. В містах, де населення до 150 000, нічого не змінили, залишили 200 гривень. У містах до 500 000 дозволили місцевим радам піднімати планку до 400 гривень, а в містах понад 500 000 жителів - до 600 гривень. Всі! Побійтеся Бога, це що, такі гроші, за які треба здіймати такий галас? Податків доведеться заплатити трохи більше - ставка не змінювалася 12 років, плюс впав курс гривні.
   
   - Але шум підняли не стільки з-за ставки, а із-за касових апаратів!
   
   - Я переконаний, що повинен настати такий день, як у всьому цивілізованому світі, коли у всього бізнесу буде касовий апарат. Будь-який власник, якщо у нього є найняті люди, зацікавлений у тому, щоб у нього стояв касовий апарат для того, щоб вести облік. Будь чесний власник зацікавлений у касовому апараті. Тим більше, ми його встановимо за рахунок держави.
   
   - Але ж касовий апарат - це пряма наводка для податкової!
   
   - Так, правильно. Але ми безпрецедентно знизили всі штрафи в 20 разів!
   
   - Можете навести приклад: які саме знижені штрафи?
   
   - Будь ласка, був 500% штраф за непробиття чека, ми зробили 25% - це від суми невибитого чека. Панове, про що мова? Не хочеш касовий апарат - бери оборот до 300 000 грн в місяць. Це добровільно, ніхто нікому спеціально касовий апарат не ставить. Ті, хто протестує - обманюють. Вони бояться касових апаратів тому, що ніхто ж не торгує на 600 000 в рік, вони торгують на 200 000 в місяць! Ось де правда! Люди обманюють свою країну, своїх пенсіонерів. А я кажу правду - вони брешуть! Ті, хто працює сам на себе - ми їх захистили. Для тих, хто дійсно на 1000 гривень в день надає послугу, щось ремонтує, виготовляє маленьке, щось продає - немає проблем! Але той, хто хоче займатися бізнесом, наймати працівників, повинен ставити касовий апарат і платити всі податки. Наші податки, повірте, одні з найнижчих в Європі. Всі кажуть, Грузія! Подивіться, які податки в Грузії, а які у нас.
   
   - А які податки в Грузії?
   
   - Вони більше. Підніміть і подивіться. Згадайте грузинські демонстрації, коли Саакашвілі піднімав податки, але зараз всі задоволені. Підприємець побачить результат, коли всі сплатять по трохи, розшириться база, і пенсіонери отримають не 700, а 1500 гривень. Вони побачать у себе замовників послуг, у них збільшиться обсяг реалізації, вони зароблять більше не за рахунок вкрадених податків, а за рахунок того, що нададуть більше послуг і вони більше зароблять.
   
   - От ви кажете, що знизяться штрафи, при цьому зросте кількість підприємців з касовими апаратами, тобто збільшиться база для перевірок...
   
   - Та про що ви говорите, які штрафи. От раніше приходили, виписували штраф в 500% і підприємець банкрутував, ось це проблема. Ми зробили касовий апарат не для того, щоб штрафувати підприємця, а для того, щоб фіксувати обсяг реалізації, щоб не продавався лівий товар, щоб не було лівої продукції, контрабанди, щоб власник міг проконтролювати свого працівника.
   
   - Чи Правильно ми розуміємо, що тепер нікому не буде невигідно замовляти послуги у єдиноподатників, так як тепер витрати на спрощенців не будуть включатися у валові витрати, тобто підпадуть під податок на прибуток?
   
   - Справа в тому, що великий бізнес займався оптимізацією через єдиноподатників. Всі це знають - брали 200 єдиноподатників, роздрібнювали своє підприємство, скажімо, супермаркети, великі фабрики. І не платили жодних податків. І країна вмирала. Бюджети міст перетворилися на каси, їх вистачало тільки на зарплати, а на ремонт доріг, садочків - вже немає. Тому ми вирішили, що єдиноподатники - це перш за все повинні бути дуже невеликі фірми, сімейний бізнес, який буде надавати послуги населенню.
   
   - Ви не побоюєтеся, що єдиноподатники просто підуть у тінь після введення жорсткої звітності?
   
   - Та про що ви говорите, вони в тіні і знаходяться. Вони всі разом з 450 млрд консолідованого бюджету платять 2 млрд. Про що йдеться? А через них переводилися в готівку і оптимізується трильйон.
   
   - Може бути, все-таки мало сенс підвищити ставку, а не вводити касові апарати?
   
   - Все буде продовжуватися! І касові апарати не вводять - беріть оборот до 300 000 і не працюйте на касових апаратах. Дробіться, зрештою - не хочете касового апарату, беріть два по 300 000. Ми ж прибрали норму про те, що в одному приміщенні не може бути зареєстровано два єдиноподатника.
   
   - Як змінилися повноваження перевіряючих/контролюючих органів? Вони розширені, звужені, обмежені?
   
   - Звужені однозначно - все через суд! Потрібно подавати коректну інформацію. Так, тепер податкова може перевіряти трудові відносини. А хто повинен перевіряти? Поїдеш в будь-санаторій - з 40 оформлених людей санітарні книжки мають тільки 5, а потім там вмирають наші діти, їх труять. Підеш на будь-яке будівництво, там оформлено 40 осіб, а працює невідомо скільки. Це теж все відхід від податків і сплати в пенсійний фонд.
   
   - А що це за фактична перевірка, яка може проводитися без попередження?
   
   - А як інакше? У вас на будівництві 300 осіб, з 150 оформлені трудові угоди, з іншими ні. Вам телефонують і кажуть, мовляв, через тиждень ми прийдемо до вас з перевіркою. Будуть ті, хто там не оформлений або вони тимчасово з'їдуть?
   
   - Кількість таких раптових перевірок якось обмежено?
   
   - Яка кількість, скільки треба, стільки й будуть перевіряти. Ті, хто оформляє трудові угоди, не боїться перевірки. Чесний не боїться перевірки.
   
   - Підприємці навряд чи з вами погодяться, адже перевірки - це спосіб тиску, і податкова завжди знайде якесь порушення
   
   - Хто не готовий, щоб його перевіряли, не повинен ризикувати. Нехай він тоді не працює підприємцем. Наберіть в гуглі, що таке підприємець, там все написано. Це дії на свій страх і ризик.
   
   - Поясніть, будь ласка, щодо «податкових канікул» для кого вони вводяться, на скільки?
   
   - Це шикарна норма. Вона запроваджується на 5 років, для тих, у кого оборот не більше 3 млн. грн. в рік, ставка податку на прибуток - нуль! Постав касовий апарат і працюй. Але ніхто не радіє.
   
   - А чому?
   
   - Тому що потрібно ставити касовий апарат. Це значить, потрібно показати доходи і сплатити з них ПДВ. Виходить 10% податку. У наших людей психіка зіпсувалася, ми вважаємо, що це наші гроші, і їх треба вкрасти. Податок на прибуток знижено з 25% до 23% і до 16% до 2016 року. Ніхто не радіє! Тому що податок на прибуток у нас платять тільки великі держпідприємства і великі компанії, які не можуть сховатися, з оборотом в 50 млрд на рік. Податок на дивіденди був 15%, ми зробили 5%. Ніхто не радіє! Та тому що ніхто ніколи не платив дивіденди.
   
   - Чому не перекриваються схеми з офшорів? Немає закону про уникнення подвійного оподаткування, що дозволяє виводити прибуток за кордон, немає договору з Кіпром?
   
   - З офшорами у нас є єдина проблема - це Кіпр, який не вважається офшорною зоною. Наскільки я знаю, уряд почав переговори і має намір вирішити це питання.
   
   Повірте, оптимізацію доходів для великих компаній ми почистили дуже серйозно. Підвищили ренту на нафту і на газ.
   
   - Розрахунки показують, що за прописаним зараз в проекті ставками акциз на паливо замість транспортного збору для водія буде обходитися дорожче, ніж він платить зараз. Чому?
   
   - Транспортний збір ми залишили тільки при першій покупці. Немає щорічного транспортного збору, тому що це корупція, він все одно не потрапляв до бюджету. Ми зробили просто - взяли світовий досвід і заклали в бензині акциз, який надходить прямо на Укравтодор для будівництва доріг. Якщо пам'ятаєте, Юлія Володимирівна хотіла підняти транспортний збір в 10 разів. Тому що вона розуміла - транспортного збору, який сплачувався, не вистачає на ремонт доріг. Ви на дороги подивіться і зрозумієте.
   
   - А як бути з пільговиками, які не платять транспортний збір?
   
   - За уряд розглядає питання. Ми їх монетизуємо, вони будуть адресно отримувати, скажімо, 250 або 300 гривень на бензин.
   
   - А чим взагалі хороший новий Податковий кодекс для підприємця?
   
   - Він серйозно спрощує адміністрування. Він надсилає податкову з усіх питань до підприємця до суду. Він спрощує бухгалтерський облік, з'єднується податковий та бухгалтерський обліки. Зменшується кількість податків - прибрали чотири місцевих, ринковий збір, податок на рекламу. Бізнес віддаляється від податкової, так, щоб між ними була електроніка, щоб не було контакту, податківці не могли придумувати всілякі накази та роз'яснення.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей356
mod_vvisit_counterВчера посетителей4383
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей28498
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей67991
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27342272

We have: 41 guests, 2 bots online
0: 3.81.89.248
 , 
0