20.01.2021
Posted in Бухгалтерия - Архив сайта 2010
- Михайло Юрійович, давайте почнемо з «єдиноподатників», це самий гострий момент.- Почекайте, я б хотів почати з концепції. Насправді в Податковому кодексі вирішується одне питання - як прикрити оптимізаційні схеми, як зробити так, щоб бізнес припинив займатися крадіжкою податків. У нашій країні 90% бізнесу перебуває в тіні. Легальний тільки великий бізнес, і то не до кінця. По суті, тисяча підприємств оплачує весь бюджет країни. Найголовніший бізнес у нас в країні - хто більше вкраде від ПДВ, хто більше грошей переведе гроші і оптимізує прибуток, хто заплатить найменшу зарплату, а решту видасть в конверті. Це, начебто, весело, всім все подобається. Бізнес, який повинен працювати на свій страх і ризик, виробляти додану вартість, платити зарплати, створювати ВВП, займається оптимізацією податків або торгує. І якщо нічого в країні не змінювати, не виводити країну з тіні, не робити її легальною - ми не те, що в Європу не потрапимо, ми втратимо свою незалежність. У Податковому кодексі ми просто сказали: панове, давайте жити цивілізовано, давайте почнемо хоча б щось міняти. Я переконаний, що цей Податковий кодекс навіть на 50% не вирішує проблему країни - а проблема країни в тому, що ми живемо в борг, ми банкрути. Підприємці не платять податки, пенсіонери не отримують гідну пенсію, бюджетники не отримують нормальну зарплату. А з чим підприємці вийшли під Верховну Раду? Вони кажуть - ми не хочемо платити податки (сміється), ми не хочемо платити 400 гривень, ми хочемо платити 200. Про що йдеться, вдумайтеся. Давайте завтра виведемо пенсіонерів, вони теж скажуть: ми не хочемо отримувати 700 гривень, давайте бюджетники вийдуть, учителі, які отримують по 1,5 тисячі гривень. Ось проблема!
Звичайно, треба було б починати з реформи податкової адміністрації, спростити процедури, скоротити кількість податківців. Але сьогодні немає часу, ми щодня стоїмо на колінах перед МВФ. Інші реформи теж робляться, вони всі готуються, розробляються і я переконаний, що найближчим часом буде скорочення витрат держави. Це теж важливий момент, як і боротьба з корупцією.
Мене дуже дратують переможні вигуки: нам знову дає в борг МВФ. Ура, товариші підприємці, які пікетують Верховну Раду, ми перемогли! Так і хочеться поставити запитання: куди ми йдемо? А якщо вони не дадуть?
- Отже, «єдиноподатники»...
- 2 мільйона осіб сплачують податок у 200 гривень. Їх попросили: панове, треба заплатити ще в пенсійний фонд, це 300 гривень. Ви будете отримувати мінімальну пенсію в 724 грн, плюс буде йти стаж. В містах, де населення до 150 000, нічого не змінили, залишили 200 гривень. У містах до 500 000 дозволили місцевим радам піднімати планку до 400 гривень, а в містах понад 500 000 жителів - до 600 гривень. Всі! Побійтеся Бога, це що, такі гроші, за які треба здіймати такий галас? Податків доведеться заплатити трохи більше - ставка не змінювалася 12 років, плюс впав курс гривні.
- Але шум підняли не стільки з-за ставки, а із-за касових апаратів!
- Я переконаний, що повинен настати такий день, як у всьому цивілізованому світі, коли у всього бізнесу буде касовий апарат. Будь-який власник, якщо у нього є найняті люди, зацікавлений у тому, щоб у нього стояв касовий апарат для того, щоб вести облік. Будь чесний власник зацікавлений у касовому апараті. Тим більше, ми його встановимо за рахунок держави.
- Але ж касовий апарат - це пряма наводка для податкової!
- Так, правильно. Але ми безпрецедентно знизили всі штрафи в 20 разів!
- Можете навести приклад: які саме знижені штрафи?
- Будь ласка, був 500% штраф за непробиття чека, ми зробили 25% - це від суми невибитого чека. Панове, про що мова? Не хочеш касовий апарат - бери оборот до 300 000 грн в місяць. Це добровільно, ніхто нікому спеціально касовий апарат не ставить. Ті, хто протестує - обманюють. Вони бояться касових апаратів тому, що ніхто ж не торгує на 600 000 в рік, вони торгують на 200 000 в місяць! Ось де правда! Люди обманюють свою країну, своїх пенсіонерів. А я кажу правду - вони брешуть! Ті, хто працює сам на себе - ми їх захистили. Для тих, хто дійсно на 1000 гривень в день надає послугу, щось ремонтує, виготовляє маленьке, щось продає - немає проблем! Але той, хто хоче займатися бізнесом, наймати працівників, повинен ставити касовий апарат і платити всі податки. Наші податки, повірте, одні з найнижчих в Європі. Всі кажуть, Грузія! Подивіться, які податки в Грузії, а які у нас.
- А які податки в Грузії?
- Вони більше. Підніміть і подивіться. Згадайте грузинські демонстрації, коли Саакашвілі піднімав податки, але зараз всі задоволені. Підприємець побачить результат, коли всі сплатять по трохи, розшириться база, і пенсіонери отримають не 700, а 1500 гривень. Вони побачать у себе замовників послуг, у них збільшиться обсяг реалізації, вони зароблять більше не за рахунок вкрадених податків, а за рахунок того, що нададуть більше послуг і вони більше зароблять.
- От ви кажете, що знизяться штрафи, при цьому зросте кількість підприємців з касовими апаратами, тобто збільшиться база для перевірок...
- Та про що ви говорите, які штрафи. От раніше приходили, виписували штраф в 500% і підприємець банкрутував, ось це проблема. Ми зробили касовий апарат не для того, щоб штрафувати підприємця, а для того, щоб фіксувати обсяг реалізації, щоб не продавався лівий товар, щоб не було лівої продукції, контрабанди, щоб власник міг проконтролювати свого працівника.
- Чи Правильно ми розуміємо, що тепер нікому не буде невигідно замовляти послуги у єдиноподатників, так як тепер витрати на спрощенців не будуть включатися у валові витрати, тобто підпадуть під податок на прибуток?
- Справа в тому, що великий бізнес займався оптимізацією через єдиноподатників. Всі це знають - брали 200 єдиноподатників, роздрібнювали своє підприємство, скажімо, супермаркети, великі фабрики. І не платили жодних податків. І країна вмирала. Бюджети міст перетворилися на каси, їх вистачало тільки на зарплати, а на ремонт доріг, садочків - вже немає. Тому ми вирішили, що єдиноподатники - це перш за все повинні бути дуже невеликі фірми, сімейний бізнес, який буде надавати послуги населенню.
- Ви не побоюєтеся, що єдиноподатники просто підуть у тінь після введення жорсткої звітності?
- Та про що ви говорите, вони в тіні і знаходяться. Вони всі разом з 450 млрд консолідованого бюджету платять 2 млрд. Про що йдеться? А через них переводилися в готівку і оптимізується трильйон.
- Може бути, все-таки мало сенс підвищити ставку, а не вводити касові апарати?
- Все буде продовжуватися! І касові апарати не вводять - беріть оборот до 300 000 і не працюйте на касових апаратах. Дробіться, зрештою - не хочете касового апарату, беріть два по 300 000. Ми ж прибрали норму про те, що в одному приміщенні не може бути зареєстровано два єдиноподатника.
- Як змінилися повноваження перевіряючих/контролюючих органів? Вони розширені, звужені, обмежені?
- Звужені однозначно - все через суд! Потрібно подавати коректну інформацію. Так, тепер податкова може перевіряти трудові відносини. А хто повинен перевіряти? Поїдеш в будь-санаторій - з 40 оформлених людей санітарні книжки мають тільки 5, а потім там вмирають наші діти, їх труять. Підеш на будь-яке будівництво, там оформлено 40 осіб, а працює невідомо скільки. Це теж все відхід від податків і сплати в пенсійний фонд.
- А що це за фактична перевірка, яка може проводитися без попередження?
- А як інакше? У вас на будівництві 300 осіб, з 150 оформлені трудові угоди, з іншими ні. Вам телефонують і кажуть, мовляв, через тиждень ми прийдемо до вас з перевіркою. Будуть ті, хто там не оформлений або вони тимчасово з'їдуть?
- Кількість таких раптових перевірок якось обмежено?
- Яка кількість, скільки треба, стільки й будуть перевіряти. Ті, хто оформляє трудові угоди, не боїться перевірки. Чесний не боїться перевірки.
- Хто не готовий, щоб його перевіряли, не повинен ризикувати. Нехай він тоді не працює підприємцем. Наберіть в гуглі, що таке підприємець, там все написано. Це дії на свій страх і ризик.
- Поясніть, будь ласка, щодо «податкових канікул» для кого вони вводяться, на скільки?
- Це шикарна норма. Вона запроваджується на 5 років, для тих, у кого оборот не більше 3 млн. грн. в рік, ставка податку на прибуток - нуль! Постав касовий апарат і працюй. Але ніхто не радіє.
- А чому?
- Тому що потрібно ставити касовий апарат. Це значить, потрібно показати доходи і сплатити з них ПДВ. Виходить 10% податку. У наших людей психіка зіпсувалася, ми вважаємо, що це наші гроші, і їх треба вкрасти. Податок на прибуток знижено з 25% до 23% і до 16% до 2016 року. Ніхто не радіє! Тому що податок на прибуток у нас платять тільки великі держпідприємства і великі компанії, які не можуть сховатися, з оборотом в 50 млрд на рік. Податок на дивіденди був 15%, ми зробили 5%. Ніхто не радіє! Та тому що ніхто ніколи не платив дивіденди.
- Чому не перекриваються схеми з офшорів? Немає закону про уникнення подвійного оподаткування, що дозволяє виводити прибуток за кордон, немає договору з Кіпром?
- З офшорами у нас є єдина проблема - це Кіпр, який не вважається офшорною зоною. Наскільки я знаю, уряд почав переговори і має намір вирішити це питання.
Повірте, оптимізацію доходів для великих компаній ми почистили дуже серйозно. Підвищили ренту на нафту і на газ.
- Розрахунки показують, що за прописаним зараз в проекті ставками акциз на паливо замість транспортного збору для водія буде обходитися дорожче, ніж він платить зараз. Чому?
- Транспортний збір ми залишили тільки при першій покупці. Немає щорічного транспортного збору, тому що це корупція, він все одно не потрапляв до бюджету. Ми зробили просто - взяли світовий досвід і заклали в бензині акциз, який надходить прямо на Укравтодор для будівництва доріг. Якщо пам'ятаєте, Юлія Володимирівна хотіла підняти транспортний збір в 10 разів. Тому що вона розуміла - транспортного збору, який сплачувався, не вистачає на ремонт доріг. Ви на дороги подивіться і зрозумієте.
- А як бути з пільговиками, які не платять транспортний збір?
- За уряд розглядає питання. Ми їх монетизуємо, вони будуть адресно отримувати, скажімо, 250 або 300 гривень на бензин.
- А чим взагалі хороший новий Податковий кодекс для підприємця?
- Він серйозно спрощує адміністрування. Він надсилає податкову з усіх питань до підприємця до суду. Він спрощує бухгалтерський облік, з'єднується податковий та бухгалтерський обліки. Зменшується кількість податків - прибрали чотири місцевих, ринковий збір, податок на рекламу. Бізнес віддаляється від податкової, так, щоб між ними була електроніка, щоб не було контакту, податківці не могли придумувати всілякі накази та роз'яснення.
Комментарии
< Предыдущая | Следующая > |
---|
Следующие материалы:
- У Партії регіонів пообіцяли знизити суму єдиного податку
- Тігіпко закликає Януковича "почистити" податкову і митницю
- Податкова почала пресувати бунтівних підприємців Миколаєва
- Розроблено проект порядку віднесення страхувальника до класу професійного ризику виробництва із зазначенням розміру єдиного соцвнеску
- Українську систему бухобліку переведуть на міжнародну
- Литвин: На наступному тижні Рада буде займатися Податковим кодексом та бюджетом
- Рада візьметься за Податковий кодекс у четвер
- Азаров не бачить причин для протестів підприємців
- Янукович підписав новий закон про зарплату
- Мінфін змінив порядок проведення інвентаризації
- Податковий кодекс можуть ветувати
- Бродський спростить процедуру ліквідації підприємців
- Закон про терміни виплати зарплати набуде чинності з 20 листопада 2010 року
- Чергові зміни до окремих П(С)БО та форми фінзвітності
- Рада не буде розглядати Податковий кодекс на цьому тижні
- Новий КВЕД з нового 2011 року
- В Україні можуть ввести відповідальність працівника за зарплату в конверті
- МВФ втрутився в підготовку Податкового кодексу
- Схеми і ляпи Податкового кодексу. Конференція з Сергієм Терьохіним
- Індекс інфляції за вересень 2010 року - 102,9 %
- Працівників апарату ДПАУ скоротять, а інспекції посилять
- Питання по "спрощенці" можуть винести в окремий закон
- Розбіжність між ПК та пз з ПДВ у розрізі контрагентів не є підставою для визнання правочину нікчемним (лист ДПАУ від 29.09.2010 р. №20289/7/16-1617)
- Довідник причин невизнання податкової звітності та перелік причин відмови у прийнятті звітності в електронному вигляді
- М.азаров: Податковий кодекс планується ухвалити 19 листопада
- Виплати приватному підприємцю і ПДФО (лист ДПАУ 11157/6/17-0716 від 25.10.2010 р.)
- Щодо відображення у податкових деклараціях з ПДВ звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах (лист ДПАУ від 26.10.2010 р. №22882/7/16-1517)
- На мітинг проти Податкового кодексу в Київ підпільно з'їжджаються підприємці
- Можна ознайомитися з поправками до проекту Податкового кодексу
- Щодо прийому органами Пенсійного фонду України звітності в електронній формі (лист ПФУ від 23.09.2010 р. №16598/05-20)
- Індекс інфляції за жовтень 2010 року - 100,5 %
- Затверджено порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату зарплати
- Введена державна реєстрація юросіб та фізосіб-підприємців в електронному вигляді
Предыдущие материалы:
- Національний банк України роз'яснив порядок відкриття страхувальниками-роботодавцями окремих поточних рахунків для зарахування страхових коштів ФСС з ТВП
- Кабмін змінив процедуру сплати єдиного податку
- Платити податки потрібно буде до вихідних, а не після
- Зміни в застосуванні законодавства по ПДВ, передбачені Податковим кодексом
- Податок на прибуток буде адмініструватися в умовах зближення податкового і бухгалтерського обліку
- Правові новинки-2011: закони, які набирають чинності з 1 січня
- Змінено інструкцію про сплату страхових внесків до Фонду соцстраху на випадок безробіття
- Шейбут: Вказівку Азарова - не чіпати малий бізнес
- Янукович змінив керівництво ДПАУ
- Максимальна ставка єдиного податку для підприємців - 86 гривень
- Королевська пропонує відстрочити дію єдиного соціального внеску
- Парламент призначив нового Главу Нацбанку
- Юридична особа, яка є платником єдиного податку за ставкою 6 % та платником ПДВ, повинна звітувати з ПДВ щоквартально
- При класифікації не оподатковуваних податком послуг, зазначених у п.п. «в» п. 186.3 ст. 186 Податкового кодексу, орієнтуватися потрібно на КВЕД
- НБУ повертає обов'язковий продаж валютної виручки
- Уряд затвердив перелік виплат, з яких не справляється єдиний соціальний внесок
- Парламент змінив Закон "Про акціонерні товариства"
- ВР прийняла за основу законопроект про засади протидії корупції
- У 2011 році "мінімалка" збільшиться до 1004 грн.
- У розпалі робота над утвердженням нових форм звітності
- Випущена нова редакція Правил Incoterms®
- Рада скасувала всі антикорупційні закони
- Депутати оскаржили Податковий кодекс в КС
- Новий КВЕД запрацює лише з 1 січня 2012 р.
- НБУ встановив особливий порядок роботи банків у період новорічних свят
- 21 грудня ДПА у м.києві проведе черговий семінар на тему: "Податковий кодекс України: новації в розрахунку та адмініструванні податків"
- НБУ ініціює оновлення податківцями переліку операцій з РКО
- ПФУ, ФСС і ДПАУ проведуть звірення платників страхових внесків
- Консультаційні центри ДПСУ з роз'яснення Податкового кодексу
- Змінилося місцезнаходження київського відділення Фонду соціального захисту інвалідів
- Податкові колізії: На межі «чорної» і «білої» бухгалтерії
- Опозиція пропонує перенести граничний термін для реєстрації спрощенки
- Податкова нагадує, що декларацію з прибутку за 11 місяців подавати не потрібно
testtest