ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 29.04.2009 р. N 9001/7/17-0317
   
   Про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у 2009 році


   
   25 грудня 2008 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування" N 797-VI (далі - Закон N 797-VI), пунктом 8 якого внесено зміни до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" від 11.12.91 N 1963-XII, із змінами та доповненнями (далі - Закон N 1963-XII), яким визначено платників податку, об'єкти оподаткування, ставки податку, порядок його обчислення і строки сплати, а також встановлено пільги, зокрема, внесено зміни до статті 3 Закону в частині збільшення ставки податку на деякі види легкових автомобілів.
   
   Ставки податку з власників транспортних засобів, встановлені Законом 797-VI, діяли до 26 березня 2009 року, тобто до дня набрання чинності Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" від 05.03.2009 N 1075-VI (далі - Закон N 1075-VI). Зазначеним Законом внесено зміни до Закону N 1963-XII в частині зменшення ставок податку на деякі види легкових автомобілів (код 8703).
   
   Крім того, статтю 3 Закону N 1963-XII доповнено частиною 6, якою передбачено, що ставки податку з визначених цим Законом об'єктів оподаткування, які у відповідності до чинного законодавства оснащені обладнанням, що дозволяє використовувати в якості палива моторного стиснутий або скраплений газ, альтернативні види рідкого та газового палив - застосовуються з коефіцієнтом 0,5. Відповідно до розділу II Прикінцевих положень Закону N 1075-VI ця норма вводиться в дію з 1 липня 2009 року і буде діяти до 1 січня 2016 року.
   
   Статтею 5 Закону N 1963-XII визначено, що сплата податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів юридичними особами здійснюється щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом, зокрема, це стосується транспортних засобів, які обліковані юридичними особами станом на 1 січня поточного року.
   
   За придбані протягом року юридичними особами транспортні засоби, крім тих, що вперше реєструються в Україні, податок сплачується перед їх реєстрацією за місяці, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. За транспортні засоби, які вперше реєструються в Україні, податок сплачується перед їх першою реєстрацією.
   
   Оскільки дія частини 2 статті 5 Закону N 1963-XII щодо сплати податку з власників транспортних засобів за придбані транспортні засоби не поширюється на першу реєстрацію транспортних засобів в Україні, за транспортні засоби, які вперше реєструються в Україні, податок повинен сплачуватись юридичними особами за весь рік перед першою реєстрацією за ставками, визначеними в Законі N 1963-XII, незалежно від місяця, в якому проводиться державна реєстрація транспортного засобу.
   
   За транспортні засоби, зняті юридичними особами протягом року з реєстрації (перереєстровані), здійснюється перерахунок розміру податку, крім податку, сплаченого при першій реєстрації в Україні. Розмір податку перераховується перед зняттям їх з реєстрації (перереєстрацією) за місяці, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, наступного за тим, в якому транспортний засіб знято з реєстрації (перереєстровано).
   
   Таким чином Закон N 1963-XII передбачає сплату податку з власників транспортних засобів юридичними особами в залежності від часу володіння транспортним засобом, а сума податку з власників транспортних засобів залежить від кількості місяців протягом яких транспортний засіб був облікований в органах, що здійснюють їх державну реєстрацію.
   
   Враховуючи вищезазначене, обчислення податку з власників транспортних засобів в I кварталі 2009 року за транспортні засоби, які були обліковані юридичними особами на початок поточного року, проводиться відповідно до статті 6 Закону за ставками податку, які набрали чинність відповідно до Закону N 797-VI.
   
   Що стосується придбаних у 2009 році транспортних засобів, то податок сплачується за ставками, визначеними у статті 3 Закону N 1963-XII, які діють на момент сплати податку. Податок, сплачений юридичними особами перед першою реєстрацією, реєстрацією (перереєстрацією) до набрання чинності законів N 797-VI та N 1075-VI, не перераховується. Розрахунок суми податку за такі транспортні засоби в 10-денний термін після їх реєстрації подається до відповідного податкового органу.
   
   У зв'язку зі зменшенням ставок податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, відповідно до Закону N 1075-VI, юридичні особи - власники транспортних засобів можуть зробити перерахунок суми податку з власників транспортних засобів за 2009 рік та подати до податкових органів уточнюючий розрахунок суми податку.
   
   Перерахуванню підлягають суми податкових зобов'язань, що були нараховані юридичною особою за другий - четвертий квартали поточного року (строки нарахувань - 15.07.2009 р., 15.10.2009 р., 15.01.2010 р.).
   
   До уточнюючого розрахунку необхідно включити всі транспортні засоби, які перебувають у власності підприємства, в тому числі і ті транспортні засоби, на які ставка податку не зменшувалась.
   
   Якщо у юридичної особи у власності перебувають транспортні засоби, на які протягом I кварталу 2009 року не змінювалися ставки податку, відповідно до Закону N 1075-VI, то такий перерахунок не проводиться.
   
   Щодо сплати податку з власників транспортних засобів фізичними особами, то, відповідно до статті 5 Закону 1963-XII, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
   
   Статтею 5 Закону N 1963-XII визначено, що фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.
   
   Згідно Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів, затвердженого постановою КМУ від 09.07.2008 року N 606, техогляд транспортних засобів незалежно від форми власності проводиться з періодичністю в залежності від виду такого транспортного засобу, зокрема, 2 рази на рік, 1 раз на рік, 1 раз на два роки.
   
   Таким чином, у разі, якщо для транспортного засобу передбачено термін проходження техогляду - 1 раз на 2 роки, у 2009 році громадяни-власники транспортних засобів зобов'язані надати органу, який проводить техогляд транспортного засобу, документ про сплату податку з власників транспортних засобів за рік, що передує техогляду (2008 рік), та за рік, в якому проходить техогляд (2009 рік), або за 2 роки разом.
   
   Враховуючи викладене, податок з власників транспортних засобів має сплачуватися фізичними особами за 2008 рік за ставками, які діяли до моменту набрання чинності законів N 797-VI та N 1075-VI.
   
   Сплата податку з власників транспортних засобів фізичними особами у 2009 році перед реєстрацією (перереєстрацією) та технічним оглядом з дня набрання чинності законів NN 797-VI та 1075-VI повинна проводитись за ставками, визначеними у статті 3 Закону N 1963-XII, з урахуванням внесених змін. Податок, сплачений фізичними особами - власниками транспортних засобів перед реєстрацією (перереєстрацією) та технічним оглядом до набрання чинності законів NN 797-VI та 1075-VI, не підлягає перерахуванню у зв'язку зі зміною ставок податку після його сплати, оскільки обов'язок платника податку виконано відповідно до чинного на момент сплати законодавства.
   
   Заступник Голови
   С. І. Лекарь
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей541
mod_vvisit_counterВчера посетителей4383
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей28683
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей68176
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27342457

We have: 40 guests online
0: 3.81.89.248
 , 
0