ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
   
   ДОВІДКА
   
   від 23.07.2009 р.
   
   Щодо розпорядження КМУ №757-р


   
   Розпорядженням КМУ від 01.07.2009 р. N 757-р "Деякі питання адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)" (далі - Розпорядження N 757) врегульовані питання:
   
   1. Формування платниками ПДВ податкового кредиту на підставі податкових накладних звітного періоду.
   
   Мета - виключити можливість появи накладних після ліквідації чи банкрутства підприємств, виписаних до запровадження розшифровок податкових зобов'язань і кредиту або виписаних без фактичного проведення господарської операції.
   
   Суб'єкти господарювання намагаються мінімізувати податкові зобов'язання шляхом включення до податкового кредиту податкових накладних, які виписані до 01.03.2008 р.
   
   Ціна питання:
   
   У січні - травні 2009 р. 24 тис. платників сформували податковий кредит з ПДВ за рахунок податкових накладних, виписаних до березня 2008 р. на суму 5,6 млрд. грн.
   
    2. Припинення незаконної діяльності вигодоформуючих суб'єктів (податкових ям) шляхом анулювання реєстрації платника ПДВ за результатами підтвердження органами ДПС фактів невключення платниками до складу податкових зобов'язань виписаних податкових накладних в обсягах, що сумарно перевищують 300 тис. грн.
   
   Мета - блокувати виписку податкових накладних і формування фіктивного податкового кредиту "податковими ямами" шляхом анулювання їх реєстрації платниками ПДВ.
   
   На сьогодні у липні на виконання вимог розпорядження анульовано реєстрацію однієї тисячі (1,085) вигодоформуючих суб'єктів.
   
    3. Зобов'язано ДПАУ створити реєстр та історію засновників та керівників підприємств, що використовуватиметься як при реєстрації платників ПДВ, так і при здійсненні контрольно-перевірочних заходів.
   
   Створення бази даних несумлінних засновників та керівників підприємств виключить можливість реєстрації фіктивних підприємств, підприємств на підставних осіб, за адресами масової реєстрації, а також платників ПДВ без наявності активів або без економічної мети ведення господарської діяльності.
   
   Із зареєстрованих 276,6 тис. платників ПДВ - юридичних осіб значна кількість належить до групи ризику (30 тис.), у тому числі:
   
   відсутні за місцем знаходження - 6,3 тис.;
   
   відсутні підтвердження відомостей - 6,2 тис.;
   
   направлено запит про встановлення місця знаходження - 3,3 тис.;
   
   визнано банкрутами - 2,1 тис.;
   
   розпочато ліквідаційну процедуру - 1,7 тис.
   
   При цьому податкові органи не мають права відмовити у видачі свідоцтва платника ПДВ.
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей691
mod_vvisit_counterВчера посетителей3403
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей13447
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей13447
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27254180

We have: 25 guests, 1 bots online
0: 52.90.49.108
 , 
0