МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
   
   РОЗ'ЯСНЕННЯ
   
   від 22.05.2009 р.
   
   Щодо порядку сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування


   
   21.05.2009 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову N 505 "Про порядок сплати та зарахування сум внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачених фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування".
   
   Як відомо, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року N 366 сплачують різницю між страховим внеском, визначеним особою - підприємцем самостійно (але не меншим мінімального страхового внеску), та сумою, яка перераховується до Пенсійного фонду України від єдиного (42 %) та фіксованого (10 %) податку.
   
   Підприємці, які є пенсіонерами за віком або інвалідами, які не використовують працю найманих працівників, сплачують зазначену різницю на добровільних засадах.
   
   Перерахування цих сум здійснюються на рахунок Пенсійного фонду України N 37172200035323, відкритий у Державному казначействі України (МФО 820172, ЄДРПОУ 00035323). При цьому у полі платіжного доручення "Призначення платежу", платник повинен зазначати:
   
   - прізвище, ім'я, по батькові;
   
   - ідентифікаційний номер (за його відсутності - серія та номер паспорта);
   
   - період за який сплачено внески;
   
   - код згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) або код районного (міського) управління Пенсійного фонду, де зареєстрований платник (коди за КОАТУУ розміщені на сайті Державного комітету статистики України www.ukrstat.gov.ua, вікно "Методологія та звітна документація", розділ "Класифікація").
   
   Додаткова реєстрація в органах Фонду не проводиться, додаткова звітність не запроваджується.
   
   Відповідно до норм частини 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" обов'язковий платіж сплачується до 20 числа місяця наступного за звітним кварталом. Тобто підприємці повинні здійснити доплату до обраної суми страхового внеску за 2009 рік у такі терміни:
   
   за II квартал (травень, червень) - не пізніше 20 липня 2009 року;
   
   за III квартал - не пізніше 20 жовтня 2009 року;
   
   за IV квартал - не пізніше 20 січня 2010 року.
   
   Дані про сплату страхових внесків вносяться Пенсійним фондом України до системи персоніфікованого обліку для врахування при обчисленні пенсії.
   
   Не пізніше 5 квітня року, наступного за звітним органи Пенсійного фонду проводять звірку сум сплачених страхових внесків та протягом 10 днів після її закінчення повідомляють про результати звірки платників.
   
   Платникам, які за результатами цієї звірки мають недоїмку (несплачені страхові внески за попередній рік) і сплатять її протягом 30 днів після отримання повідомлення, штрафні санкції та пеня за несвоєчасну сплату внесків не нараховуються.
   
   Протягом 3-х років Пенсійним фондом України не будуть проводитися перевірки фізичних осіб, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований та єдиний податки) та сплачують внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1722
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей9692
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей1722
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27276003

We have: 66 guests, 1 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0