ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 02.03.2009 р. N 1863/6/16-1516-26, N 4177/7/16-1517-26
   
   Щодо особливостей податкового обліку з ПДВ філій
   (Витяг)


   
   Листами Державної податкової адміністрації України від 09.04.2008 р. N 7330/7/16-1417, від 01.12.2008 р. N 24738/7/16-1517 та від 31.12.2008 р. N 27539/7/16-1517 надано роз'яснення щодо процедури скасування реєстрації філій як платників податку на додану вартість.
   
   Відповідно до зазначених роз'яснень скасування реєстрації філій як платників здійснюється з початку бюджетного року (з 01.01.2009 р.).
   
   Податковий облік операцій з поставки філіями чи структурними підрозділами товарів (послуг) (відображення податкових зобов'язань та формування податкового кредиту) та подання податкової звітності з податку на додану вартість повинно забезпечувати підприємство - платник податку на додану вартість, до складу якого входять філії чи структурні підрозділи.
   
   Пунктом 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.97 р. N 165 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.06.97 р. за N 233/2037) із змінами і доповненнями (далі - Порядок N 165), визначено, що якщо філії та інші структурні підрозділи платника податку самостійно здійснюють поставку товарів (послуг) та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник податку, до складу якого входять такі філії, може делегувати філії або структурному підрозділу право виписки податкових накладних.
   
   Для цього платник податку повинен кожній філії чи структурному підрозділу присвоїти окремий код (номер, шифр), про що письмово довести до відома державного податкового органу за місцем його реєстрації як платника податку на додану вартість. Відповідальність за недотримання вимог даного Порядку філіями та структурними підрозділами несе платник податку на додану вартість.
   
   При складанні податкової накладної філією чи структурним підрозділом платника податку порядковий номер податкової накладної встановлюється з урахуванням присвоєного коду (номера, шифру) і визначається числовим значенням через дріб. У чисельнику номера податкової накладної проставляється порядковий номер, а в знаменнику - код (номер, шифр) (п. 3 Порядку N 165).
   
   З урахуванням викладеного при складанні податкових накладних такою філією чи іншим структурним підрозділом платника податку:
   
   при заповненні реквізиту "Особа (платник податку) - продавець" разом із назвою головного підприємства, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, необхідно зазначити назву філії або структурного підрозділу, які відповідно до наданого їм права здійснюють виписування податкової накладної;
   
   при заповненні реквізиту "Місцезнаходження продавця" вказується місцезнаходження юридичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, поряд з яким може вказуватися і адреса філії або структурного підрозділу, якому делеговане право виписування податкових накладних.
   
   Відповідно до п. 18 Порядку N 165 всі складені примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати поставку товарів (послуг), та скріплюються печаткою такого платника податку - продавця.
   
   Відповідно до Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, та Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, затверджених наказом МВС України від 11.01.99 р. N 17 (далі - Інструкція N 17), підприємства, установи, організації, господарські об'єднання, суб'єкти підприємницької діяльності, об'єднання громадян, суб'єкти господарювання однієї з інших організаційних форм підприємництва можуть мати тільки по одному примірнику основної каучукової або металевої печатки.
   
   Якщо в діяльності зазначених організацій недостатньо використання однієї печатки, то є припустимим - згідно з наказом, розпорядженням або рішенням - виготовлення додаткових печаток з цифрами "1", "2" і т. д., а також простих круглих печаток та різних штампів для: секретаріатів; секретних відділів (спецчастини); канцелярії (загального відділу); управлінь справами; адміністративно-господарських управлінь (відділів); управлінь (відділів) кадрів, а також інших, які передбачені статутом, положенням або наказом по цих підприємствах.
   
   Філіям, іншим відокремленим підрозділам підприємств, установ, організацій, господарських об'єднань, суб'єктів підприємництва, об'єднань громадян, зареєстрованих в Україні, інших організаційних форм підприємництва дозволяється виготовлення каучукових і металевих печаток, якщо це передбачено статутом, положенням або наказом про ці філії. У цьому разі в текст печаток вміщується слово "Філія".
   
   Враховуючи зазначене, а також специфіку роботи окремих підприємств, які мають кілька структурних підрозділів (філій) в різних районах міста та області, в деяких випадках значну територіальну розгалуженість окремого підприємства, безперервний цикл виробництва, Державна податкова адміністрація України вважає за можливе за умови дотримання норм Інструкції N 17 виготовити окремо для кожної філії спеціальну печатку, яка крім інших встановлених ознак мала б окремий номер, що відповідає номеру шифру чи коду філії, назву філії, її ідентифікаційний код та індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість головного підприємства, яким філії делеговано право виписки податкових накладних.
   
   При цьому слід враховувати те, що податкова накладна є звітним розрахунковим документом, а тому вона повинна засвідчуватися печаткою, яка використовується філією для засвідчення аналогічних документів (платіжних доручень, звітів тощо)
   
   Згідно з п. 9.7 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" копії Свідоцтва про реєстрацію, засвідчені податковим органом, мають бути розміщені в доступних для огляду місцях у приміщенні платника податку та в усіх його відокремлених підрозділах.
   
   Для засвідчення копій Свідоцтва платник податку на додану вартість подає до податкового органу заяву про засвідчення копій Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість за формою N 2-РК (додаток 10 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000 р. N 79 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.04.2000 р. за N 208/4429)) (далі - Положення N 79), додає відповідну кількість копій Свідоцтва та при поданні заяви пред'являє оригінал Свідоцтва.
   
   Порядок засвідчення копій Свідоцтв про реєстрацію платників податку на додану вартість визначено п. 14.4 Положення N 79.
   
   Заступник Голови
   С. Чекашкін
   
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1951
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей9921
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей1951
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27276232

We have: 55 guests, 3 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0