ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
   ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ
   
   ЛИСТ
   
   від 12.03.2009 р. № 05-31-443
   
   Щодо відповідальності страхувальника за несвоєчасну сплату страхових внесків


   
   Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розглянула Ваш лист щодо відповідальності страхувальника за несвоєчасну сплату страхових внесків і повідомляє.
   
   Статтею 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. № 2240 передбачена окрема відповідальність страхувальника, як за несвоєчасну сплату, так і за неповну сплату страхових внесків.
   
   За неповну сплату (нарахування) страхових внесків на страхувальника накладається штраф у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати, а у разі повторного порушення – у трикратному розмірі зазначеної суми.
   
   За несвоєчасність сплати страхових внесків накладається штраф у розмірі 50 відсотків суми належних до сплати страхових внесків.
   
   В пункті 5.4 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженої постановою правління Фонду від 26.06.2001 р. № 16 зазначено, що у разі самостійного виявлення своєчасно не нарахованих і не сплачених сум страхових внесків страхувальники самі зобов'язані донарахувати страхові внески, нарахувати пеню на всю суму недоїмки за весь період прострочки платежу, протягом п'яти робочих днів з дня виявлення прострочки повідомити орган Фонду у письмовій формі особисто або поштовим відправленням.
   
   Також, пунктом 3 Порядку виправлення помилок минулих звітних періодів у звітності страхувальників, затвердженого постановою правління Фонду від 25.12.2003 р. № 123 (далі – Порядок № 123) передбачено, що у разі, якщо страхувальник самостійно, до початку перевірки органом Фонду, виявив помилки, що містяться у раніше поданій ним звітності, і які стосуються правильності нарахування суми страхових внесків до Фонду та витрат за загальнообов'язковим соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, такий страхувальник повинен вжити невідкладних заходів щодо їх виправлення шляхом письмового повідомлення про факт та зміст помилок робочому органу Фонду за місцем реєстрації, у якому мають бути відображені причини виникнення помилок та надано розрахунок сум донарахованих (зменшених) внесків.
   
   Згідно пункту 8 Порядку № 123, у разі самостійного повідомлення страхувальником робочому органу Фонду про факт виявлення помилки та перерахування нарахованих ним, у разі недоплати, страхових внесків та пені у повному обсязі до початку перевірки органом Фонду, штрафи до страхувальника не застосовуються.
   
   Враховуючи зазначене, діючими нормативно-правовими актами передбачено звільнення страхувальників від відповідальності у вигляді штрафних санкцій лише у разі самостійного виправлення помилки пов’язаної із не нарахуванням і не сплатою страхових внесків.
   
   Перший заступник директора
   Е.Д. Ушаков
   
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей2485
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей10455
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей2485
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27276766

We have: 34 guests, 1 bots online
0: 18.212.120.195
 , 
0