Система електронної подачі звітності, запроваджена навесні цього року, викликала бурю обурення у підприємців. Податківці обіцяли не брати ні копійки з компаній, що перейшли на віртуальне спілкування з ними. І дотримали слова: замість них плату бере ТОВ «Ефективні інформаційні системи», яке також готове надавати послуги по подачі звітності ще вісім контролюючих органів. А вже в наступному році ця компанія може стати єдиним посередником віртуального спілкування бізнесу і органів влади.
   
   До травня нинішнього року перехід на бездокументарну форму подання звітів був украй простий: підприємство укладало договір з податковою інспекцією за місцем своєї реєстрації, що давало йому право відсилати їх відразу ж на електронну адресу податкової. Після перевірки звіту компанія отримувала повідомлення або про відсутність претензій до нього, або про знайдені помилки і з проханням зв'язатися з інспектором для уточнення спірних моментів. Однак на початку літа на ринку з'явився посередник - ТОВ «Ефективні інформаційні системи», яке стало ненав'язливо пропонувати суб'єктам господарювання свої послуги з доставки електронних звітів всім контролюючим органам, які їх приймають (ДПАУ, Пенсійний фонд, Держкомстат, Центр зайнятості, фондів соціального страхування, Єдиного реєстру юросіб і фізосіб-підприємців, а також Мінпраці та соцполітики). Вартість річного абонемента на обслуговування для юросіб становить 960 грн., для підприємств, що працюють на спрощеній системі, 690 грн., для приватних підприємців - 360 грн. У ДПАУ ніби як запевняли, що відправляти електронні звіти безпосередньо можна і в подальшому - на адресу центрального апарату. Однак, подавши чергову звітність, компанії отримали повідомлення про те, що з вересня податкова повністю переходить на роботу через «спец-оператора» - ТОВ «Ефективні інформаційні системи», а в листах, розміщених на офіційному сайті податкової, стали розписуватися переваги роботи через посередника. «Платник податків, користуючись послугами оператора електронної звітності, отримує можливість користування «єдиним вікном» подання звітності в вісім державних органів засобами телекомунікаційного зв'язку з накладанням електронного цифрового підпису, цілодобове обслуговування, гарантовану та швидку доставку звітів органам ДПС та своєчасне отримання квитанцій, гарантію від несанкціонованого перегляду звітності, ведення архіву електронних копій квитанцій», - говориться в одному з таких повідомлень.
   
   Необхідність у подібній агітації не було, адже у підприємств не залишалося іншого виходу, крім як замовити послуги посередника. «Кілька разів, коли ми пробували надсилати звітність на центральний шлюз ДПАУ, він не спрацьовував, приходили повідомлення про помилку. Створюється враження, що в податковій спеціально відключають сервер або окремий ящик, щоб продемонструвати нестабільність роботи з ними безпосередньо», - розповів «ДС» один з підприємців. Податківці пояснюють такий стан справ та необхідність залучення посередника недостатнім фінансуванням. У департаменті інформаційно-аналітичного забезпечення процесів оподаткування ДПАУ збої пояснили відсутністю достатнього фінансування для повноцінного і безперебійного забезпечення системи обробки даних. Насправді реальну причину того, що відбувається легко пояснити прямою зацікавленістю податківців в існуванні посередника.
   
   ТОВ «Ефективні інформаційні системи» засноване в 2007 р. Ігорем Тараненко (керує ТОВ «Бест-Бюджет», що випускає програмне забезпечення під ТМ «Бест-Звіт»), Дмитром Шеметом (очолює один з підрозділів «Бест-Бюджету») та Олесею Линник (раніше стояла на чолі «Бест-Бюджет»). Потім, у серпні 2008 р., в компанію прийшов новий склад засновників: Григорій Новопашин (засновник Українського університету фінансів і права при Тендерній палаті), Сергій Лінник (ООО «Інтелект Сервіс»), Олександр Дешевий (за даними «ДС», головний юрист ЗАТ «Софтлайн», яка займається розробкою програмного забезпечення для державних органів) і Сергій Кушнірук (працював в ДП «Українські спеціальні системи», що належить Держслужбі спецзв'язку). Директором ТОВ став Петро Краснов - один з юристів Тендерної палати. У свою чергу вищезазначене ТОВ «Інтелект Сервіс» є співзасновником Українського сертифікаційного центру, акредитованого центру сертифікації електронних ключів. Саме його програмне забезпечення та ключі використовуються при подачі звітності в ДПАУ через «Ефективні інформаційні системи».
   
   В Держкомпідприємництва, куди «ДС» звернулася з проханням прокоментувати ситуацію, не бачать нічого поганого в існуванні посередника. «За моєю інформацією, у податковій зараз працюють шість таких операторів, Пенсійному фонді - вісім. І, звичайно ж, це тільки альтернатива самостійної подачі звіту, можливості спілкуватися з контролюючими органами в підприємств ніхто не забирає. Бізнес швидко зорієнтується: заощадивши 960 грн. в рік, самому надсилати звіти в усі контролюючі органи або здати їх посереднику, який розішле все сам», - заявила в інтерв'ю «ДС» голова комітету Олександра Кужель. У департаменті ж інформаційно-аналітичного забезпечення процесів оподаткування ДПАУ «ДС» підтвердили, що через кілька місяців звіти можна буде здавати виключно через посередників. «Ми вже уклали договори про співпрацю із двома спецоператорами зв'язку: ТОВ «Ефективні інформаційні системи» та ТОВ «Оператор електронної реєстрації та звітності». Також в податкову звернулася ще одна організація з заявкою про надання послуг оператора зв'язку, яка знаходиться на етапі розгляду», - додали у відомстві. Зайшовши на сайти «Ефективних інформаційних систем» і «Оператор електронної реєстрації та звітності», можна виявити, що контактні номери телефонів та обличчя, до якого слід звертатися для роботи з дилерською мережею, одне і те ж - Тетяна Рафальська. Як з'ясувала «ДС», ці компанії нещодавно об'єдналися.
   
   За словами пані Кужель, її відомство теж збирається укласти договір з новою компанією для впровадження системи електронної реєстрації підприємців. «Що мені цікаво в цій фірмі? Те, що вона відразу виходить на всі органи, вона єдина надає таку послугу. Для мене важливо, що інформація подана в одне вікно, і цього достатньо, щоб вас протягом доби зареєстрували. Якщо я не використовую зараз цю можливість, я не введу в найближчі 10 років», - пояснює вона, додаючи, що компанію-посередника обов'язково виберуть в ході тендера. Правда, поки брати в ньому, як запевняють офіційні захисники підприємців, виявила бажання лише одна фірма... Все той же «Оператор електронної реєстрації та звітності».
   
   В найближчому майбутньому поле діяльності цієї компанії може ще більше розширитися. Згідно з урядовим розпорядженням від 9 вересня №1087-р «Деякі питання організації електронного документообігу та звітності» до початку майбутнього року повинні бути стандартизовані ключі і форми електронної звітності для всіх держструктур. Не виключено, що розробкою цих стандартів під егідою Держспецзв'язку займуться ті ж компанії, які вже фігурують в схемі подачі електронної звітності: ДП «Українські спеціальні системи», ТОВ «Інтелект Сервіс», ЗАТ «Софтлайн».
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1788
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей9758
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей1788
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27276069

We have: 104 guests, 1 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0