28.01.2021
Posted in Бухгалтерия - Архив сайта 2009
Наближається свято - Новий рік, а значить, наближається час дарувати подарунки. Подарунки дарують не тільки Дід Мороз і Снігуронька, але й підприємства та організації. Розглянемо, як правильно оподатковувати податком.Новорічні подарунки для дітей працівників підприємство може придбати різними способами. Найпоширеніші з них - придбання подарунків за рахунок коштів профспілкової організації, коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності або власних коштів підприємства.
На сьогоднішній день законом, який регулює порядок оподаткування дитячих новорічних подарунків, є Закон України від 30.11.2000 р. N 2117-III «Про звільнення від оподаткування коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» (далі - Закон), прийнятий як виняток із загальних положень, встановлених частиною третьою статті 1 Закону України «Про систему оподаткування».
В першу чергу слід зазначити, що до зазначеного Закону були внесені зміни Законом України від 19.12.2008 № 779, які набули чинності з 1 січня 2009 року.
Отже, даний Закон є спеціальним і, починаючи з поточного року, діє щорічно в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року.
Даним Законом передбачено, що вартість святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи, отримані дітьми від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських (у тому числі профспілкових) організацій та створених ними закладів освіти, охорони здоров'я та культури, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів, не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб-батьків таких дітей.
При цьому під дитячими святковими подарунками розуміються набори товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше 8 відсотків прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.
Таким чином, враховуючи, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» прожитковий мінімум для працездатної особи станом на 01.01.2009 р. становив 669 грн., то неоподатковувана вартість новорічних подарунків у 2009 році (на період з 15 листопада до 31 грудня) становить 669 х 8% = 53,52 грн. На період з 1 січня до 15 січня 2010 року такий показник буде інший - в залежності від прожиткового мінімуму для працездатної особи, який буде встановлено на 1 січня 2010 року.
Якщо ж подарунок коштуватиме дорожче, ніж зазначені показники, то суму перевищення його вартості над ними необхідно обкладати податком з доходів фізичних осіб за ставкою 15%.
Що стосується податкового розрахунку за ф. № 1ДФ, то податкові агенти повинні подавати його тільки у випадках видачі дитячих новорічних подарунків та квитків конкретному платнику податку, в якого виникають податкові зобов'язання зі сплати податку із суми, що є різницею між фактичною вартістю подарунка і показником, який розраховується в залежності від прожиткового мінімуму.
Новорічні подарунки за рахунок коштів профспілок
Профспілкова організація підприємства має право дарувати дітям членів профспілки новорічні подарунки та оплачувати вартість квитків на новорічно-різдвяні заходи. Кошти на придбання новорічних подарунків, проведення дитячих ранків, повинні бути заплановані в кошторисі доходів та витрат профспілки і з метою оподаткування їх необхідно розглядати з урахуванням Закону України «Про звільнення від оподаткування коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків». Порядок видачі подарунків, придбаних за рахунок профспілкового бюджету, визначається відповідним рішенням профспілкового комітету або колективним договором.
Новорічні подарунки за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Діти батьків, застрахованих в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (ФССВПТ), теж забезпечуються новорічними подарунками. Подарунки за рахунок коштів ФССВПТ видаються малолітнім дітям у віці до 14 років, так як, згідно ст. 6 Сімейного кодексу України, малолітніми дітьми вважаються діти у віці до чотирнадцяти років.
Згідно пп. 4.3.1. 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються суми державної матеріальної та соціальної допомоги у вигляді адресних виплат коштів та надання соціальних послуг відповідно до закону, житловими та іншими субсидіями або дотаціями, компенсаціями (включаючи допомогу по вагітності та пологах), винагородами та страхових виплат, які отримуються платником податку відповідно з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до закону. Ці доходи не відображаються в річній податковій декларації платника податку.
Тому вартість дитячих подарунків, наданих за рахунок коштів ФССВПТ, не обкладається податком з доходів фізичних осіб.
Новорічні подарунки за рахунок власних коштів підприємства
Оподаткування доходів батьків у вигляді отриманого дитячого подарунка або квитка на новорічне свято за рахунок власних коштів підприємства має бути здійснено відповідно до вимог Закону № 889. Зокрема, у разі отримання новорічного подарунка працівником від роботодавця на інших умовах, ніж зазначено вище, вартість такого подарунка прирівнюється до додаткового блага і включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу працівника з оподаткуванням цього доходу податком з доходів.
У разі одержання подарунку на свята від особи, яка не є роботодавцем, слід зазначити: відповідно до пп. 4.2.9 ст. 4 Закону № 889, якщо додаткові блага, в тому числі безоплатно отримані товари, що надаються особою, що не є працедавцем платника податку, такі доходи прирівнюються до подарунків з їх відповідним оподаткуванням.
Комментарии
< Предыдущая | Следующая > |
---|
Предыдущие материалы:
- З 1 січня 2010 року запроваджується нова звітність до Пенсійного фонду
- Індекс інфляції у листопаді - 101,1%
- Змінилися номери телефонів відділу централізованої обробки електронних звітів ДПАУ
- У Раді зареєстровано законопроект "Про єдину систему збору та обліку внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"
- Партнерство дпа і Держкомпідприємництва
- Затверджено новий Реєстр РРО
- Податкова готує нову форму декларації з податку на прибуток
- ДПАУ: Адміністрування податку на прибуток і ПДВ в Україні має значні резерви
- Пропозиції податкової щодо змін до Порядку обліку платників податків
- Уряд прийняв розпорядження про перенесення робочих днів у 2010 році
- Безоплатність подачі податкової електронної звітності хочуть закріпити на законодавчому рівні
- Сплачувати податок з доходів від видів підприємницької діяльності, які не зазначено у свідоцтві про сплату єдиного податку
- В.Ющенко підписав закон про подолання наслідків фінансової кризи, що скорочує термін повернення валютної виручки до 90 днів
- Чергова «пряма» телефонна лінія від ДПАУ
- Проект нової Декларації з прибутку
- Парламент може знову збільшити мінімальний розмір статутного капіталу для банків та збільшити терміни повернення валютної виручки
- ДПАУ оцінює схильність платників до здійснення уявних операцій з формування безпідставного податкового кредиту
- Розпорядження КМУ щодо перенесення робочих днів у 2010 р.
- Скасовані антикризові заходи для аграріїв
- ДПАУ пропонує ввести щомісячну сплату податку на прибуток
- З 1 січня 2010 р. набирає чинності нова форма реєстру отриманих та виданих податкових накладних
- Про подання податкової звітності з податку на прибуток за 11 місяців 2009 року (лист ДПАУ від 02.12.2009 № 26806/7/15-0217)
- Облік платників "брудного" збору
- Внесені зміни до П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва»
- Особливості адміністрування збору за забруднення навколишнього середовища у зв'язку із змінами законодавства (лист ДПАУ від 22.10.2009 р. №23120/7/15-0817)
- Президент призупинив дію розпорядження КМУ від 23.09.2009 р. №1178-р «Питання Загального реєстру податкових накладних»
- Індекс інфляції в жовтні - 100,9%
- Проект Постанови КМУ «Деякі питання сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування»
- Ю.Тимошенко пропонує створити інтернет-ресурс для обговорення проектів нормативно-правових актів
- Платникам збору на розвиток виноградарства та хмелярства за свої помилки доведеться відповідати за новою формою
- Персоніфікована звітність може стати щомісячної
- Кабмін має намір ввести 15%-вий податок для " спрощенців"
- Регулювання оподаткування розпорядженнями і постановами КМУ незаконно(лист Держкомпідприємництва від 01.10.2009 р. №11798)
testtest