24.01.2021
Posted in Бухгалтерия - Архив сайта 2009
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 04.11.2009 р. N 24259/7/16-1517-26
Державна податкова адміністрація України розглянула лист щодо відображення у податковій декларації з податку на додану вартість податкових накладних, які були виписані у попередніх періодах, а отримані у звітному періоді, та документального підтвердження затримки в одержанні таких податкових накладних і повідомляє.
Згідно з підпунктом 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон) підставою для включення до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг) є податкові накладні чи митні декларації (інші подібні документи згідно з пп. 7.2.6 цього пункту).
Відповідно до підпункту 9.2 пункту 9 Порядку ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.06.2005 р. N 244, зі змінами та доповненнями, отримані податкові накладні, розрахунки коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2 до податкової накладної), вантажні митні декларації, а також інші подібні документи (згідно з підпунктом 7.2.6 пункту 7.2 статті 7 Закону) відображаються у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних за датою отримання зазначених документів.
Отже, у разі отримання податкових накладних, що виписані в різних податкових періодах, а надійшли із запізненням в одному періоді (за наявності документального підтвердження такого запізнення), платник податку - покупець товарів (робіт, послуг) повинен на дату отримання зазначених документів відобразити їх у графі 2 реєстру отриманих та виданих податкових накладних (далі - Реєстр), затвердженого наказом ДПА України від 30.06.2005 р. N 244 "Про порядок ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних", із змінами та доповненнями (далі - Порядок N 244), та за умови виконання норм підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону має право відобразити такі податкові накладні в податковій декларації з податку на додану вартість у поточному періоді.
Відображення у податковій звітності таких податкових накладних має здійснюватися шляхом відображення їх у рядку 16.4 "Інші випадки" податкової декларації з податку на додану вартість.
Оскільки податкова накладна згідно з підпунктом 7.2.3 пункту 7.2 статті 7 Закону є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом, а відповідно до пункту 2 Порядку оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.97 р. N 799 (далі - Порядок N 799), звіти, розрахункові документи і декларації (далі - звіти) приймаються до відправлення листами (посилками, бандеролями) з оголошеною цінністю (далі - поштові відправлення) з позначкою "Звіт" та з рекомендованим повідомленням про вручення, то податкові накладні, які відправляються продавцем поштою покупцю, повинні надсилатися поштовим листом з рекомендованим повідомленням про вручення.
Враховуючи зазначене, податкові накладні, які відправляються продавцем поштою покупцю, повинні надсилатися поштовим листом з рекомендованим повідомленням про вручення.
Згідно з пунктом 10 Порядку N 799 у містах Києві та Севастополі, обласних центрах, містах обласного підпорядкування, районних центрах повідомлення про вхідні поштові відправлення доставляються адресатам не пізніше робочого дня, що настає після надходження відправлення до підприємства поштового зв'язку.
Рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень видаються адресатам під розписку (пункт 11 Порядку N 799).
Також пунктом 6 Порядку N 799 передбачено, що відправнику надсилається повідомлення після вручення поштового відправлення адресату.
Таким чином, документальним підтвердженням у покупця - платника податку на додану вартість при включенні до складу податкового кредиту сум податку на додану вартість на підставі податкової накладної, отріманої в інших податкових періодах, ніж дата їх виписки, є документ, який підтверджує надходження такої податкової накладної від продавця, а саме лист з рекомендованим повідомленням про вручення із зазначенням на ньому відбитку календарного штемпеля (за умови дотримання інших вимог Закону щодо формування податкового кредиту).
При цьому відповідно до абзацу іншого пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 р. N 1120-р "Деякі питання адміністрування податку на додану вартість" нарахування податкового кредиту з використанням податкової накладної, отріманої у попередніх звітних періодах з порушенням вимог підпункту 7.5.1 пункту 7.5 статті 7 Закону, є підставою для проведення позапланової виїзної перевірки такого платника податку органами державної податкової служби.
Заступник Голови
Про. Любченко
Комментарии
< Предыдущая | Следующая > |
---|
Предыдущие материалы:
- З 1 січня 2010 року запроваджується нова звітність до Пенсійного фонду
- Індекс інфляції у листопаді - 101,1%
- Змінилися номери телефонів відділу централізованої обробки електронних звітів ДПАУ
- У Раді зареєстровано законопроект "Про єдину систему збору та обліку внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"
- Партнерство дпа і Держкомпідприємництва
- Затверджено новий Реєстр РРО
- Податкова готує нову форму декларації з податку на прибуток
- ДПАУ: Адміністрування податку на прибуток і ПДВ в Україні має значні резерви
- Пропозиції податкової щодо змін до Порядку обліку платників податків
- Уряд прийняв розпорядження про перенесення робочих днів у 2010 році
- Безоплатність подачі податкової електронної звітності хочуть закріпити на законодавчому рівні
- Сплачувати податок з доходів від видів підприємницької діяльності, які не зазначено у свідоцтві про сплату єдиного податку
- В.Ющенко підписав закон про подолання наслідків фінансової кризи, що скорочує термін повернення валютної виручки до 90 днів
- Чергова «пряма» телефонна лінія від ДПАУ
- Проект нової Декларації з прибутку
- Парламент може знову збільшити мінімальний розмір статутного капіталу для банків та збільшити терміни повернення валютної виручки
- ДПАУ оцінює схильність платників до здійснення уявних операцій з формування безпідставного податкового кредиту
- Розпорядження КМУ щодо перенесення робочих днів у 2010 р.
- Скасовані антикризові заходи для аграріїв
- ДПАУ пропонує ввести щомісячну сплату податку на прибуток
- З 1 січня 2010 р. набирає чинності нова форма реєстру отриманих та виданих податкових накладних
- Про подання податкової звітності з податку на прибуток за 11 місяців 2009 року (лист ДПАУ від 02.12.2009 № 26806/7/15-0217)
- Облік платників "брудного" збору
- Внесені зміни до П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва»
- Особливості адміністрування збору за забруднення навколишнього середовища у зв'язку із змінами законодавства (лист ДПАУ від 22.10.2009 р. №23120/7/15-0817)
- Президент призупинив дію розпорядження КМУ від 23.09.2009 р. №1178-р «Питання Загального реєстру податкових накладних»
- Індекс інфляції в жовтні - 100,9%
- Проект Постанови КМУ «Деякі питання сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування»
- Ю.Тимошенко пропонує створити інтернет-ресурс для обговорення проектів нормативно-правових актів
- Платникам збору на розвиток виноградарства та хмелярства за свої помилки доведеться відповідати за новою формою
- Персоніфікована звітність може стати щомісячної
- Кабмін має намір ввести 15%-вий податок для " спрощенців"
- Регулювання оподаткування розпорядженнями і постановами КМУ незаконно(лист Держкомпідприємництва від 01.10.2009 р. №11798)
testtest