Генеральна рада Світової організації торгівлі затвердила звіт Комітету з обмежень платіжного балансу СОТ, згідно з яким введення в Україні 13-процентної надбавки до митного збору не може бути виправдане погіршенням платіжного балансу і суперечить правилам СОТ. Про ухвалення такого рішення повідомив заступник міністра економіки України Валерій П'ятницький, передає радіо "Свобода".
   
   "Рішення Генради обов'язково для виконання країнами-членами, тому ми виконуватимемо це рішення з урахуванням того, що є звіт Комітету, в якому написано, що ми зобов'язалися до 7 вересня ці заходи, які застосовуються щодо холодильників і автомобілів, які експортуються, скасувати", - сказав В.п'ятницький.
   
   Відзначимо, 18 березня ц.р. Кабінет міністрів прийняв постанову про скасування додаткового 13% мита на імпортні товари, окрім автомобілів і холодильного устаткування.
   
   Раніше, 27 лютого ц.р. Міжнародний валютний фонд закликав Україну проводити відкриту торговельну політику. "Для України дуже важливо залишати свої ринки відкритими. Не потрібно створювати бар'єри в торгівлі і займатися протекціонізмом", - сказав голова представництва МВФ в Україні Макс Альєр.
   
   У свою чергу віце-президент Єврокомісії Гюнтер Ферхойген заявляв, що підвищення Україною на 13% імпортних мит "матиме для неї дуже негативні наслідки". При цьому він нагадав, що Україна з минулого року є членом Всесвітньої торгової організації і повинна дотримуватися її правил.
   
   Нагадаємо, 4 лютого ц.р. Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін у деякі закони України з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв'язку із світовою фінансовою кризою". Даний документ передбачав введення тимчасової цільової надбавки до ставок ввізного мита у розмірі 13% митної вартості товарів, що ввозяться на митну територію України в режимі імпорту, крім товарів критичного імпорту. Президент України Віктор Ющенко підписав цей закон 20 лютого, проте звернувся до Конституційного суду з проханням визнати деякі його положення неконституційними.
   
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей5018
mod_vvisit_counterВчера посетителей3403
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей17774
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей17774
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27258507

We have: 137 guests, 1 bots online
0: 3.92.28.52
 , 
0