Порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати (далі-Порядок) розроблено на виконання Закону України від 24 грудня 2008 року № 795-VІ “Про внесення зміни до статті 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
   
   Згідно Порядку установи банків приймають від страхувальників платіжні доручення або грошовий чек на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховуються страхові внески, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання страхувальником розрахункових документів про перерахування сум страхових внесків у розмірі не менше 1/3 коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у платіжному дорученні або грошовому чеку.
   
   Страхувальники, у яких сума страхових внесків, що підлягає перерахуванню до Пенсійного фонду, у розрахунковому документи менша ніж 1/3 суми коштів на виплату заробітної плати, погоджують цю суму з відповідним управлінням Пенсійного фонду України за місцем взяття на облік такого страхувальника.
   
   З метою уникнення випадків несвоєчасного отримання в установах банків страхувальниками коштів на виплату заробітної плати та забезпечення при цьому сплати страхових внесків у відповідних розмірах зобов'язуємо організувати роботу та визначити відповідальніх працівників за невідкладний (негайний), тобто максимально швидкий без зайвих зволікань, розгляд та погодження довідки-розрахунку, передбаченої Порядком. При перевірці довідки використовуються дані картки особового рахунку платника.
   
   За порушення встановленого порядку та зволікання погодження довідок-розрахунків, керівники органів Пенсійного фонду України несуть персональну відповідальність відповідно до законодавства.
   
   Звертаємо увагу, що Порядок не поширюється на страхувальників, які розібрали спрощену систему оподаткування (єдиний або фіксований податок), а також на підприємства всеукраїнських общественных організацій інвалідів, де кількість інвалідів становить не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих.
   
   Платники єдиного або фіксованого податку самостійно щороку повідомляють установи банків про відповідну систему оподаткування, а підприємства всеукраїнських общественных організацій інвалідів щороку надають установам банків довідку, видану відповідним органом Пенсійного фонду України, що підтверджує зазначений статус.
   
   Така довідка видається один раз на рік на підставі установчих документів страхувальника. Довідка повинна містити обов'язкові реквізити з дотриманням вимог оформлення цього документа.
   
   Щодо застосування цього Порядку до платників фіксованого сільськогосподарського податку слід зазначити наступне.
   
   Оскільки для зазначених платників у 2009 році встановлено спеціальну ставку страхових внесків у розмірі 26,56 % положення Порядку до них не застосовуються.
   
   Органи Пенсійного фонду видають платникам фіксованого сільськогосподарського податку довідку про застосування ними спеціальної ставки у 2009 році.
   
   Довідки видаються органами Фонду на вимогу страхувальників.
   
   Водночас зазначаємо, що впровадження Порядку не змінює строків остаточного розрахунку страхувальників за базовий звітний період, що здійснюється відповідно до вимог частини 6 статті 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та підпункту 5.1.6 пункту 5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрована у Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663.
   
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей4686
mod_vvisit_counterВчера посетителей8669
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей32155
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе61265
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей223920
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце305592
mod_vvisit_counterВсего посетителей25334299

We have: 105 guests, 18 bots online
0: 18.215.62.41
 , 
0