23.01.2021
Posted in Бухгалтерия - Архив сайта 2009
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 02.03.2009 р. N 1863/6/16-1516-26, N 4177/7/16-1517-26
Щодо особливостей податкового обліку з ПДВ філій
(Витяг)
Листами Державної податкової адміністрації України від 09.04.2008 р. N 7330/7/16-1417, від 01.12.2008 р. N 24738/7/16-1517 та від 31.12.2008 р. N 27539/7/16-1517 надано роз'яснення щодо процедури скасування реєстрації філій як платників податку на додану вартість.
Відповідно до зазначених роз'ясненнями яснень скасування реєстрації філій як платників здійснюється з початку бюджетного року (з 01.01.2009 р.).
Податковий облік операцій з поставки філіями чи структурними підрозділами товарів (послуг) (відображення податкових зобов'язань та формування податкового кредиту) та подання податкової звітності з податку на додану вартість повинно забезпечуваті підприємство - платник податку на додану вартість, до складу якого входять філії чи структурні підрозділи.
Пунктом 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.97 р. N 165 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.06.97 р. за N 233/2037) із змінами і доповненнями (далі - Порядок N 165), визначено, що якщо філії та інші структурні підрозділи платника податку самостійно здійснюють поставку товарів (послуг) та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник податку, до складу якого входять такі філії, може делегувати філії або структурному підрозділу право виписки податкових накладних.
Для цього платник податку повинен кожній філії чи структурному підрозділу присвоїти окремий код (номер, шифр), про що письмово довести до відома державного податкового органу за місцем його реєстрації як платника податку на додану вартість. Відповідальність за недотримання вимог даного Порядку філіями та структурними підрозділами несе платник податку на додану вартість.
При складанні податкової накладної філією чи структурним підрозділом платника податку порядковий номер податкової накладної встановлюється з урахуванням присвоєного коду (номера, шифру) і визначається числовим значенням через дріб. У чисельнику номера податкової накладної проставляється порядковий номер, а в знаменнику - код (номер, шифр) (п. 3 Порядку N 165).
З урахуванням викладеного, при складанні податкових накладних такою філією чи іншим структурним підрозділом платника податку:
при заповненні реквізиту "Особа (платник податку) - продавець" разом із назвою головного підприємства, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, необхідно зазначити назву філії або структурного підрозділу, які відповідно до наданого їм права здійснюють виписування податкової накладної;
при заповненні реквізиту "Місцезнаходження продавця" вказується місцезнаходження юридичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, поряд з яким може вказуватися і адреса філії або структурного підрозділу, якому делеговане право виписування податкових накладних.
Відповідно до п. 18 Порядку N 165 всі складені примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати поставку товарів (послуг), та скріплюються печаткою такого платника податку - продавця.
Відповідно до Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, та Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, затверджених наказом МВС України від 11.01.99 р. N 17 (далі - Інструкція N 17), підприємства, установи, організації, господарські об'єднання, суб'єкти підприємницької діяльності, об'єднання громадян, суб'єкти господарювання однієї з інших організаційних форм підприємництва можуть мати тільки по одному примірнику основної каучукової або металевої печатки.
Якщо в діяльності зазначених організацій недостатньо використання однієї печатки, то є припустимим - згідно з наказом, розпорядженням або рішенням - виготовлення додаткових печаток з цифрами "1", "2" і т. д., а також простих круглих печаток та різних штампів для: секретаріатів; секретних відділів (спецчастини); канцелярії (загального відділу); управлінь справами; адміністративно-господарських управлінь (відділів); управлінь (відділів) кадрів, а також інших, які передбачені статутом, положенням або наказом по цих підприємствах.
Філіям, іншим відокремленим підрозділам підприємств, установ, організацій, господарських об'єднань, суб'єктів підприємництва, об'єднань громадян, зареєстрованих в Україні, інших організаційних форм підприємництва дозволяється виготовлення каучукових і металевих печаток, якщо це передбачено статутом, положенням або наказом про ці філії. У цьому разі в текст печаток вміщується слово "Філія".
Враховуючи зазначене, а також специфіку роботи окремих підприємств, які мають кілька структурних підрозділів (філій) у різних районах міста та області, в деяких випадках значно територіальну розгалуженість окремого підприємства, безперервний цикл виробництва, Державна податкова адміністрація України вважає за можливе за умови дотримання норм Інструкції N 17 виготовити окремо для кожної філії спеціальну печатку, яка крім інших встановлених ознак мала б окремий номер, що відповідає номеру шифру чи коду філії, назву філії, її ідентифікаційний код та індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість головного підприємства, яким філії делеговано право виписки податкових накладних.
При цьому слід враховувати те, що податкова накладна є звітним розрахунковим документом, а тому вона повинна засвідчуватися печаткою, яка використовується філією для засвідчення аналогічних документів (платіжних доручень, звітів тощо)
Згідно з п. 9.7 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" копії Свідоцтва про реєстрацію, засвідчені податковим органом, мають бути розміщені в доступних для огляду місцях у приміщенні платника податку та в усіх його відокремлених підрозділах.
Для засвідчення копій Свідоцтва платник податку на додану вартість подає до податкового органу заяву про засвідчення копій Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість за формою N 2-РК (додаток 10 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000 р. N 79 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.04.2000 р. за N 208/4429)) (далі - Положення N 79), додає відповідну кількість копій Свідоцтва та при поданні заяви пред'явлення являє оригінал Свідоцтва.
Порядок засвідчення копій Свідоцтв про реєстрацію платників податку на додану вартість визначено п. 14.4 Положення N 79.
Заступник Голови
С. Чекашкін
Комментарии
< Предыдущая | Следующая > |
---|
Следующие материалы:
- Податкова має намір створити реєстр податкових накладних для поліпшення адміністрування ПДВ
- Роз'яснення КМУ щодо сплати внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності
- Затверджено новий бланк платіжного доручення
- Створена «гаряча лінія» щодо мораторію на перевірки
- Постанова НБУот 29.04.2009 р. № 252 "Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" набуде чинності 16 червня 2009 р.
- Індекс інфляції в червні - 101,1%
- ПФУ і НБУ роз'яснюють питання застосування пункту 2 Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати
- Індекс інфляції у травні
- Роз'яснення Держкомпідприємництва щодо застосування постанови КМУ про мораторій на проведення перевірок до 31 грудня 2010 р.
- Затверджена нова касова "первинка"
- Змінено граничні норми добових витрат для відряджень за кордон
- Роз'яснення ДПАУ щодо особливостей застосування окремих норм Закону України «Про податок на додану вартість».
- Кабмін має намір заборонити планові перевірки підприємців
- Про внесення змін у податкову декларацію з ПДВ (лист ДПАУ від 14.05.2009 р. № 9953/7/16-1117)
- За несвоєчасну сплату внесків у Пенсійний фонд, - штраф 10%
- Набув чинності наказ ДПАУ від 28.04.2009 р. № 221 «Про внесення змін у податкову звітність про ПДВ»
- Електронна звітність до Фонду соцстраху від нещасних випадків
- Оздоровлення дітей за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у 2009 році
- Про централізовану подачу звітів
- Зміни у звітності з ПДВ внесені наказом ДПАУ від 28.04.2009 р. № 221
- З початку року ДПАУ забезпечила план надходжень до держбюджету на 102,8%
- Увага! ПДВ-звітність знову міняють
- НБУ змінює курс долара США
- Для отримання зарплати в банку вводиться довідка - розрахунок про перерахування коштів до ПФУ
- Кабмін звільнить від сборів в ПФ ряд категорій "спрощенців"
- ПФУ розповів про механізм доплати пенсійного внеску спрощенцями - єдинниками
- Індекс інфляції у квітні
- Здача уточнюючого розрахунку з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у зв'язку із зменшенням ставок (лист ГНАУот 29.04.2009 р. №9001/7/17-0317)
- КМУ зобов'язує приватних підприємців сплачувати внески на пенсійне страхування
- Порядок складання звітного (нового звітного, уточнюючого) податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 1 квартал 2009 року (лист ДПАУ від 14.04.2009 р. №7787/7/15-0817)
- Роз'яснення ПФУ щодо застосування постанови від 07.04.2009 р. №12-1 «Про порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати»
- ДПАУ готова не враховувати збитки-2008 в декларації з податку на прибуток за І кв. 2009 року
- Доопрацьований Законопроект про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва
Предыдущие материалы:
- Роз'яснення ДПАУ щодо особливостей реєстрації сільськогосподарських підприємств як суб'єктів спеціального режиму оподаткування з 01.01.2009 р.
- Роз'яснення щодо порядку віднесення на валові витрати безнадійної дебіторської заборгованості (лист ДПАУ від 10.12.2008 р. №25807/7/15-0217)
- Щодо змін до податкової звітності з податку на додану вартість (лист ДПАУ від 04.02.2009 р. №2095/7/16-1116)
- Індекс інфляції в січні
- Бланки статистичної звітності набувають чинності з звітності за січень 2009 р.
- Кабмін відновив права підприємців - платників ПДВ
- ВНЕСЕНО ЗМІНИ У ЗВІТНІСТЬ З ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ
- Постанова КМУ від 28.01.2009 р. №45 «Про скасування постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2008 р. №1118»
- Підписано закон про мінімізацію впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості
- Внесено зміни до форми статистичної звітності 1-П "Терміновий звіт про виробництво промислової продукції (робіт, послуг)"
- Нова форма статистичної звітності „Обстеження інноваційної діяльності організації (підприємства) за період 2006-2008 р.р.”
- Відкликаний законопроект №3518 виключає зі складу валових витрат всі виплати приватним підприємцям
- Лист ДПАУ від 04.02.2009 р. №2102/7/17-0417 «Про постанову Кабінету Міністрів України від 28.01.2009 р. №45»
- Збільшена сума податкового боргу, при якому відправляється перше податкове повідомлення
- Президент не підписуватиме закон про єдиний соціальний внесок
- НБУ зобов'язав банки продавати безготівкову валюту за курсом не вище офіційного
- Прем'єр-міністр України пропонує ввести мораторій на підвищення податків для малого і середнього бізнесу на період світової фінансової кризи
- Про грифі «Затверджено» декларації з ПДВ
- У першому читанні прийнятий Законопроект, що передбачає обов'язковий продаж 50% надходжень в іноземній валюті
- У 2009 р. продовжує діяти заборона на застосування податкових векселів при імпорті (лист ДПАУ від 10.01.2009 р. №135/7/16-1517-22)
- Граничний рівень цін на природний газ для споживачів на 2009 рік
- Облікова ставка НБУ залишилася без змін - 12% (лист НБУ від 16.02.2009 р. N 14-011/778-2395)
- Підприємці мають право на скасування анулювання свідоцтва платника ПДВ (лист ДПАУ від 07.02.2009 р. №1373/5/17-0416)
- Законопроект «Про податок на пальне з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»
- ДПАУ у м.києві повідомляє про відкриття додаткових рахунків для зарахування надходжень до бюджету. Рахунки 2008 року продовжують діяти в 2009 році.
- З 1 січня 2009 р. почалася компанія по декларуванню доходів громадян, отриманих протягом 2008 р.
- Затверджено розмір щомісячного збору за користування радіочастотним ресурсом України
- Бланки статистичної звітності, що набули чинності з звітності за 2008 р.
- Індекс інфляції у грудні
- Збільшено ставки акцизного збору на спирт, алкогольні напої і тютюнові вироби, бензин, автомобілі та пиво
- Основні показники Держбюджету 2009 р.
- З січня 2009 р. діють нові: розмір податкової соціальної пільги та граничний розмір доходу, який дає право на застосування пільги
- Роз'яснення ДПАУ щодо застосування окремих норм підпункту «д» пункту 6.5 статті 6 Закону України «Про податок на додану вартість» (лист ДПАУ від 23.12.2008 р. № 26903/7/16-1517)
testtest