За повідомленням Управління реєстрації та обліку платників податків ДПА України, у зв'язку із затвердженням постановою Кабінету Міністрів України від 21.01.2009 № 23 переліку видів діяльності, на які поширюються норми статті 81 Закону України „Про податок на додану вартість” (далі - Перелік), Державна податкова адміністрація України роз'ясненнями яснює особливості застосування Переліку та здійснення реєстрації сільськогосподарських підприємств як суб'єктів спеціального режиму оподаткування, які виявили бажання зареєструватись як такі суб'єкти, починаючи з 01.01.2009 (далі - Перша реєстрація).
   
   Для Першої реєстрації сільськогосподарське підприємство подає заяву про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість за формою № 1-РС (далі - Заява). У зв'язку із затвердженням Переліку, прийом Заяв про Першу реєстрацію органами державної податкової служби від сільськогосподарських підприємств продовжується до 30.01.2009 включно. До цього терміну сільськогосподарське підприємство може подавати Заяву про Першу реєстрацію:
   
   якщо раніше така Заява не подавалася або якщо органом державної податкової служби попередню Заяву не було прийнято до розгляду чи за результатами розгляду Заяви запропоновано подати нову Заяву;
   
   на заміну раніше поданої - лише до моменту внесення запису до реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування (далі - Реєстр) про проведення Першої реєстрації на підставі раніше поданої Заяви;
   
   повторну - у разі відмови органу державної податкової служби в Першій реєстрації з причини невідповідності видів діяльності, вказаних у Заяві, даним Переліку.
   
   Заяви розглядаються органами державної податкової служби відповідно до пунктів 26 - 28 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000 № 79, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.04.2000 за № 208/4429, із змінами (далі - Положення). За результатами розгляду Заяви, за відсутності підстав для відмови у реєстрації, орган державної податкової служби здійснює реєстрацію суб'єкта спеціального режиму оподаткування та видає Свідоцтво про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування за формою № 2-РС (далі - Спеціальне свідоцтво). У Спеціальному свідоцтві на підставі відомостей, вказівках у Заяві сільськогосподарським підприємством, орган державної податкової служби зазначає перелік видів діяльності підприємства, що входять до Переліку, а також вносити віді діяльності до Реєстру.
   
   Заяви в частині даних про види діяльності сільськогосподарських підприємств розглядаються органами державної податкової служби із урахуванням таких особливостей Першої реєстрації.
   
   Якщо сільськогосподарським підприємством подана Заява про Першу реєстрацію до затвердження, то із переліку видів діяльності, зазначеного підприємством у Заяві, у Спеціальному свідоцтві та Реєстрі мають зазначатися тільки ті види діяльності сільськогосподарського підприємства, які входять до затвердженого Переліку. Якщо жоден вид діяльності, вказаний сільськогосподарським підприємством у Заяві, не відповідає даним Переліку, орган державної податкової служби відмовляє сільськогосподарському підприємству у реєстрації його як суб'єкта спеціального режиму оподаткування.
   
   Якщо сільськогосподарським підприємством подана Заява про Першу реєстрацію протягом десяти днів після затвердження Переліку та в Заяві вказані види діяльності, які не входять до Переліку, орган державної податкової служби відмовляє сільськогосподарському підприємству у реєстрації його як суб'єкта спеціального режиму оподаткування.
   
   У разі змін у даних про види діяльності сільськогосподарського підприємства - суб'єкта спеціального режиму оподаткування, які під час Першої реєстрації були внесені до Спеціального свідоцтва та Реєстру, заміна Спеціального свідоцтва здійснюється у порядку, визначеному пунктом 30 Положення.
   
   Це роз'яснення застосовується виключно у разі реєстрації сільськогосподарських підприємств як суб'єктів спеціального режиму оподаткування з 01.01.2009. Реєстрація сільськогосподарських підприємств як суб'єктів спеціального режиму оподаткування з початку наступних звітних періодів (місяців) здійснюється відповідно до Положення. При такій реєстрації не враховуються особливості застосування Переліку і здійснення реєстрації, зазначені у цьому роз'ясненнями роз'ясненні.
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1364
mod_vvisit_counterВчера посетителей6771
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей20891
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей20891
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27261624

We have: 58 guests, 1 bots online
0: 54.227.97.219
 , 
0