Верховна Рада повторно затвердила закон про подолання негативних наслідків фінансової кризи, яким обмежила валютне кредитування фізичних осіб і скоротила термін повернення до України валютної виручки з 180 до 90 днів
   
   За відповідний законопроект №3585 в четвер проголосувало 380 депутатів.
   
   Як пояснив спікер парламенту Володимир Литвин, спочатку цей закон був прийнятий ще 23 червня, проте він не був підписаний і винесений на нове голосування для усунення неузгодженостей та неточностей, які закралися в містяться в законі поправки до закону про оподаткування прибутку підприємств.
   
   Голова Верховної Ради додав, що цілий ряд норм цього закону вже були прийняті в рамках затвердженого пізніше закону №4630 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей проведення заходів з фінансового оздоровлення банків”.
   
   “Шановні колеги! Я щиро вам дякую, ви навіть не підозрюючи, сьогодні врятували банківську систему і зняли масу конфліктів, які до цього були між клієнтами і банківською системою”, - сказав після голосування народний депутат, перший заступник голови комітету парламенту з питань фінансів і банківської діяльності, голова ради Асоціації українських банків (АУБ) Станіслав Аржевітін.
   
   Раніше, після першого прийняття в червні закону №3585, Аржевітін пояснив, що документ забороняє валютне кредитування фізичних осіб, за винятком лікування та освіти. За його словами, можливість валютного кредитування фізосіб-підприємців зберігається, але лише в безготівковій формі.
   
   Перший заступник голови парламентського фінкомітету повідомив, що законом скорочено термін повернення до України валютної виручки з 180 до 90 днів.
   
   Він також повідомив, що законом встановлюються умови проведення реструктуризації кредитів: реструктуризації підлягають кредити на суму до 1 млн гривень. При цьому передбачено, що після реструктуризації сума платежів по кредиту не повинна перевищувати 25% доходу позичальника.
   
   Закон також регламентує застосування мораторію на примусове виселення із житла, в якому проживає фізособа-іпотекодавець: для збереження житла позичальник повинен не затримувати виплату відсотків по кредиту на строк понад кілька місяців.
   
   Голова ради АУБ також повідомив, що закон вводить мораторій на оподаткування доходу від розміщення депозитів у банку до 2013 року: такий інструмент покликаний стимулювати приплив коштів у банківську систему.
   
   Аржевітін також зазначив, що законом вносяться поправки до закону про банки і банківській діяльності, якими передбачається встановлення вимог до мінімального розміру капіталу банків у гривнях, тоді як раніше - в гривневому еквіваленті в євро, пише “Дело”.
   
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1967
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей9937
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей1967
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27276248

We have: 61 guests, 3 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0