28.01.2021
Posted in Бухгалтерия - Архив сайта 2009
Верховна Рада повторно затвердила закон про подолання негативних наслідків фінансової кризи, яким обмежила валютне кредитування фізичних осіб і скоротила термін повернення до України валютної виручки з 180 до 90 днівЗа відповідний законопроект №3585 в четвер проголосувало 380 депутатів.
Як пояснив спікер парламенту Володимир Литвин, спочатку цей закон був прийнятий ще 23 червня, проте він не був підписаний і винесений на нове голосування для усунення неузгодженостей та неточностей, які закралися в містяться в законі поправки до закону про оподаткування прибутку підприємств.
Голова Верховної Ради додав, що цілий ряд норм цього закону вже були прийняті в рамках затвердженого пізніше закону №4630 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей проведення заходів з фінансового оздоровлення банків”.
“Шановні колеги! Я щиро вам дякую, ви навіть не підозрюючи, сьогодні врятували банківську систему і зняли масу конфліктів, які до цього були між клієнтами і банківською системою”, - сказав після голосування народний депутат, перший заступник голови комітету парламенту з питань фінансів і банківської діяльності, голова ради Асоціації українських банків (АУБ) Станіслав Аржевітін.
Раніше, після першого прийняття в червні закону №3585, Аржевітін пояснив, що документ забороняє валютне кредитування фізичних осіб, за винятком лікування та освіти. За його словами, можливість валютного кредитування фізосіб-підприємців зберігається, але лише в безготівковій формі.
Перший заступник голови парламентського фінкомітету повідомив, що законом скорочено термін повернення до України валютної виручки з 180 до 90 днів.
Він також повідомив, що законом встановлюються умови проведення реструктуризації кредитів: реструктуризації підлягають кредити на суму до 1 млн гривень. При цьому передбачено, що після реструктуризації сума платежів по кредиту не повинна перевищувати 25% доходу позичальника.
Закон також регламентує застосування мораторію на примусове виселення із житла, в якому проживає фізособа-іпотекодавець: для збереження житла позичальник повинен не затримувати виплату відсотків по кредиту на строк понад кілька місяців.
Голова ради АУБ також повідомив, що закон вводить мораторій на оподаткування доходу від розміщення депозитів у банку до 2013 року: такий інструмент покликаний стимулювати приплив коштів у банківську систему.
Аржевітін також зазначив, що законом вносяться поправки до закону про банки і банківській діяльності, якими передбачається встановлення вимог до мінімального розміру капіталу банків у гривнях, тоді як раніше - в гривневому еквіваленті в євро, пише “Дело”.
Комментарии
< Предыдущая | Следующая > |
---|
Следующие материалы:
- Нові рецепти розрахунку середньої зарплати
- НБУ визначив для банків вихідні дні
- ДПАУ намагається ліквідувати схему податкової мінімізації
- Депутати спростили умови ведення бізнесу
- НБУ роз'яснив, як застосовувати нові терміни для здійснення розрахунків в інвалюті
- Відображення в декларації з ПДВ податкових накладних, отриманих із запізненням (лист ДПАУ від 04.11.2009 р. №24259/7/16-1517-26)
- Податківці затвердили план діяльності на наступний рік
- Як правильно платити податки з новорічних подарунків
- Особливості оподаткування ПДВ операцій з надання послуг нерезидентам та послуг, отриманих від нерезидента (лист ДПАУ від 04.12.2009 р. №27085/7/16-1517)
- Внесені зміни до П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва»
- Облік платників "брудного" збору
- Про подання податкової звітності з податку на прибуток за 11 місяців 2009 року (лист ДПАУ від 02.12.2009 № 26806/7/15-0217)
- З 1 січня 2010 р. набирає чинності нова форма реєстру отриманих та виданих податкових накладних
- ДПАУ пропонує ввести щомісячну сплату податку на прибуток
- Скасовані антикризові заходи для аграріїв
- Розпорядження КМУ щодо перенесення робочих днів у 2010 р.
- ДПАУ оцінює схильність платників до здійснення уявних операцій з формування безпідставного податкового кредиту
- Парламент може знову збільшити мінімальний розмір статутного капіталу для банків та збільшити терміни повернення валютної виручки
- Проект нової Декларації з прибутку
- Чергова «пряма» телефонна лінія від ДПАУ
- В.Ющенко підписав закон про подолання наслідків фінансової кризи, що скорочує термін повернення валютної виручки до 90 днів
- Індекс інфляції у листопаді - 101,1%
- Сплачувати податок з доходів від видів підприємницької діяльності, які не зазначено у свідоцтві про сплату єдиного податку
- Безоплатність подачі податкової електронної звітності хочуть закріпити на законодавчому рівні
- З 1 січня 2010 року запроваджується нова звітність до Пенсійного фонду
- Уряд прийняв розпорядження про перенесення робочих днів у 2010 році
- Пропозиції податкової щодо змін до Порядку обліку платників податків
- ДПАУ: Адміністрування податку на прибуток і ПДВ в Україні має значні резерви
- Податкова готує нову форму декларації з податку на прибуток
- Затверджено новий Реєстр РРО
- Партнерство дпа і Держкомпідприємництва
- У Раді зареєстровано законопроект "Про єдину систему збору та обліку внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"
- Змінилися номери телефонів відділу централізованої обробки електронних звітів ДПАУ
Предыдущие материалы:
- Кабінет міністрів має намір затвердити пакет документів, підсилюючих податковий тиск
- З підприємців деруть гроші вже і за подачу звітності
- Індекс інфляції у вересні - 100,8%
- Комітет ВР України щодо незаконності розпорядження КМУ від 23.09.2009 р. №1178-р «Питання загального реєстру податкових накладних»
- Розпорядження КМУ від 09.09.2009 р. №1120-р «Деякі питання адміністрування ПДВ»
- Проект Розпорядження КМУ «Питання Загального реєстру податкових накладних»
- КМУ підтримав ініціативу ДПАУ про введення загального реєстру податкових накладних
- З 1 жовтня мінімальна зарплата становитиме 650 гривень
- Зміни в розташуванні деяких районних відділень статистики м.києва
- ДПАУ про розпорядження КМУ від 09.09.2009 р. №1120-р
- Суд скасував постанову Кабміну по сплаті внесків на обов'язкове пенсійне страхування фізичним особам-суб'єктам підприємницької діяльності
- З 14 жовтня номер телефону консультаційної лінії ДПАУ буде змінено
- Розпорядженням КМУ введений Загальний реєстр податкових накладних
- Рада вирішила збільшити мінімальну зарплату і прожитковий мінімум
- Незважаючи на скасування судом 366 Постанови КМУ продовжує удосконалити механізм сплати внесків на обов'язкове пенсійне страхування фізичним особам-суб'єктам підприємницької діяльності
- Новий розділ нашого сайту - Моя податкова
- ДПАУ розроблений порядок подання податкових накладних для реєстрації у Загальному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді
- Президент скасував дію Указу від 04.09.2009 р. №706 «Про зупинення дії пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 липня 2009 року №757-р та розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 року №838-р»
- Чергові критерії проведення перевірок від Кабміну
- ДПАУ планує створити Єдиний офіс по роботі з великими платниками податків
- Вносити доплату у Пенсійний фонд чи ні - особиста справа кожного підприємця (лист ПФУ у Печерському районі м.києва від 13.10.2009 р. № 15721/02)
- Щодо вкладу (внеску) фізичної особи у вигляді майна до статутного фонду юридичної особи (лист ДПАУ від 12.10.2009 р. №22292/17-0717 )
- Кабмін затвердив Національний план адміністрування податків
- Особливості українського адміністрування ПДВ: чергові заходи Кабміну
- Кабмін оскаржив у суді скасування пенсійних внесків для підприємців
- Внесено зміни до листа ДПАУ від 04.08.2009 р. № 16521/7/16-1517 «Організація роботи на виконання розпорядження КМУ від 17.07.2009 р. № 838-р»
- Указ Президента України № 706/2009 «Про зупинення дії пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 липня 2009 року №757-р та розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 року №838-р»
- Індекс інфляції в серпні - 99,8%
- Указ Президента України № 717/2009 «Про зупинення дії постанови КМУ від 26 серпня 2009 року № 895»
- Кабмін прийняв новий механізм адміністрування ПДВ
- Законопроект про внесення змін до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»
- Комітет ВР України з питань податкової та митної політики звернеться в Генпрокуратуру з рекомендаціями опротестувати розпорядження КМУ №757-р, 837-р, 838-р
- Податкова може приступити до перевірки без надання документа, що є підставою для її проведення
testtest