Президент України Віктор Ющенко не буде підписувати прийнятий Верховною Радою 15 січня закон "Про систему збору та обліку єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", оскільки цим документом, по суті, пропонується узаконити масштабну корупційну схему з щорічним обігом у десятки мільярдів гривень.
   
   Як повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу глави держави, про це заявив керівник президентського Секретаріату Віктор Балога.
   
   Крім того, зазначив він, схвалені парламентом нововведення серйозно порушують конституційні права громадян, і тому не можуть бути підтримані главою держави.
   
   За словами В. Балоги, прийнятий закон є спробою запровадити легальний механізм викачування грошей із суб'єктів господарювання: підприємств, приватних компаній, малого і середнього бізнесу. Причому ці колосальні суми йшли б не казначейство, а осідали на рахунках спритних ділків, які мають політичне прикриття у Кабінеті міністрів і Верховній Раді. Шляхом голосування в парламенті було протягнуто рішення, яке могло б обернутися, з одного боку, значними втратами для економіки, а з іншого - величезними баришами для вузького кола махінаторів.
   
   "Створювалася схема, яка раніше була випробувана на державні закупівлі товарів і послуг за бюджетні кошти. Очевидно після того, як лише завдяки принциповій позиції Президента був зламаний корупційний порядок проведення тендерних процедур, його розробники не змирилися з втратою тіньових надприбутків. Вони пішли іншим шляхом: автори "тендерного клондайку", деякі з яких носять значки народних депутатів від БЮТ, придумали новий метод отримання грошей буквально з нічого, з повітря. В цей раз брудний задум був захований в систему збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", - заявив В. Балога.
   
   Він зазначив, що новим джерелом збагачення повинна була стати якась новостворена Методологічна комісія з питань звітності. Цей орган із незрозумілим статусом - аналог сумнозвісної Тендерної палати - наділявся монопольними повноваженнями з визначення порядку фінансової та іншої звітності суб'єктів господарювання. Його рішення мали бути обов'язковими для виконання, але при цьому він сам ніяк не відповідав за наслідки своєї діяльності, оскільки сам її і регламентував. В цьому і криється величезний корупційний потенціал Методологічної комісії, переконаний глава Секретаріату Президента.
   
   Він зауважив, що "підготовка зазначеного закону відбувалась непрозоро, в інформаційній напівтемряві, а голосували депутати під кінець дня, в напівпритомному стані в напівпорожньому залі, хоча формально документ підтримали 409 парламентаріїв".
   
   За словами В. Балоги, вже пізніше деякі народні депутати заявили про свою незгоду з прийнятим законом, розуміючи всі закладені в ньому потенційні ризики. Фахівці Секретаріату Президента, проаналізувавши надісланий на підпис закон, вважають за необхідне повернути його у Верховну Раду з пропозиціями глави держави.
   
   "Президент ніколи не скріпить своїм підписом будь-який закон, який буде працювати не на Україну, а на приватні, корисливі інтереси шахраїв. Отже, парламент має можливість виправити допущену помилку. Якщо ж у Раді ми почуємо голоси за подолання вето, це стане першим зазначенням на тих, хто є сценаристом і режисером корупції", - підкреслив В. Балога.
   
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей2007
mod_vvisit_counterВчера посетителей19919
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей21926
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей61419
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27335700

We have: 31 guests online
0: 54.144.55.253
 , 
0